Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás? Valaki nyugtass...

Ivartalanítás? Valaki nyugtasson meg

Figyelt kérdés

Szuka, 9 éves vizsla. Szüleimnel van, haza jöttem vidékről, láttam hogy rossz állapotban van, kihivtam az állatorvost, aki megállapította hogy gennyes meggyulladast kapok. Rossz állapotban is van a kutya, de műteni kell, nem várhat...


Magyar vizsla, állítólag szívós fajták.


2019. szept. 26. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Kipakolják és annyi. Jó eséllyel megmarad.
2019. szept. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb a kockázat így betegen, nem is fiatal már, ki tudja mióta tart a betegsége. Az is fontos, hogy nyílt vagy zárt méhgyulladás, ha nyílt egy fokkal jobb, mert ki tudott folyni a genny egy része...

Ha a szíve jó, egyéb baja nincs, jó és gyakorlott az állatorvos, akkor azért nagy valószínűséggel túléli.


Többiek: ezért kell időben ivartalanítani! Nagyon gyakori betegség és halálos kimenetelű!

2019. szept. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A műtét az egyetlen esélye, reméljük, túléli és felépül.

Tanulság: idejében, fiatalon ivartalanítani.

2019. szept. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Ha különben jó állapotban volt, rendes kaját kapott, sokat mozgattad, erős a szíve és jó a vérképe, akkor biztosan túléli.
2019. szept. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Nekem is van egy kutyusom. Szintén szuka, 8 éves és drótszőrű foxterrier. Holnap délben visszük szintúgy műtétre. Ivartalnítani is fogják Valamint van egy viszonylag kis méretű daganat a legfelső jobb cicije alatt közvetlenül. Abból a cicijéből jön a genny. Valamint van még egy kisebb daganat a legalsó bal cicijénél is. Az szövődmény. 20.-án vittük vérvétlere, hogy altatható-e Szofi ( így hívják ) és azt mondták ha hétfőn vagy legkésőbb kedden nem telefonálnak akkor minden rendben, vihetjük pénteken. Hála Istennek nem telefonáltak. Mi is aggódva kérdeztük az orvost, de megnyugtatott minket minden rendben lesz. Megbízhatunk benne. Az ilyesmi szinte rutin műtét, és hogy ez a daganat 100% hogy jóindulatú mivel nagyon lassan nő ( kb 1 év alatt érte el a jelenlegi méretét ) és hogy ettől eltekintve jó állapotban van a kutyus. Tehát eszik, iszik, játszik, van normális vizelete és széklete. A felépülése kb 2 hét lesz. Ezalatt a két hét alatt egy fehér tölcsér lesz a nyaka körül, hogy majd ne tudja nyaldosni és piszkálni a varratokat.

Én azt tudom neked mondani hogy nyugodj meg. Minden rendben lesz. Minden a terv szerint halad majd. Hiszen erre vannak az állatorvosok.

Majd írd meg hogy mi volt! Minden jót kívánok neked és a kutyusodnak! ❤️

2019. szept. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy kedves, gyönyörű szép lány kutyusunk halt meg gyerekkoromban gennyes méhgyulladásban. A szüleink tudatlanságból, nemtörődömségből nem vitték orvoshoz. Iszonyatos szenvedés volt neki, sose felejtem el...


Az ivartalanítás az EGYETLEN esélye a kutyádnak, FELTÉTLENÜL vidd el!


Lehet, hogy ezzel most nem nyugtattalak meg, de ez az igazság, ez van, a műtétet azonnal el kell végezni.


Annyi biztatót tudok írni, hogy ez rutinműtét, és ha nem tökörészel jobbra-balra, meg nem ide írogatsz, hanem elviszed műteni, akkor szinte biztos, hogy túléli.

2019. szept. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
13 éves kutyámnak volt gennyes méhgyulladása, bódításban kipakolta a doki. Gyorsan felépült, pedig nagy vágás volt a hasán. Utána még 1.5évig velünk volt miután el kellett altatnunk... :(
2019. szept. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!