Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van tuti módszer arra, hogy a...

Van tuti módszer arra, hogy a kutyát leszoktassam a húzásról?

Figyelt kérdés

Mindenki mást mond, még könyvekben is eltérőek a leírtak.

Van ahol azt írta, hogy ha húz, meg kell állni, és addig nem megyünk tovább, amig azt nem akarjuk.

Erre a kutya megérti, hogy ha elakar jutni valahova nélkülem nem jut el, és akkor jöjjön velem.

Ezt vagy 70x eljátszottam a kutyámmal, és annyi lett a vége, hogy rám néz, és le űl, és ott vagyunk majd elindulok, és elindul, és húz ugyan-úgy.

Most akkor én csinálom rosszul?

Van tuti bevált biztos módszer erre?


2011. jún. 15. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nálam az a tuti bevált módszer, hogy belerántok. nem rángatom, vagy húzom, hanem finoman, de határozottan rántok egyet a pórázon. a nyakörv pedig vagy nagyon feszes, vagy fojtó (lényeg, hogy ne rugózzon be, a kutya egyértelműen érezze a rántást). ha még ezek után is húzna, akkor irányváltás. ha valami konkrét dolgot néz és azért húz, akkor pedig megszüntetem a szemkontaktust.

de ehhez alapból kell egy megfelelő kutya-gazda viszony, hogy egyértelműen Te legyél a falkavezér.

2011. jún. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Haltival es non pull hammal (huzas elleni hammal) probalkozz. Illetve hirtelen iranyvaltasokkal probalkozz ne engedd magad ele a kutyad:) Sok sikert:)
2011. jún. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanúgy csináltam, ahogy az első írta, nekem így sikerült. De nagyon résen kell lennem, mert mindig bepróbálkozik a kutya, de szerencsére a megfordulós "játékra" már nincs szükség, elég egy jelzésértékű pórázrántás és a "mellém" parancs.

Egyébként eleinte én is először a megállásos módszert próbáltam, ugyanazt csinálta a kutyám, mint a tied, megáll, leül, aztán ahogy elindulunk rögtön nekifeszül a póráznak fulladásig. A megfordulásnál ugyanez, vagy betámasztott és nem jött. Kellett egy jópár hónap, hogy viszonylag normálisan lehessen vele közlekedni. Türelemjáték ez. :P

2011. jún. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Általános tuti módszer nincs. Minden kutya más, másra reagál, mások az igényei, a motivációi. A legjobb, ha minden módszert kipróbálsz, és majd meglátod, hogy nálatok melyik válik be.

De olvasgass utána a falkavezérségnek is, meg mozgasd le a kutyát rendesen, mert amíg ő a főnök és rohanna mozogni, addig ne csodálkozz, ha húz, minden oka megvan rá :)

2011. jún. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem is pórázhúzogatás jött be. nem írom le az egészet újra, előttem már tökéletesen megtették ezt.
2011. jún. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 LDorii válasza:
Nálam bevált módszer, hogy sokat futok a kutyámmal, így kifárasztom, és nem akar húzni.De ez kutyafüggő.Ha belerántasz egy kicsit a pórázba, azzal is megáll, de ez meg fajta és testfüggő.(Már a kutya teste, nem az emberé, bár az emberé is fontos)Nálam a futás vált be jobban, d kinek melyik módszer jön be.
2011. jún. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!