Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky kutyushoz tippek?

Husky kutyushoz tippek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy rengeteg információ van fent a huskykról, az oldalon rengeteg kérdést is elolvastam már, de szeretnék még tippeket, ötleteket, információkat és hasznos tanácsot kérni tőletek, husky tulajdonosoktól.


A kutyusról annyit, hogy novemberben fog megszületni és ha minden igaz akkor januárban kerül majd hozzánk. Kennelből vesszük. Eddig egy németjuhászunk volt, aki már elpusztult sajnos.

Tudom, hogy a husky még csak kicsit sem hasonlít a németjuhászhoz, nagyon sokat olvastam és informálódtam róluk, nem szeretnék felelőtlenül egy ilyen karakterű és mozgásigényű kutyust venni, nem lenne jó sem neki sem pedig nekem.

Ezért is született meg ez a kérdés, nagyon megköszönném, ha husky tulajdonosok írnának, főleg a neveléséről és az abból adódó nehézségekről, hasznos tippekről, kinek hogy sikerült ezeket a nehézségeket kiküszöbölnie.

És konkrét kérdésként pedig szeretném megkérdezni, hogy kutyasuliba érdemes-e járni huskyval és ha igen, hány hónapos kortól?


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. szept. 16. 18:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Nekem nincs huskym, de sok videót lattam róluk. Az alapjan elegge ugy tűnik, hogy olyanok mint a neveletlen gyerekek. Folyton siránkoznak, nyavajognak. 😀 Szerintem kutyasuli mindenfelekepp kell, mert nagyon önálló személyiségük van. De hatha jon majd egy husky tulajdonos.
2019. szept. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Sok mozgást és törődést igényel, ha nem mozog naponta legalább kb 8 km-t, akkor szét fogja szedni az udvart, nekünk pl a fügebokrot és a gyümölcsfákat is tépkedte.

Nagyon hajlamos a szüksésre, ha egy kis lyukat talál a kerítésen, ki fog szökni.

Én nem ajánlom ezt a fajtát.

2019. szept. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

Szegény husky a magyarországi 30-40 fokos nyáron biztosan jól érzi majd magát :(

Az év több mint felében, tavasztól őszig 15-40 fok között van a hőmérséklet, ami nem egy vastag, dús szőrű, számhúzó kutyának való.

2019. szept. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon nagy mozgasigenyuk van. Ha nincsenek kellokepp lemozgatva, szetragnak mindent. De tenyleg mindent. Az enyem, mielott meg tudott volna setalni(kutyakat nem birta), szetragta a haza tetejet, ami olyan 3cm retegeltlemez.

Ragokaja mindig legyen.

Ajanlom, hogy ha mar tudod, biciklivel setaltasd, neked sem olyan faraszto, a kutya meg hamarabb lefarad, hisz az o tempojaban mentek.

En olvastam meg sok helyen, hogy kutyahatizsakot is ajanlanak nekik, hogy nagyobb legyen a suly.

En nyakorvvel setaltattam, ezzel jobban vissza lehet fogni, mintha ham lenne rajta. Tanuloporazra ez kell.

Nagyon meleguk van nyaron, igy mindig legyen huvos helye es egy medenceje. Mi egy kagylo formaju gyermekhomokozot vettunk. Olcso, celnak megfelelo.

Viz mindig legyen elotte! Telen, nyaron! Nagyon tudnak szenvedni, ha nincsen nekik.

Szoruket vagni nem szabad, ellenben fesulni nagyon ajanlott. Akar hetente. Szornyen vedlenek.

Az elejen tenyleg nagyon szokosek, mindenfelekepp csippeltesd(bar ez gondolom alap:D), ezenkivul meg a nyakorvere tegyel telefonszamot is, mert van mikor az embernek nincs lehetosege/ideje csiplet olvastatni.

Az enyem labdazni szeret, de eleg hamar megunja. A macskak nagyon erdeklik.

O nem fajtatiszta, csak felig husky, viszont nagyon benne van a fajtajelleg. Makacs, bolond, akaratos.

Egyetlen szepseghibaja a lekonyulo fule volt, de kalciumot kapott es majdnem teljesen egyenes lett a fule. Mar csak a vegen fityeg😂😂

Nyugodtan vidd kutyaiskolaba.

