Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy leszoktassam...

Mit tegyek, hogy leszoktassam a Spitz kölyök kutyámat a harapásról?

Figyelt kérdés
Van egy 11 hetes német közép spitzem, aki szeret harapni. Legtöbbször még simogatni se lehet mert megharapja az embert. (Ő játéknak fogja fel, de mi már van hogy vérzünk is:S )
2011. jún. 1. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
amikor harapni akar nyulj a szájába és nyomd le a nyelvét egy ujjal jó erősen ez baromi kellemetlen neki és hamar abbahagyja, próbálkozhatsz még azzal hogy ha harap hirtelen nagyon éles hangot adsz ki, amire hátrahőköl hogy na ez most mivolt?! de egy idő után ha rájön hogy semmi nincs ilyenkor folytatja újra... jó lenne valamilyen hanghoz kapcsolni mert akkor rá lehet szólni majd amikor megtámadja a széklábát meg a szőnyeget. Orrára is koppinthatsz amikor harap és mutatsd ki hogy haragszol rá emiatt.
2011. jún. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2011. jún. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én elég sajátos módszert találtam, teljesen "poénból" indult, de használt. Amikor a kölyökkutyám harapni kezdett összefogtam a a száját közel dugtam a fejemet hozzá, és elmondtam neki, hogy ne harapjon, mert fúú de ideges a gazdi... Tényleg vicces jelenet volt eleinte, már idegességemben nem tudtam mit csinálni! :) Aztán eleinte ettől csak még vadabb lett, de szépen lassan összekötötte, hogy miért is "fogom be a száját", és úgy tűnik kezd leszokni róla! :)
2011. jún. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! A hanghoz kötés az tényleg jó ötlet :) mert még hasznos lehet.


A száj befogást már én is csináltam de attól csak harapósabb lett :)

2011. jún. 2. 08:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Látom, a bonyolultabb, vagy legalábbis pár perc olvasást igénylő választ nem is kommentáltad... Majd ha _tényleg_ jót akarsz a kutyádnak, és _tényleg_ meg akarod nevelni, akkor azért olvasgasd el, addig meg tedd el valahova magadnak, hasznos lesz.
2011. jún. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Héééj nem kell fikázni! A hosszabbról azért nem írtam, mert azt még nem olvastam el csak megnyitottam.... azóta azt olvasgatom, vannak benne jó dolgok és furcsák is.. köszönöm a linket
2011. jún. 3. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!