Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbe fogadtam egy kutyust...

Örökbe fogadtam egy kutyust és egyfolytában megy a hasa mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 nappal ezelőtt hoztam el és azóta megy a hasa és véres is és tudom, hogy nem a változástól mert ugyan azt kapja enni amit a menhelyen is. Tesóm és anya már annyira ki vannak akadva, hogy azt mondták, hogy visszaadják. Hiába megyek el vele naponta 3-4 alkalommal sétálni és még éjszaka is egyszer így is bepiszkít. Benti kutyának hoztuk el, de így sajnos kint kell aludnia ami nem a legjobb mert látom, hogy fázik. Lehetséges, hogy giardiás vagy valami más? Jövő hétre kaptam időpontot az állatorvostól, de anya egyre türelmetlenebb.

2019. szept. 30. 15:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
27%

Atyaég...2 nap? Tudod mekkora változások vannak az életébe?

Nem mindegy hogy véres a széklete, ha a kaki belsejébe véres azonnal doki. Ha a kaki felülete véres az a megrepedt hajszálerek miatt van mivel hosszútávú hasmars erőlködéssel jár nekik.


Nekem 4 hónapomba került, hogy megszűnjön a menhelyes sérült kutyámnak a hasmenése, mai napig, ha izgalomba jön előfordul. Minden kivizsgáláson átesett, valószínűleg egyszer annyira férges volt, hogy tönkretették a gyomrát, beleit.


Adj neki hypoallergen tápot, bolus adstringenst, promaxot, almát.


Minnél előbb vissza viszitek a menhelyre annál könnyebb lesz a kutyának, mert alkalmatlanok vagytok a kutyatartásra, öreg lesz mit csináltok egy addig egészséges kutyával? Altatjátok? Sírni tudnék az embereken.

2019. okt. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Elvittem dokihoz megvizsgálta és azt mondta hogy valószínüleg az izgatottságtól volt baj és attól hogy a menhelyen mielőtt elhoztam kapott egy csomó jutalomfalatot és az nem jó neki. Vettem neki DiogenicPET pasztát ami rendbe rakja a gyomrát(ezt ajánlotta a doki). Egy hét múlva megyek vissza vele ellenőrzésre. Amíg nem jön rendbe a gyomra addig kint alszik. Persze napközben bent van velem vagy én vagyok kint vele gyakorolgatni a parancsokat vagy elmegyünk sétálni.


Beszéltem tesóm fejével és semmi képpen nem megy vissza, anya meg csak azért volt ideges mert félt hogy valami komolyabb baja van. Szóval nem gondolták ők komolyan hogy visszavisszük.

2019. okt. 1. 11:25
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sok sikert kívánok a gyógyuláshoz, de arra számítsatok, hogy tökéletes sose lesz neki. Tehát normál széklet otthon, de sétakor, vagy ha nagyon izgatott, előfordulhat, hogy nem tökéletes a széklete. Másnapra persze minden ok.
2019. okt. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt elfelejtettem írni, hogy a hasmarsnak nincs köze a szobatisztasághoz. Azért mert megy a hasa tud szólni, jelezni, hogy engedjétek ki.


Egész egyszerűen egészséges kapcsolatban, nem wczik/jelölget/rombol bent, keressetek szakembert, hogy segítsen.

2019. okt. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nem is kakil vagy pisil be normál esetben azt mar tudom, ha kell neki valami akkor szol es kiengedem vagy elmegyek vele setalni csak akkor este sajnos nem hallotta senki hogy szól es szegenynek nem volt mas valasztasa es itt bent kellett elinteznie.


Kicsit en is berosaltam mert o az elso olyan kutya aki tenyleg az enyem es en vagyok erte felelos es ez kicsit megremitett, de azota megnyugodtam es higgadtan kezelem (vagyis meg csak probalkozom).

2019. okt. 1. 12:26
 16/17 anonim ***** válasza:
66%

Akkor tulajdonképpen csak baleset volt. Nehéz családban, viszont tisztázd le magadban, hogy lesz-e erőd végigcsinálni mindent vele, mert nem játékszer, és ha 3 hónap múlva feladod Ő a poklok poklát éli majd át, ha visszakerül a sittre.


Ha kitartasz sokszorosát adja vissza, de addig el kell jutni. Türelem, foglalkozás, energia aminek a pozitív oldalát később érted meg.

2019. okt. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Mar eljutottunk oda, hogy napppal teljesen egyedul volt a hazban (6orat)mert mindenki ment ugye iskolaba meg dolgozni. Nem piszkolt be egyaltalan. Viszont meg mindig lemegy laposkuszasba amikor jatszani probalunk vele vagy hirtelen mozdulatot teszunk. Szerintetek kapott az elozo gazdijatol vagy ilyen fajta,mert nem mondtak, hogy bantottak volna.
2019. okt. 2. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!