Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam rá a kutyát a...

Hogy szoktassam rá a kutyát a kertben alvásra?

Figyelt kérdés
Faterom nem szeretné ha bent lenne a kutya esténként. Nappal persze szabad ki és bejárása van, de egyfolytában nyüszít ahogy kint hagyjuk (kb 20-30 percig). Van háza, ki is van bélelve takaróval, friss víz mindíg van előtte. 1 hete hoztuk el egy menhelyről. Séta is megvan napi 2x fél óra és egy óra este, hogy kifáradjon. Szóval szellemileg is le van fárasztva és fizikailag is. Csak én parázom túl ezt és megszokja kint idővel vagy van erre valami "recept"?

2019. szept. 30. 20:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj ezzel a nappal bent éjjelre kint dologgal,hogy mindig éjszaka van hidegebb, tehát a kutya alapvetően többnyire 20-23 fokban van reggeltől estig. Majd éjszakára kirakjátok a -10 fokba.. Ez nem szerencsés.

Akkor már jobb az éjjel bent, nappal kinti verzió.Ha süt a nap akkor még nappal jobban elvannak kint a kutyák.


Vagy legyen benti kinti, vagy szoktassátok teljesen kintre,mert így jobban megfázik.


Az,hogy máshol hogy tartják, és élnek a kutyák az egy dolog,nem feltétlen jelenti azt,hogy megfelelő is.


Kolléganőm Sharpei-e 1-2 óránál tovább nem igazán bírja kint, pedig van kint hőszigetelt ólja is,de ő is inkább bent van, többszöri kiengedéssel.


Rövid szőrűeknél még az a veszély,hogy nem most lesz baja hanem mikor idősödik majd 6-7-8 évesen fog tönkre menni az ízülete,vagy állandóan felfázik,megfázik.


Csak nyilván ezeket a szomszédok,ismerősök nem reklámozzák.


Mivel most fogadtátok örökbe, örül,hogy kötődhet valakihez,örül,hogy foglalkozva van vele és ember van vele valószínű ezért is, viseli meg jobban a kint lét.

2019. okt. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
13:13 mivan a setaltatassal?Szerinted budos nekem a seta ha szarabb ido van kint vagy mi? Nem vagom, fejtsd ki legyszi jobban.
2019. okt. 1. 17:18
 23/25 anonim ***** válasza:

Nem magyarázok el semmit, vagy érted, vagy nem.


Itt van 3 példa ami igazolja, hogy nálad, és az ismerőseidnél arany élete van a kutyáknak ezekhez képest. Persze ez itt a balkánon igaz:


1. Kert hátsó részén, egy kutya 1.5 méteres láncon.


-el kéne engedni a kutyát

-ÁÁÁ, ő szeret ott lenni, miért kéne elengedni?


2. Dalmata aki kint nem fázik, mivel kutya!!! Reggelre megfagyott, a teraszajtónak bújt.


3. Kennelben reszkető keverék szuka német juhász, összezárva egy kannal, aki nap mint nap tépte 12ÉVES koráig.


Tudod mi a közös bennük? A gazdái váltig állították, hogy minden a legnagyobb rendben(értelmes embereknek tűntek, nem cigánysor,vagy hasonló), mai napig meg vannak győződve az igazukról, a kutyáiknak szép élete volt.


Te is meg vagy győződve az igazadról, illetve mint mondtad nem egy rövid szőrű kutyátok teljes életet élt nálatok télen éjjel is KINT!!! Tudom-tudom van/volt szigetelt házuk.(tudod mi ellen véd? Kizárólag a szél ellen, 1 fokkal nincs benne melegebb)


Tehát nálatok az első 3 példához képest arany élete lesz a kutyának, itt a balkánon persze. Hazudni nem fogok a kedvedért se.

2019. okt. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Képzeld olyan arany élete van itt a balkánon, hogy már 2 hónapja egy elég jó fűthető kutyaházban aludhat ha kint szeretne lenni éjszaka és igen még sétálunk is minden nap

(amibe nem nagyon értettem, hogy miért kötöttél bele mivel az, hogy egy kutya kint van az udvaron nem ekvivalens azzal, hogy nincs sétáltatva szerintem, de javíts ki ha rosszul gondolom),

sőőt még kutyasuliba is járunk. Ilyen rossz élete van neki sajnos. ;)


Hidd el, ha engem nem érdekel valami/valaki arra en nem pazarlom sem az energiámat sem pedig a pénzemet.


(Ha előbb tudom, hogy ez a fajta kutyaház is opció akkor fel se teszem a kérdést)


Sajnos egyetem és munka mellett csak ennyit tudtam tenni érte. :3



(Akik normálisan és higgadtan tudtak válaszolni azoknak köszönöm , konklúzió levonva és megjegyezve. :))

2020. jan. 14. 23:13
 25/25 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök, hogy sikerült jó megoldást találni a kutyátoknak.
2020. jan. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!