Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek, ha látom hogy...

Mit tehetek, ha látom hogy egy ember rugdossa, ütlegeli a kutyáját?

Figyelt kérdés
Az imént, mikor jöttünk haza a sétából láttam, hogy egy férfi rugdossa a kutyáját. Szólni akartam neki, hogy ne tegye, de nem mertem, mert féltem, hogy rám uszítja a kutyát. Majd megszakadt a szívem. Hogy lehetnek az emberek ennyire undorítóak? Miért kell bántani egy szegény kutyát? :( Szégyen
2009. ápr. 16. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Azt, hogy feljelented a rendőrségen telefonon, és kihívod őket, ez alatt nem mozdulsz a helyszínről. Rendőre válogatja, mennyire "siet", állatvédelmi törvény ui van, de az állatokat lesz*ró rendőrök is sajnos.

Ha megérkeznek, akkor közlöd, hogy feljelentést tennél.

Ennyi.

A rúgdosó felé küldött jókívánságaim nem publikusak...

Beléphetsz egy állatvédő egyesületbe és az ő igazolványukat felmutatva ugyanúgy félhetsz, hogy rád uszítja a kutyáját. De... Aza kutya, akit éppen rúgdalnak nem fog bántani, tudni fogja, hogy érte dolgozol.

2009. ápr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
90%
Én az ilyen embert rugdosnám meg, hogy megtudja, mit is tesz. Egy kutya vagy bármilyen állat semmiről sem tehet. Az ilyen emberek az állatokon töltik ki a mérgüket. Feljelentheted őt. Én ezt tenném. Utálom az ilyen embereket.
2009. ápr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Az előttem szólóval 600 százalékig egyetértek, de sajnos ne nagyon szabad megtennünk, mert az önbíráskodást is tiltja a Törvény. Megátkoznám, de sajnos az sem megy, pedig megérdemelné az ilyen, hogy ugyanazt kaja vissza mástól (embertől, állattól) testileg és lelkileg. Marad a feljelentés, de a tettenérés nehéz dolog.
2009. ápr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
65%
Nem pont ehhez a témához tartozik,de az egyik rokonomnak egy roma fickó leöntötte sósavval a kutyáját.Másnap a rokonom megkereste a fickót és agyba főbe verte.Pár héttel később amikor fölépült a fickó egy este rátámadt a rokonomra késsel,de a rokon elvette tőle a kést és leszúrta.A fickó meghalt,rendőrség,tárgyalás stb.A rokon valami kis fölfüggesztettet kapott,de a faluban óriási tisztelet övezte és a romák nagy ívben elkerülték. Mindenki a kutyát sajnálta én is.
2009. ápr. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
felveszed telefonnal, csinálsz egy látható fotót az arcáról, és kihívod a megfelelő hatóságot rendőrséggel együtt. Állatvédő mellé azért kell rendőr, mert az állatvédő nem tartóztathatja fel, vagy viheti be. A rendőr viszont igen. De gondold meg mit csinálsz, lehet, hogy a kutya épp embert ölt volna, vagy másik kutyát, ha a gazdája nem állítja meg. Kegyetlen az élet de néha megérdemlik a verést... sajnos...
2009. ápr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, a kutya azt csinálja, amit az ember megenged neki. Olyan nincs, hogy az alfa (falkavezér) engedélye nélkül bármit megtehet, ilyen a kutyák természete. MINDIG a gazdában keresendő az ok, ha a kutya ilyeneket csinál.

Soha nem érdemel a kutya verést- de az, aki nem ért hozzá, igen!

2009. ápr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

A városligetben voltam hetvegen és egy roma verte a gyerekét,nem tudom ilyen esetben kijönne e a rendör,egy orosz turista az apának rontott,be is vert neki egyet.

Tudom, h nem ide tartozik csak a szitu miatt eszembe jutott.

2009. ápr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne hagyjuk, hogy ezeket a dolgokat az ilyen emberek megtehessék! Rendőr kell hívni. Addig fotót készíteni és tanúkat keresni más kutyások személyében például. Így akkor is meg lehet tenni a feljelentést, ha a rendőr nem jön ki.
2009. ápr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
egyszer rám is rám szóltak mert a kutyámat meráztam a grabancánál mert kakit evett és ő meg visított amikor még kölyök volt, nem brutálisan csak úgy h érezze h nem szabad. mondjuk ez biztos más eset.
2009. ápr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a grabancrázás némiképp többet ér, mint a kutya ütése: a grabancukat az anyjuk is rázza, ha leszúrja őket. A verés az ember specialitása...
2009. ápr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!