Itthon nem sokmindent tudtam neki megtanitani. De tudta, hogy gyere ide, a 'nem' fogalmat, ulni, fekudni, helyere menni. Ulni, fekudni jutalomfalatokkal tanult, pacsit istenert sem tudott adni, mivel tul izgatotf volt.

Sok turelem kell egy ilyen kutyahoz, mivel nem egy nyugodt fajta.

Amikor kicsi meg sokat fog sirni mikor egyedul hagyjatok estere, de ido utan megszokja, mivel megerti, hogy reggel ugyis mindig visszamentek hozza.

2019. szept. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, arról tudok, hogy mennyire mozgásigényes kutya, szerencsére sokan vagyunk itthon és megoldható, hogy naponta akár többször is sétáltatva legyen, illetve földrészünk is van, ahol futni tudna majd rengeteget. Ha kellőképp ki van fárasztva akkor is nagyon szökik? Pesterzsébeten lakunk, nem annyira forgalmas a környék, de azért nem messze van főút tőlünk, félnék, hogy kocsi elé rohan vagy bármi. Elég magas kerítésünk van, de érdemes esetleg elektromos kerítésbe befektetni?


Igen, ezt is tudom. :-( Ahogy a negyedik válaszoló is írta, én is sok helyen láttam, hogy kis medencéjük van, amiben nyáron kellőképpen tudnak hűsölni.


Kedves négyes válaszoló: nagyon szépen köszönöm a sok hasznos infót!

A kutyahátizsák az tulajdonképpen súlyokat tartalmaz? Gondolom azzal hamarabb kifárad.

Igen, elvileg már csippel adják ki a kennelből, de ha nem akkor is a lehető leghamarabb megoldjuk, hogy legyen.

Biztosan nagyon aranyos a kutyusod :DD


Még egyszer köszönöm, mindenkinek ment a zöld kéz! :)

2019. szept. 16. 22:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas mozgásigénye van. Nyáron inkább este fáraszd, vagy vidd el úszni, ha megoldható! Nem minden husky szökik, rendesen le kell fárasztani, ivartalaníttatni kell és ennyi. Azért persze nem árt, ha jó a kerítés.


Baromi makacs, nehezebben motiválható, mint egy németjuhász. Okosnak okos, viszont szereti eljátszani az ellenkezőjét és azt, hogy alkalmi süket. A huskyk nem nagyon tűrnek meg maguk mellett más állator (pl.macska).


Meg kell találnod, hogy mivel tudod motiválni a kutyát (kaja vagy játék) és már az első naptól kezdve tanulj, gyakorolj vele rendszeresen!


Kutyasuliba szerintem ahogy megvannak az oltásai, már viheted. Azaz oviba. Könnyebb dolgod lesz, ha már rögtön szocializálódik és legalább le is fárasztja magát a többiekkel.

2019. szept. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is keverék huskynk van, mentett kutya.

Mondták, hogy egyáltalán nem husky-s a jelleme.

Hát de. :DDD


Arra készülj fel, hogy amíg megszokod, egymáshoz szoktok, azalatt a pár hét alatt konkrétan agyvérzést fogsz kapni, meg sírógörcsöt. Az elején, míg megszokja, hogy egyedül is kell lennie, borzalmas hisztirohamokat rendez. Aludni, amíg be nem lövi, hogy mikor kelsz, nem nagyon fogsz az elején (bár én most sem, mert óramű pontosággal kelt, őt nem érdekli, hogy tovább voltatok fent este. Ha elégedetlen valamivel annak HANGOT ad.


De megéri. Nagyon okosak, nagyon jellemző pofavágásaik, gesztusaik vannak. Kutyaovi nálunk is játszott, meg kutyaiskola is.


Nem tudom milyen típusú a kerítésetek, arra is kell vigyázni, hogy alul ne tudjon kiásni. Ha drótkerítés, akkor tegyetek rögzítsetek kb. fél méteres dróthálót fektetve a kerítés tövéhez, hogy ne tudjon kiásni.

Nálunk egyszer szétszedett egy drótkerítést, amikor unatkozott, szóval masszív kerítés jobb.


A hisztirohamait mi úgy kezeljük, hogy addig ignoráljuk, amíg be nem fejezi. Keménynek tűnik, de a szomszédok miatt is szükséges.


