Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hamarosan lesz egy új kölyökku...

Hamarosan lesz egy új kölyökkutyám. Mikor célszerű ivartalanítást végezni, illetve Budapesten tudnátok ajánlani állatorvost, aki elvégezné az ivartalanítást?

Figyelt kérdés

2019. szept. 28. 19:49
 1/6 A kérdező kommentje:
szuka kölyökről lenne szó.
2019. szept. 28. 19:52
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem akkor csináltasd meg, amikor már ivarérett, de még nem tüzel. Persze elvégzik előbb is, de akkor jobban fejlődik, ha minden a helyén van és rendesen termelődnek a hormonok.
2019. szept. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás időpontjáról megoszlanak a vélemények. Én előtte több orvost megkérdeztem, és egy kivételével mindenki azt mondta, hogy még az első tüzelés előtt, de nem túl fiatal korban érdemes elvégezni a beavatkozást, mivel ha mielőtt beindulnak a hormonok a melldaganat kockázata gyakorlatilag nullára csökkenthető. (a melldaganatokért elsősorban a hormonok felelősek)Az ivarérés időpontja fajtánként változhat. (kistestűeknél hamarabb következik be) Ivartalanításnál arra figyelj, hogy eltávolítsák a kutya minden ivarszervét (méh és petefészkek). Van néhány orvos, amelyik csak a petefészket távolítja el, sőt elkötésről is hallottam már. Ez sokkal egyszerűbb eljárás és valóban el lehet kerülni a felesleges szaporulatot, de nem véd meg az egyéb ivarszervi daganatoktól és a gennyes méhgyulladástól. Nem budapesti vagyok, ezért sajnos ott orvost nem tudok ajánlani.
2019. szept. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy olvastam, első tüzelés előtt a legjobb, de fajtánként (testmérettől függően) eltérő, hogy ez mikor következik be, ne centizd ki, mert ha véletlenül nem lőttétek be jól az időpontot, tüzelés alatt nem végzik el. Állatorvosokat ezen a téren nem ismerem. Nekem mentettem van a border fajtamentéstől, már ivartalanították, mielőtt hozzám került. Ha nem ragaszkodsz Budapesthez, nekik Diósdon van rendelőjük, pont előttük áll meg egy BKV busz, Buda felőli oldal. Az én kutyámat ők ivartalanították, nem sokkal a hozzám kerülése előtt, nagyon szépen megcsinálták, nem viselte meg a kutyát.
2019. szept. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Megoszlanak a vélemények, hogy mikor célszerű ivartalanítani egy szuka kutyát. A nagyon korait (pár hónapos) itthon nem szokták javasolni, nem véletlenül. Az első tüzelés előtti ivartalanítás előnye, hogy az emlődaganat valószínűsége nagyon alacsony lesz, illetve biztosan nem lesz becsúszott alom, nem kell egy tüzelést sem kibekkelned vele. Hátránya, hogy egy fejlődésben lévő szervezet hormonháztartásába avatkozol bele, emiatt a vázrendszeri problémák valószínűsége nagyobb, a szőrzete sem biztos, hogy olyan lesz, mint egy ivaros kutyának és egyes daganatok előfordulása is gyakoribb ilyenkor. A viselkedésre gyakorolt hatása elég bonyolult, valószínűleg kutyától is függ, hogy a gazda mivel jár jobban.

Egy kamasz/fiatal felnőtt kutyának az ivartalanítása rutinműtétnek számít, a legtöbb orvos szerintem gond nélkül elvégzi (ettől még megírhatom PÜ-ben a mi dokink nevét). Mielőtt döntesz, beszélj a dokival! Mivel altat és miért, egyedül műt-e vagy segítséggel (szukánál nem árt, ha van)), kérd ki a véleményét, nézd meg, rendezett-e a rendelő stb.

2019. szept. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. szept. 30. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!