Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki üti a kutyáját,...

Ha valaki üti a kutyáját, tehetek valamit?

Figyelt kérdés
Kint sétáltattam a kutyám, mikor oda rohant egy kis kutyához. Aki tökre fél, remgett, fülét-farkát behúzta. Ott volt a kapunál. Beszóltam, hogy nem-e az övé a kutya, megköszönte, behívta a kutyát, és egyből rávágott egy akkorát. Hogy még én okoltam magam, hogy ha nem szóltam volna lehet megússza a kutya... De, egy csomó autó rohangált ott, lehet elütik. Azért szóltam. Már tudom miért félt a kutya, ha folyton verik. Ha ilyen van tehetek valamit a kutyáért?
2010. júl. 15. 13:20
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Igen? Akkor én meg 2x tarkon b...lak, és semmi közöd hozzá, hogy én hogy nevellek téged! Akkor az állatvédőknek mi a köze hozzá, hogy hogy neveli/tartja a kutyáját? Gondolkozz egy kicsit!
2010. júl. 15. 14:59
 12/20 anonim ***** válasza:
55%

*****

Itt egy nagyon jó trükktanítós könyv :)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. júl. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%
Utsó vagyok, bocs, nem ehez a kérdéshez akartam :S
2010. júl. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Semmibaj :D Ez a könyv nekem is megvan!
2010. júl. 15. 17:56
 15/20 anonim ***** válasza:
Az a baj, annyi rosszul, veréssel "nevelt" kutyát látni:(( Ha olyan a gazda, talán lehet vele beszélni, hogy a veréstől nem lesz jobb a kutyája. De a nagy általánosság az, hogy nem lehet mit tenni ellene.
2011. márc. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

kérdező!

teljesen jogosan aggódsz érte, de ha a kutyának nem esik komoly baja, akkor biztos hogy semmilyen hivatalos szervezet nem fog foglalkozni az üggyel.

egyetlen megoldás ilyenkor hogy hónod alá csapod a kutyát és elszelelsz vele...

2011. márc. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 zsuzsabazsa ***** válasza:

Sajnos itt az a baj, ha te odamész és kioktatod a kutya gazdáját, hogy miért üti a saját kutyáját, akkor ő visszavághat azzal, amíg a tied nem fogad szót addig te sem szólhatsz bele.

Jobb lett volna ha úgy történik, hogy a te kutyádhoz szalad a másik és akkor szólsz a gazdájára, hogy ne verje a kutyáját. Lehet, hogy akkor meghallgat, de az is lehet, hogy nem.

Viszont, ha többször látod, hogy a kutyáját veri és ezt mások is tanúsítják, akkor bejelentheted a hatóságnál.

2011. márc. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

14:29


Egy kutyának szüksége van a fajtársai társaságára ezért azt nem egészen értem hogy egy réten miért ne futkározhatna a többi kutyával, nem tudom felétek hogy meggy, de itt vannak kijelölt kutyasétáltatóhelyek (vagy mégcsak nem is kijelölt, csak a kutyások kijelölték maguknak) ahol a kutyák találkozhatnak, játszhatnak egymással, rohangászhatnak. Nem lehet a kutya folyton a gazdája lábánál...

Másrészről viszont sajnos vannak olyan pofátlan gazdák akik tesznek a kutyájukra, és akkor se hívják vissza, ha kéne. Én a macskámat szoktam sétáltatni, az összes kutyás nagyon kedves, de van egy nő, aki póráz nélkül "sétáltatja a kutyáit" (áll és cigizik míg a kutyák őrülten rohangásznak a napi 10-15 perces sétájuk alatt...) és amikor a kutya odaszalad hozzán és veszettül ugat, a macskám meg fent a fán két méter magasban kitágult pupillákkal remegve gubbaszt, akkor se hívja vissza a kutyáit... Na az ilyen gazda tényleg egy büdös paraszt.

2011. márc. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha az én kutyám is kimegy csavarogni van,hogy lekeverek neki egy pofont,persze nem akkor,hogy fájjon neki.Én is nagy állatvédő vagyok és nagyon elitélem azokat az embereket akik bántalmazzák a kutyájukat.
2011. márc. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Na megint egy önbíráskodó ember áá imádlak titeket.Mi közöd van ahhoz ha a gazda ad egy "atyai pofont" ad kutyájának?Amikor az enyém csinál valami rosszat akkor ő is kap természetesen nem akkorát hogy megsérüljön vagy valami baja legyen hanem hogy vegye észre magát és legtöbbször megtanulja a leckét.A vadonba is a farkasfalkában a vezér megtépi a másikat ha az rosszat csinál ez természetes dolog náluk.Kérek mindenkit hogy mellőzük ezt az önbíráskodást akkor szóljon valaki ha azt látja hogy teljes erővel rugdossa a gazda vagy pl vascsővel üti na az már állatkínzás amit a törvény büntet.Amit a gazda csinált az meg valószín egy nevelési módszer ne üsd bele más dolgába az orrodat mert sokan szeretik köztük én se.
2011. márc. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!