Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki üti a kutyáját,...

Ha valaki üti a kutyáját, tehetek valamit?

Figyelt kérdés
Kint sétáltattam a kutyám, mikor oda rohant egy kis kutyához. Aki tökre fél, remgett, fülét-farkát behúzta. Ott volt a kapunál. Beszóltam, hogy nem-e az övé a kutya, megköszönte, behívta a kutyát, és egyből rávágott egy akkorát. Hogy még én okoltam magam, hogy ha nem szóltam volna lehet megússza a kutya... De, egy csomó autó rohangált ott, lehet elütik. Azért szóltam. Már tudom miért félt a kutya, ha folyton verik. Ha ilyen van tehetek valamit a kutyáért?
2010. júl. 15. 13:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Állatvédők, önkormányzat...
2010. júl. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Állatvédőkkel kezdeném. Az önkormányzat tipikus hivatal..
2010. júl. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Beatrix17 ***** válasza:
35%
Sajnos én is soxor láttam ilyet!Nem sokat tudsz tenni,az @nyázáson kivül!Max berakod a kutyát a kocsiba,és menhelyre viszed,vagy örökbe fogadod,ha tényleg nagyon gáz a helyzet!
2010. júl. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
18%
Én nem tudom kinek szólhatnál, de azt tudom mondani hogy a kutyád kösd meg vagy neveld meg mert igencsak idegesítő hogy az ember és a kutyája nem tudja eldönteni kapcsolatba akar-e lépni egy idegen kutyával, mivel az kérés nélkül odaszalad és piszkálja. Ez akkor is idegesítő ha a másik kutya a kertben van sőt akkor még jobban mert megőrül annyira őrzi a házat. Úgyhogy ne hagyd hogy a kutyád bárhová is szaladgáljon.
2010. júl. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
10%
De nagy valami... rávágott 1et. Még ha úgy megveri h eltörik mindene v nemtud felkelni oké de 1x ráver azért kár "intézkedni"
2010. júl. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Kössem meg az utcán? Komoly. Képzeld nem volt az utcán senki, és egy rét volt az út egyik oldalán ott voltunk, és a kutyám meglátta a kutyát, és oda sietett megszagolni. Nem vadállat. Jól nevelt, tudja, hogy nem ugrunk neki csak úgy egy másik kutyának. Nameg egy vizsla fog széttépni egy kis kutyát mi?
2010. júl. 15. 13:39
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem is azért, metrt egyszer rácsapott, de akkorát, egy ekkora kiskutyára... Hanem a logikát nem értem, attól, hogy rávág, mikor behívja mit érthet ebből a kutya? Hogy nem szabad bejönnöm? Különben meg ők zárták ki szerintem véletlenül. Jó gazda lehet, akinek felse tűnik, hogy hol akutya. Nekem fél perc alatt leesne, hogy hol a kutyám...
2010. júl. 15. 13:48
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs bizonyítékod, nem tehetsz semmit. Ha a kutya oltva van, nincs látható "fogyatékossága" (éhezés, bőrbetegség), és nincs minden csontja eltörve, akkor egyszerűen meg sem hallgatnak.

Nézd meg ezt az ügyet, igaz kicsit időigényes elolvasni, de itt se tesz semmit a hatóság. Akkor egy pofonért ugyan mit adnának a gazdának?

[link]

12. oldaltól a 14.-ig láthatod a képeket, hogy milyen körülmények között éltek a kutyák, és elolvashatod, hogy milyen ítéletet, döntést hoztak...

Felháborító!

2010. júl. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%

Nem arról van szó hogy szététpi. Hanem arról hogy nincs jogod engedély nélkül senkihez odaereszteni a kutyád. Az illető nem kóborkutya volt hanem ott volt a gazdája. És lehet őt nem zavarta de jobb ha megszokod hogy akármilyen kedves a kutyád nem mászkálhat oda másokhoz, mert nem tudhatod hogy ők akarják-e, vagy hogy esetleg majd nem az ő kutyájuk fogja a tiéd bántani...

Igen pont a közterületen kell megkötni a kutyát, ez komoly, az utca erre van, sőt a rét is amíg nem tudod úgy megnevelni hogy lábnál maradjon vagy a közeledben, akármit lát. Nem a kertben kell megkötni... Ez alapvető szabály.

2010. júl. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
57%

Hogy mások számára ne sértően fogalmazzam meg, a cenzúra kérésére:

Tehetsz, nem avatkozol bele, mert semmi közöd hozzá, ki hogyan neveli a kutyáját.

2010. júl. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!