Többen leírták a rágókát, én szoktam venni szárított állati részeket is.

A séta kimaradását nagyon sérelmezi, mi kétszer visszük el naponta, mostanában kimaradt pár reggeli séta, szarrá ásta a kertet meg talált rombolni valót.


Mivel szánhúzó ezért jóval nehezebb megtanítani arra, hogy ne húzzon séta közben.


Nagyon fárasztó, és nekünk ráadásul csak félig husky. :D


De élvezem, szeretem, valaki írta, hogy ehhez egy életstílust kell kialakítani, maga a husky tartás egy életstílus, főleg ha fajtatiszta.

2019. szept. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Ha még nem késő, sztem. mond vissza a az "üzletet", ezt a legjobb szándékkal mondom.

Nekem van Huskym, és ennek ellenére mondom, hogy ne!

50 éves vagyok, már volt egy pár kutyám. Skót, Német juhászok, mind végelgyengülésben haltak meg, sosem adtam el, vagy passzoltam tovább kutyát. A családban volt-van kuvasztól a Beagleig több kutya.


De ilyet, mint a Husky nem is álmodtam.


Alapból egy szerethető, tanítható kutya, erős kézben a dominanciára való hajlam könnyen kezelhető. Minden infót beszereztem mielőtt megvettem a kölköt, gondolva, hogy "majd én", meg a "tapasztalatom".

Addig semmi gond, míg az alap dolgokat tanítja az ember. Apport, ül, fekszik stb. Nemigen kell neki "iskola". Igaz kicsi szétszórt a figyelme. A gond nem ez vele!


Idézlek: "Ha kellőképp ki van fárasztva akkor is nagyon szökik?"

Igen!! Atombiztos kerítés kell neki. Drótfonat, még lebetonozva is kevés, ha menni akar... Hegesztett háló, esetleg betonháló.

Amíg kölök, addig a szomszéd sem akar feljelenteni, de megnő, és akkor már nem " aranyos kis kölök" aki átjött" a szomszédból, hiába emberbarát és nem bánt senkit.

Ami negatív dolgot leírnak a Huskyról, az mind igaz, és nem tudod megváltoztatni. És Igazi pusztító.. azután ártatlanul néz a szemedbe, és nem tudsz mit csinálni.

Nálam egyetlen dolog jött be, ha nagy lükeséget csinál, akkor, akkor elbeszélgetek vele / a hangos ráordrdítás ennél nem célravezető/ és egy kis időre megkötöm kb. 2-3. Mindig szabadon van, így ez hat rá.Mikor elengedem már rendben van az agya. Más fegyelmezés nekem nem jött be.


"félnék, hogy kocsi elé rohan vagy bármi"


Reális félelem. és ha épp egy 20 millás kocsit tör össze, túl azon, hogy megsérül, még komoly anyagi, személyi kárt is okozhat.

Nekem konkrétan néha az idegeimen táncol.


Gondold át jól, de én akkor is azt tanácsolom, hogy NE!


Én jószívvel ajánlom pl. Skót Juhászt, persze nem egy díszre agyontenyésztett DP.-s alomból.

Mozgékony, de könnyen kézben tartható, rendkívül inteligens kutya. De ez csak egy példa...


Üdv

2019. okt. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Szia! Jelenleg első két kutyám nevelem, két husky. Nagyon nagyon sok figyelmet igényel illetve nagy szigorusagot. Ha valami rosszat tesz meg 100x megfogja újra tenni mert borzasztó makacs. Ha nem tetszik neki valami akkor sír. Illetve rengeteget esznek, de nem szabad túl sokat adni nekik mert a szívük nem fogja bírni a túlsúlyt. És a nőstény az alfa mindig a huskyknal (legalábbis általában) ezért én elsőnek egy hímet ajanlanek.. valamint a kutya suli a huskyknak mondhatni “kötelező” mert egyébként nem igazán tanulnak meg viselkedni. Egyébként nagyon barátságosak, viszont nekem az a tapasztalatom (saját magam és ismerős kör által) hogy a szemükbe nem szabad sokáig nézni ugyanis azonnal ugatnak/harapnak/támadnak. Kb 1 éves korukig nagyon sok a baj velük, utána viszont inkább magányosak szeretnek lenni ( persze ez se mindet igaz)

