Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Otthon hagyhatom a kutyát...

Otthon hagyhatom a kutyát Szilveszterkor?

Figyelt kérdés
Tudom még messze van, de már most ezen jár az agyam. Ez lesz az első Szilvesztere a kutyának, panelban lakunk, eléggé zárt, hangszigetelt gangos az udvarunk, ablakaink is csak a belső udvarra néznek. Gondolkodtam rajta, hogy visszük magunkkal, de Szilveszterkor nem szállunk kocsiba, tömegközlekedéssel és petárdazajjal talán még többet ártunk. A kutya egyébként nem fél az erős zajoktól, nem volt még vele negatív tapasztalata szerencsére. Szerintetek, ha este 7 óra körül elmegyünk otthonról és hajnal 3 óra körül hazamegyünk, ennyi időt kibírna?

2019. okt. 4. 10:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

Ha nem fél a zajoktól talán...

De a durrogástól általában minden kutya reszket. Nincs valaki, aki segítene?

2019. okt. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Kibírja, főleg, ha nem fél a tűzijáték vagy petárda zajától!
2019. okt. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%

Hülyeség hogy a durrogtatástól minden kutya reszket. Több kutyát is tartottam már, sosem volt ilyen probléma.

Általában az a kutya fél, amelyiket bántották kisebb korában.

2019. okt. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Semmiképp se vidd magaddal. Ha séta közben valamelyik agyhalott alá dob egy petardat, többel kotitek be.

Én otthon mernèm hagyni, lehuzott redőnyökkel, jól bezàrva.

De ha van opció rá, akkor megkernek valakit, hogy legyen vele.

2019. okt. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Az én kutyám ilyenkor bevonult a wc-be. Nem ugatott, vagy sírt, csak nem volt hajlandó kijönni.

Kivinni semmiképp nem javaslom, gondolkozz el azon, hogy otthon maradsz, hogy tudd, hogyan reagál.

2019. okt. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Ez lesz az első szilvesztere, vagyis még nem próbálta. Nem fél a zajoktól - persze, hogy nem, ha még nem volt ilyenben része. Ne hagyd egyedül, keress mellé valakit!
2019. okt. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Augusztus 20-án nem volt semmi baja, de tudom a petárda más... :( Mondjuk felénk már Karácsony előtt elkezdenek durrogtatni, úgyhogy akkor megnézzük, hogyan reagál. Sajnos a család messze lakik tőlünk, a szomszédunkat tudnám megkérni, hogy nézzen rá. Ha nagyon kritikus lesz számára az előszilveszteri petárdázás, akkor egyikünk itthon marad vele. Azonban olvastam pár helyen, hogy a kutyákat hozzá lehet szoktatni a hirtelen zajokhoz. Ebben van valakinek saját tapasztalata?

Szerencsére elég stabil idegrendszerű kutyánk van, de pl sétáltatásnál napközben is nehéz lesz kikerülnünk petárdás akciókat, azt meg nem akarom, hogy az ünnepek alatt kutyapelusozzunk, mert ő sem rajong érte.

2019. okt. 4. 10:43
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Én biztos nem hagynám magára az első szilveszterén. Szerintem kibírtok 1 szilvesztert csoportos bulizás nélkül. Legalább saját magad megtapasztalod és saját szemeddel látod hogyan viselkedik a kutya a szilveszteri zajoktól. Így a legközelebbi szilveszteren már te magad eltudod dönteni, hogy a kutya bírja-e egyedül is és akkor nyugodt szívvel mehetsz bulizni. Minden kutya máshogy reagál, mi látatlanba nem tudjuk eldönteni, a kutyád hogyan viszonyul a petárda/tűzijáték zajához.
2019. okt. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És a kritikus időszakban a sétáltatásra tudtok valami tanácsot adni? Nem akarom, hogy traumatizálódjon valami idióta miat...
2019. okt. 4. 11:09
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Keress a youtobe-on valami petárdás videót, és játszd le a kutyának. Először nagyon halkan, közben játszatok, esetleg tanítást jutifalatozást akkorra időzíts. Aztán szépen emeld a hangerőt, fokozatosan szoktasd hozzá, ezt gyakoroljátok.

Olvastam, hogy kiképzés során is így kezdik el a kiskutyákat szoktatni különféle zajokhoz. Pl. lövés.

2019. okt. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!