Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen sűrűn viszitek a...

Ti milyen sűrűn viszitek a kutyát sétáltatni? Mennyit bír ki séta nélkül?

Figyelt kérdés
Kort és fajtát is légyszi. Köszi.
2019. okt. 10. 01:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A kérdést főként a vizelet és széklet ürítésre hegyeztem ki.
2019. okt. 10. 01:25
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szinte minden nap. Havonta talán 1-2 nap marad ki. Meg járunk őrző védőre.

Staff, 4 éves

2019. okt. 10. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%

Sétáltatni? :D

Inkább sétálni. :))

2019. okt. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Panelkutya. Hétköznap 3-szor viszem le, reggel 7-kor, délután 5-kor, éjjel fél 12-kor. Tehát naponta majdnem 10 órát kell kibírnia, és simályn bírja, sosincs semmi gond. Hétvégente is ugyanekkor van séta, csak akkor van egy plusz séta valamikor ebéd körül.


Egyébként sajnos volt már olyan hogy elaludtam és késöbb riadtam fel hogy nem vittem le, akkor 12 óra telt el és simán kibírta azt is, nem nyüszögött meg semmi.


3 éves nagytestű keverék kutya


Viszont. Lakótársamnak 1 éves németjuhásza van, nálunk kb így néz ki: reggel fél 8, délután 5-6 körül, majd este 9. De hétvégente van hogy leviszi este 9-kor aztán másnap reggel 10 fele. Szerencsétlen kutya. Neki állandóan 10-12 órákat kell kibírnia.

2019. okt. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes rövidebb időre is levinni.
2019. okt. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Napi 5x-6x.


Reggel 6kor, délután 2kor, 5kor, 8kor, és éjfélkor. Hétvégén van egy + séta kB 11 körül. Természetesen, ebből a délután 2 és az este 8as séta a hosszabb séta, a többi pisi, kaki a ház mellett.



1 éves, bernáthegyi

2019. okt. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

1 éves bichon


Reggel 4-5 körül 5 perc

Délután 14 körül 20 perc

Este 18 körül 1 óra futtató vagy fél-1 óra séta


Néha még alvás előtt is leviszem egy 5 percre.

De 10-12 órát simán kibír ha kell.

2019. okt. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljes munkaidőben dolgozom, bejárós, nem kutyabarát munkahely (egyelőre).

Mentett keverék kistestű kutyám van, fiatal felnőttként került hozzám, tehát nem a kritikus kölyökkorban, amikor erre jobban figyelni kell.

A menhellyel kötött szerződésben maximálisan 12 óra egyedüllétet határoznak meg, ennél többet nincs egyedül (1-2 alkalommal esetleg előfordul, ha valami nem tervezhető dolog jön közbe, ha tudom, hogy hosszabb ideig kell távol lennem, a szüleim tudnak segíteni, akkor vagy náluk van, vagy átjönnek).

Hétköznap munka előtt van egy séta, és ha hazaérek, akkor egy következő, ami hosszabb a reggeli sétánál, hétvégén hosszabb ideig tudunk kint lenni. Ez az átlagos.

Na most nyáron a hőségben kénytelen vagyok úgy időzíteni, hogy a nap hűvösebb időszakában vigyem sétálni, hogy ne kapjon hőgutát, és ne égesse meg a talppárnáit a talaj. Most hűvösebb időben erre nem kell figyelni, az átmeneti időszakra viszont kicsit érzékenyebb (és én is), így betegeskedés idején csak rövidebb séták vannak.

Sétán kívül otthon van még játék, tanítás, dögönyözés.

Hétvégéken tudunk menni túrázni, ami akár egész napos program is lehet.

2019. okt. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nappal 3-4x ki van engedve,családi házban lakunk.

Este 9 körül viszem ki utoljára.

Hétköznap reggel 6-kor,hétvégén reggel 8 körül kelünk,akkor megy pisilni de még így is van,hogy olyan jól alszik,hogy úgy kell noszogatni reggel,hogy menjünk ki :D

5 hónapos Coton de Tulear.

Eddig 1x volt baleset éjjel,nem hallottuk hogy jelez.

2019. okt. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Palotapincsim van, most panelban lakom, ezelőtt kertes házban laktam még a szüleimnél. Jó nagy kert van ott. Napi 4-5x amikor kikéredzkedett, ki volt engedve és megsétáltatta magát: amint a fűbe ért egyből pisilt, majd az udvarban sétált egy nagy kört, kakilt, aztán sétált még két kört és pisilt még egyszer, azután bekéredzkedett. MINDEN egyes alkalommal ezt a rutint követte, télen, nyáron, esőben.

Amióta elköltöztem vele ugyanúgy 4-5x ahogyan jelez viszem. Végig megyünk a soron, majd vissza.

Oké, már 10 éves kutya és világ életében egy lusta, dögönyözésre váró hízelkedő, talpnyaló volt:D

2019. okt. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!