Napi sok óra munka mellett nem fér meg egy husky ameddig kicsi, ugyanis szó szerint mindent lerombol ha nem kap elég figyelmet (és nekik semmi sem elég)

2019. okt. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Minden kutya egyéniség az tény,de kicsit kiábrándít,hogy másoknak milyen rossz,kellemetlen élménye van a fajtával.Nekem első saját kutyám, még az első fizetéseimből tettem le rá a foglalót egy tenyésztőnél és fél évvel később a szükséges összeg árán meg is kaptam Artemist (aki amúgy Hailey lett volna,de fütyit kapott a sorstól).:D


8 órát dolgozom mint bármelyik másik gazda (elvégre hogy tartod el az ebet ha nem dolgozol? nem is értem sokan hogy gondolják,hogy csak mert egy kutya sokat mozog nem kell mellette dolgozni :D),panelban élünk együtt a 6.emeleten.3-4 órát aktívan mozgunk egy nap összességében,ivaros a kutya (és az is marad) és mégsincs vele az égadta világon semmi probléma.1-2 hetente ha időm és energiám van elmegyünk egy kisebb túrára is.Igaz én jártam vele kis korától kezdve kutya oviba és kutya suliba is így közre játszhat a jobb neveltetés.Nem bíztam a véletlenre a kutya nevelését és nem is próbáltam úgy tenni mint aki fú de ért hozzá mert akkor annak csak az lett volna a vége,hogy én is a fajtát bökdösöm mintha azzal lenne a baj.Rászántam az első 1 évet arra,hogy szocializáljam,lefektessük az alapokat.Nem mondom,hogy könnyű menet volt,de azért nem is olyan vészes,hogy ne merjem bátran ajánlani másnak is a fajtát. :D


Nálam ameddig haza nem érek nem nyúl soha semmihez (leszámítva a játékait),nem rág,nem tombol.A bútorokhoz se nyúlt hozzá soha mindig a játékaira volt csak engedve a harapdálás,nálam nagyon fontos dolog,hogy a bútorok rendben legyenek.Eleinte mondjuk nem volt megengedve,hogy felmenjen a fotelekre és a kanapéra,mert bőrből van és féltem,hogy

rágni fogja.De szerencsére hamar megértettük egymást és vigyáz a bútorokra,csak hever rajta úgyhogy annyi szabályt a kutya sulival szemben felrúgtunk,hogy mégis megengedtem neki.

Megesett,hogy túl óráznom kellett egy órát,megesett,hogy még bevásárolni elmentem ezért később értem haza,sőtt volt olyan is,hogy elaludtam és csak egy 10 perces ürítős sétára volt időm reggel és még úgy sem csinált semmit amit ne kellett volna.Ugyan úgy várt,aztán hozta a biciklis pórázát hogy most már ideje menni,másoknak ha ezzel gondjuk van akkor nem azért 'mert ez egy husky' hanem mert jellem vagy nevelési gondja lehet..:'D


Elismerem tényleg nagyon makacs fajta és teljes embert igényel,de az nem azt jelenti,hogy rá kell nőni a kutya nyakára és 0-24 vele kell lenni,mozgatni.Ugyan úgy kell nevelni és tartani mint bármelyik másik kutyát.Csak 1 óra mozgás helyett neki 2-3-4-et kell adni naponta.

Nyugodtan lehet mellette sulizni és dolgozni (és kell is,ne hasztalankodjunk,ne élősködjünk anyun-apun! :D),de tudni kell,hogy mit vállaltunk és ha már vállaltuk hozzuk ki a legjobbat a kutyának is és magunknak is a mindennapokból.


Nem azért írtam,mert az enyém egy hú de csoda kutya,és villogni akarok vele,hanem azért,hogy a leendő gazdi is fel tudjon készülni arra,hogy kemény fába vágja a fejszéjét,de a negatív vélemények ellenére igen is lehet a husky jól nevelt kutya aki a makacssága ellenére is szófogadó és intelligens..Csak nem kell minden gondot letudni annyival,hogy 'á ez husky ez úgyis ilyen'.NEM nincs olyan,hogy egy kutya a fajtája miatt olyan rossz amilyen.Rossz nevelés van nem rossz kutya. :D

2019. okt. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!