Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nem érdemlek meg több...

Tényleg nem érdemlek meg több kutyát?

Figyelt kérdés

Sok sok évnyi győzködés után anyukám végre belement hogy kutyám lehessen,én nagyon örültem, nem fértem a bőrömbe szinte. Ismerősünktől kaptam egy felnőtt amstaffot.

Jártam vele fél napokat sétálni, kirándulni, futtatóba, megtanítottam ülni, feküdni, behívni, parancsra evett, csak utánam jött be az ajtón stb.

De voltak kezelhetetlen problémái egresszív volt más kutyákkal, összeverekedett emberrel állattal. Sokszor úgy belerántott a pórázba hogy más kutyához odarohanhassom, hogy utána hányt/fulladozott.

Többször megharapott, volt amelyiknek ilyen nyoma maradt

[link]


Szóltunk egy barátunknak akinek voltak már pitjei, hogy nézzen rá erre a kutyára. Ő rászolt, de erre nagyon durván rátámadt, harapta, karmolta, elkapta a karját.

Egyszerűen tarthatatlan volt ez az állapot és mivel senkinek nem kellett, vissza sem fogadták ahonnan hoztuk, menhelyre kellett adnunk.


Anyám azt mondja nem kapok több kutyát, neki elege van ebből.

Ez az én hibám tényleg?



2019. okt. 6. 10:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Nagy valószínűséggel azért is kaptátok meg, mert problémás volt. Mivel ez nagyon sok esetben kölyökkorban (persze később is lehet), hogy olyan tényező éri, amitől agresszív lesz. Az állatok nem hóbortból agresszívak, hanem önvédelmi helyzet ez náluk. Viszont szerintem ez nem a te hibád, de lehetett volna kezelni valamennyire, szakember segítségével.
2019. okt. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Felnőtt amstaff, kezdő gyerek mellé? Bizonytalan háttérrel. Nagyon jó választás. Már bocs. Eleve úgy kell kezdeni, hogy valami egyszerűbb kezdőnek való fajta, és minnél fiatalabb kutyával, és végig járni a "lépcsőket". Kutya ovi, kutya iskola. Ezek azért is fontosak, mert itt nem csak a kutya tanul, hanem a gazdi is megtanulja, hogyan kell bánni a kutyával úgy, hogy végül mindkettő a legjobban jöjjön ki a mókából.
2019. okt. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez az anyukád hibája, aki egy nem kezdő kutyatartónak való kutyát választott (gyanítom, ingyen volt.) Szégyellheti magát, hogy még benned kelt ezek után bűntudatot. Egyébként én nem is hiszek a gyereknek kutya dologban. Az a kutya a szülő döntése nyomán kerül oda, és ha a gyerek tizenegykétéves már, pont abban a korban van, amikor nem gondolja végig, hogy esetleg menne majd egyetemre, albérletbe, ahova a kutyát már nem tudja vinni, így jó eséllyel az a kutya bizony a szülőnek marad ott. Az a szülő engedje a kutyát, aki ezzel tisztában van, elfogadja.
2019. okt. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Az a kutya nem kezdőknek való, hanem olyannak, aki ért hozzá, aki lelkileg elég erős és kitartó hozzá. A te hibád is, mert vagy nem jártál utána vagy túlgondoltad a képességeidet. Nem mondom, hogy nem érdemelsz kutyát, csak ne bull típusút válassz elsőre.
2019. okt. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%
Ezért kell menhelyről örökbefogadni, garantáltan ismerik a kutyáik személyiségét és igényeknek megfelelően segítenek kutyát választani. De sajnos sokan a kutyákra is kiegészítőként tekintenek, aminek kifejezetten valamilyennek kell lenni, valamilyen 'fajtiszta' legyen szaporítótól ócsón.
2019. okt. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Anyádnak nem való a háztartásába kutya. Nem ért hozzá, nem is akar érteni hozzá, nem érdekli. Konkrétan veszélyeztetett téged ezzel az "ismerősünktől kaptam egy felnőtt amstaffot" - még hallgatni is rossz.

Nem a te hibád, bár nem írtad, hány éves vagy, ha annyira könyörögni kellett érte, akkor még nem lehetsz elég idős ahhoz, hogy ilyen döntést egyedül meghozz. Másrészt bármilyen állatot csak akkor célszerű bevinni egy családba, ha min. egyik családtag sem ellenzi, de egy kutya esetében inkább mindenkinek pozitívan kell hozzáállnia.

Ezért bár nem arról van szó, hogy "nem érdemled meg", kifejezetten nem javaslok még egy kutyát, amíg anyáddal laksz. Ha nem is akarod, összességében csak ártanátok neki:(

2019. okt. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Nézd, persze, hogy nem a "hibád", viszont végül is anyádnak mégis te vagy a gyereke, tehát ő a te épségedet tartja szem előtt meg az ismeretségi kört stb. veszi figyelembe, tehát a kutyával kapcsolatos problémák egy része mégis csak őrá hárul ill. őt érinti. Vagyis nem mondhatod azt, hogy neki semmi gondja a kutyával. Ő meg nem akar újabb gondokat venni a nyakába.
2019. okt. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád volt a hibás, mert egy kezdő kutyatartónak nem való egy olyan agresszív és nehezen kezelhető fajta, mint az amstaff. Tapasztalt és határozott gazdánál az amstaff nem agresszív. Az se segített a helyzeten hogy felnőtt amstaffot kaptál amit már elrontottak teljesen, egy kölyköt talán sikerült volna úgy felnevelned, hogy ne legyen agresszív felnőtt korában. Talán.....

Vannak kezdőknek ajánlott fajták, azokból kellett volna válogatni!! Határozott, tapasztalt gazda kezébe való csak amstaff. Sajnos aki divatból vesz kutyát annak a kezdőknek ajánlott fajták nem érdekesek és nincs türelmük a kutyaneveléshez.

2019. okt. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%
Jaj istenem,ezek veszélyes kutyák.Jól tettétek hogy leadtátok egy menhelyre.Örülj hogy egybe maradtatok,nem történt nagyobb baj.Kicsit tájékozódni kellet volna az ilyen fajokról,nem játék.Mindenki azt hiszi hogy meg tudja őket szelídíteni,hát nem.Egy páran az életükkel fizettek érte.
2019. okt. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Menhely helyett kutyasuli kellett volna.
2019. okt. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!