Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg így van, vagy hogyan...

Tényleg így van, vagy hogyan lehet megoldani, hogy ne legyen cukros?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy ha egy kutya ivartalanítva van, akkor nem lehet cukros az élete során. Ez érvényes a szukákra és a kanokra is?
2010. júl. 15. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Mármint cukorbeteg?Mert ez elég hülyén hangzott, hogy cukros
2010. júl. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ilyet nem hallottam.

Hogy függhet össze a kettő?

Ivartalanítás után hajlamosabbak a hízásra...

Talán majd valaki okosabb segít:)

De szerintem nem igaz.


Amúgy miért aggaszt ez a téma? Cukros a blökid?

2010. júl. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már veszítettem el így egy kutyát, mert cukorbeteg lett. Mivel tervben van az utódja, nem szeretnék vele is hasonlóan járni. Imádott minden féle gyümölcsöt, de úgy voltam vele, hogy nem erőszakoltam bele, ő akarta enni. Nyílván kívánta a szervezete, hát gondoltam akkor hagy egye...na meg szokszor önkiszolgálózott szóval úgysem tudtam volna megakadályozni. De cukrot, csokit nem kapott. Nem tudom mitől lett cukros, ezért nem tudom mivel küszöbölhetném ki, ha ez nem igaz. Mondjuk ettől függetlenül is ivartalanítom az új jövevényt.
2010. júl. 15. 16:38
 4/9 A kérdező kommentje:

Amúgy mikor anyumék válogattak a menhelyi kutyusok közül, és ott valahogyan szóba került a nemrégiben elvesztett cukorbeteg kutyám. A nő ezt meghallva rögtön az ivartalanított eb felé terelte a figyelmet, mondván ő már nem lehetnek cukros.

De nem tudom, hogy csak valamiért szerette volna, ha azt a kutyát hozzák el, vagy valóban igaz.


Cukorbeteg, vagy cukros számomra ugyan az, de bocsi, ha téged zavar. Felénk ha csak annyit mond valaki, hogy XY cukros, akkor rögtön mindenki tudja, hogy cukorbeteg. Ez egyfajta -már ismert- rövidités ezen a vidéken.

2010. júl. 15. 16:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, így már értem, hogy miért aggódsz.

Sajnos továbbra sem tudok tanácsot adni, esetleg ugorj el az állatorvoshoz, ő biztos tud neked tanácsot adni.

Az is lehet, hogy az előző kutyus örökölte talán...nem tudom.

2010. júl. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attol hogy valami/valaki sok cukos dolgot eszik, attol még nem lesz cukorbeteg.
2010. júl. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én nem is azt mondtam, hogy attól lett cukros, csak gondoltam azért mégis megírom, hogy rengeteg gyümölcsöt evett. Bár én sem erre gyanakszom, hisz mint írtam magától ette, sokszor önkiszólgálót játszva...tehát valamiért kívánta a szervezete.

Amúgy valami ötlet, hogy mitől lett végül cukorbeteg?

2010. júl. 15. 17:22
 8/9 anonim ***** válasza:

igen,az ivartalanított kutyák tényleg kevésbé hajlamosak a cukorbetegségre.

ez az Állatorvosi Kamara nyilatkoztában is benne van.


és már én is olvastam egy csomó helyen,pl kutyás magazinban.


de mivel menhelyen nézelődtök gondolom miután elhoztátok amúgy is vinnétek ivartalanítani.

2010. júl. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, ivartalanítva lesz...mindenképp.

2010. júl. 18. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!