Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a szomszéddal?

Mit tegyek a szomszéddal?

Figyelt kérdés

a szomszéd mikor ott van a mi keritésünk közelében a kutyám (német juhász) el kezd nagyon ugatni rá és a szomszéd meg kiabál hogy csend legyen meg káromkodik rá.kint voltam az udvaron a párommal és akkor is kiabált rá oda akartam szolni neki hogy nem kéne más kutyájára szolni mert azért kutya hogy ugasson és hogy örizze a házat.de a párom nem engedte hogy odamenjek inkább rászolt a kutyámra és mondta hogy ne csináljam a fesztivált nem jo ha szomszéddal összeveszünk. de ugy idegesít egy hülye vén emberröl van szó!!

legközelebb ha rászol akkor szoljak neki?


2010. júl. 15. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%

Úgy gondolom,hogy ez nem a te dolgod,hanem a szomszédé.

Kicsit fenyíteni is kell a kutyát néha.örülj neki,hogy nem a szemed láttára veri szíjjal.Nálunk speciel az volt.Ezután meg az öcsém átmentette a kutyát a szomszédból,és nem volt hajlandó visszaadni a gazdájának.Ez nem ide tartozik.

Szerintem nyugodtan megmondhatod neki a véleménted,de mindenképpen normális hangnemben

2010. júl. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Szia! Lehet csak én gondolom így, de én biztos, hogy nem engedném, hogy más ordibáljon a kutyámmal! Bár nekem ritkán ugat, akkor is rövid ideig.
2010. júl. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem a kutyádnak nincs joga a szomszédot ugatni. Ha egész nap kint van a kertben akkor egész nap ugatná? Ha a kerítés mellé menne, nekiugrana? A kutyának az idegeneket meg a rosszakarókat kell ugatni. És elég csúnya dolog hogy magadtól nem jutott eszedbe hogy rászólj és leszoktasd a felesleges ugatásról. Párodnak több esze van. Ha nevelnéd akkor nem kéne másoknak rászólni.
2010. júl. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Sztem meg beszéld meg vele , hohy azért ugat mert kiabál a kutyával.Ha meg kezet emel a kutyára , akkor jól el kell verni és elvenni a kedvét tőle.

De am vond el a kutyád figyelmét , hogy ne a csávóval foglalkozzon hanem veletek , egy idő után nem fogja ugatni.

2010. júl. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja amúgy én sem engedem hogy bárki is rászóljon a kutyáimra de nekem a pogáfmról égne a bőr ha a kutyám mást zavarna, sosem engedék nekik ilyet.
2010. júl. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%

Itt te veled kéne vmit tenni nem a szomszéddal...


Már lassan fontosabbak lesznek az állatok az embereknél... Szellemileg leépül a kutya ha káromkodást hall vagy mi a bajod? A kutya is kaphat néha 1-2 taslit, nem cukor az hogy elolvadjon.


Úgy látszik még nem volt 1 hétig álmatlan éjszakád kutyaugatás miatt...

2010. júl. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
*p*fámról
2010. júl. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem pontosan azért ugatja a szomszédodat a kutya, mert az utálja őt. Ha kiabál vele, akkor a kutya mindig is ugatni fogja. Próbáld meg azért a kutyádat is csititani, de a szomszéddal is meg kéne beszélni, hogy ne kiabáljon, mert igy soha nem fogja őt megszokni a kutya.
2010. júl. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Hát ezt két oldalról kell nézni.

Egyrészt kissé ti is hibásak vagytok, de a szomszéd is.


Ugyanis, a szomszéd ne fegyelmezze a te kutyádat. Ne is szóljon rá. Főleg ne ordibáljon vele, ezzel csak a kutyát hergeli.

Jó hogy nem a szomszéd a gyereknevelésbe szól bele!

Szépen, normálisan el kell neki magyarázni, hogy ne ingerelje azt a szerencsétlen kutyát. Hátha megérti.


A másik, az a ti saratok. Egy jól nevelt kutya nem ugat ok nélkül mint egy őrült. Ha rendben van a falka rangsor, mozog eleget, játszik eleget, jól szocializált, akkor csak jelez a kutya.

Normális esetben, a kutya ugat párat, azaz jelzi hogy van valami. Odamész, megnézed, ,,megköszönöd" a kutyának hogy jelzett.


De ez a szomszéddal, úgy gondolom más helyzet, tehát egyrészt ti is neveljétek a kutyát, másrészt beszéljétek meg a szomszéddal.

Mert akármilyen jól nevelt egy kutya, ha valaki a kerítés túl oldaláról folyamatosan ingerli, akkor bizony ugatni fog.


Nem tudom milyen a kertetek, de ha nekem egyszer házam lesz, én úgy fogom megoldani, hogy vagy jó magas kerítés, hogy a kutya ne lásson át, vagy sövény vagy valami ilyesmi, hogy még véletlenül se ingerelje ami a szomszédban van.

Nem tudom ez megoldható-e.

2010. júl. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, egy jólnevelt kutya egy csittre befejezi az ugatást.


Nálam a szomszéd puliai csinálták hogy ha kinn voltam a kertben akkor addig ugattak ameddig vagy be nem mentem vagy a gadája be nem zárta őket.Elég kellemetlen 3 puli 4 mről történő ugatása.

Raktam fel nádat, meg a szomszéd is önkontrolt tanusított, mert mostanában jelentősem csökkent a zaj.


Nem ismeredem a szomszédot simán lehet egy tajparasz,de te örülnél neki ha venne egy trombitát, és amikor kinn vagy a saját kertetben akkor telitorokból fújná. Mert a trombita arra van , hogy fújja.

Nem érdemes egyetlen szomszéddal sem öszeveszni ilyenek miatt.A párodnak most igaza lehetett.

2010. júl. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!