Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó döntés egy...

Szerintetek jó döntés egy ilyen kutya, vagy maradjak az "egyszerűbb" nevelésűeknél?

Figyelt kérdés

16 éves koromban szüleimmel örökbefogadtunk egy pitbullt aki akkor 2 éves volt és verték egészen addig, a saját árnyékától is félt és nagyon féltékeny volt ha másra irányul a figyelem pl kisgyerekre. Na és őt én neveltem, igaz a szüleim is rásegítettek de én szocializáltam, én vagyok a falkavezér a mai napig, az én szavam az első neki és hát azóta egy nagyon kedves kutya lett, okos is, csak sajnos a gyerekekkel nem jön ki. De azon kívül egy kis angyal, akárki jön hozzánk és ismeri/velünk jön be rögtön fut hozzájuk és kunyizza a simit :D

Most vagyok 22 és azon gondolkodtam, hogy ha elvégzem az egyetemet (2 év múlva) és lesz egy saját házam befogadnék egy problémás kutyát, valami hasonló rossz nevűt akit rajtam kívül nem sokan vállalnának be (pl egy rottweilert akit eddig harcoltattak). De sokan azt mondják hogy lánynak nem kéne ilyen kutya, nem lenne tiszteletem stb.

Szerintetek? Vagy kezdjek egy normális kölyökkel aztán majd később "hősködjek"?


Meg eszembe jutott az is hogy vak/süket/... blökit keressek ha engedi az időm, erről mit gondoltok?

22/L


2019. szept. 19. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem jó ötlet! Aranyos hogy ilyen kutyákon akarsz segíteni.Ha úgy gondolod kész vagy a feladatra akkor tedd meg,válassz egy problémás kutyust!
2019. szept. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1 darab problémás kutya tapasztalattal a hátad mögött, messze nem biztos, hogy a következő ilyen előéletű kutyával megbirkózol.

Akkor már inkább a " vak-süket".

2019. szept. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 persze, ezért is kérdezek, de gondoltam azért jó példa. :)
2019. szept. 19. 21:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Én mostanában pont azt látom hogy a férfiaknak nincs tekintélye a kutyák előtt. Pl a mi kutyánk le se ül csak nőknek.
2019. szept. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 szerintem ez nektek elég egyedi "probléma", meg nem csak arra gondolok én hogy ne lenne tekintélyem előtte (persze arra is, sok helyes nagyon fiús a kutya) hanem pl a fizikai erőm nem lenne meg hozzá sokak szerint (pedig amúgy 179 cm vagyok szóval nem egy 155, de mondjuk annak is meglehet az ereje csak kevesebb az esély.)
2019. szept. 19. 23:35
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Kicsit lenézőre sikeredett ez az "1 darab problémás kutya" válasz, de nyilván van benne igazság.

Ettől még nem lett a problémás kutyák szakértője a kedves kérdező, de már van tapasztalata, amit hasznosítani tud egy másik problémás kutyánál. Hiszen az első ilyen kutyánál még nem volt, és mégis jól boldogul vele.


Szóval szerintem is érdemes lenne ezzel próbálkoznod, kedves kérdező. Esetleg, ha tényleg érdekelnek a problémásabb kutyák, talán kicsit beleáshatnád komolyabban is magadat a rehabilitációba, akár egy tapasztaltabb szakember mellett is tanulhatnál. Nagy szükség van ilyen emberekre.

2019. szept. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kutya nem feminista, vagy hím soviniszta. :-) viselkedés amit figyelembe vesz, és, hogy ki ad neki enni. Ki szabja a határokat, ki jutalmaz, ki büntet, és azt jogosan teszi e. Ha ez re vagy, akkor a társa te vagy. Szerintem. én biztos nem mennék sérült kutyára. Arra vannak szakemberek. Néha a szándék kevés. Pl agyműtétet sem csinálnék. Hiába szeretnék.
2021. jan. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!