Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Diótól lehet hasmenése a...

Diótól lehet hasmenése a kutyának?

Figyelt kérdés
Van a kertben diófa és állandóan eszi amik lehullottak.A héját elropogtatja aztán kiköpi.
2019. okt. 3. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet. Sőt ha megavasodik akkor is igyan úgy megeszi de az súlyosan károsítja a máját is. Próbáljátok meg összegereblyézni.
2019. okt. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Össze fogom szedni,én azt hittem jó neki a dió.Nincs beavasodva ezt meg nem tudtam,hogy a májra rossz hatása van.
2019. okt. 3. 21:51
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Méreg :(
2019. okt. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem nyeli le a héj szilánkokat, mert van annyi esze, hogy kitudja szépen nyitni a diót és nem rohadt, avas diót eszik, akkor semmi baja nem lesz. Ne kezdjük már el rémisztgetni a kérdezőt! Nálunk két diófa van. Átvettük költözéskor az itt lakó öreg kutyákat, 15+ évesen pusztultak el, pedig szerencsétlenekre senki nem nagyon figyelt évekig előttünk és korlátlanul ették a diót. A mostani két kutyám is itt nőtt fel 4 és 5 évesek és minden ősszel eszik a diót. Rengeteget feleszegetnek, az egyik fa termését szinte teljesen és semmi bajuk!
2019. okt. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De pont ezaz, hogy a kutya ugyan úgy megeszi az avas diót mintha semmi baja nem lenne. Nem rémiszgetjük, tanácsot adunk. Nekünk is volt diófánk, a kutya eszegette is a diót. Az éves vérvételen magasak lettek a mákértékek, az állatorvos tanácsolta, hogy szedjük össze a diót. Fél évre rá (és azóta is) tökéletes lett a vérkép. Persze nem tudni biztosan, hogy a dió okozta vagy sem de minek kockáztassak?
2019. okt. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*Májértékek
2019. okt. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt csak azért írtam, mert a kérdező azt írta, hogy "nincs beavasodva" és én úgy értelmeztem, hogy azt a következtetést vonta le, hogy a sima, szép dió is mérgező a kutyának. Az én tapasztalatom az, hogy a szép dió nem árt a kutyáknak. Persze, ha a dióra gyanakszik, akkor szedje össze.
2019. okt. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!