Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babéziás a kutyám, tapasztalat...

Babéziás a kutyám, tapasztalatok? Segítség!

Figyelt kérdés

A kutyám keresházban él a nagyszüleimnél vidéken. En sajnos nem velük élek, így nem vagyok részese a mindennapoknak.


Fajtiszta kutyámra október 6-a körül kezdtek gyanakodni,hogy furcsán viselkedik. Mi el nem

Javult az állapota kedden elvitték az orvoshoz aki 3 imizolt adott be neki ha jól tudom és bekente valamivel a fejét. Nem csinált semmilyen vér-vizelti vizsgálatot. Elmondtak minden látványos tünetet ő meg is vizsgálta helyben. Mondta, hogy ha nem javul nagyon az állapota vigyük vissza. Azt mondták másnap nagyon jól érezte magát aztán újra vissazesett. Október 11-én vissza is vitte anyukám mert szegény nagyon nem akart kijönni az olból és csak áll folyamatosan. Akkor adott neki megint még vagy 1-2 imizolt. A nagyapám állítása szerint jobban volt mint előző nap, de persze nem olyan közel sem, mint szokott lenni. Vasárnaptól elvileg ma jobban volt, mert ma sikerült elmennem hozzá. Nagyon szomorkás szegény lehajtott fejjel megy, púpos a testtartása, remeg kicsit lehet lázas mert melegek a lábai az izületei, szemei amikor mentem nem voltak sárgásak, de előtte elvielg igen.

Vizeletének színét nem tudom/tudják. Eszik és iszik rendesen. Ma kint volt a napon kijött, mászkált, de persze nem az igazi. Amikor megérkeztem hozzá nagyon lassan lepegetett és egyszercsak fogta magát és elsétált vissza az óljába. Hiába szóltunk neki, nem figyelt. Bent az óllban is állt próbáltam fekvésre bírni. Simogattam hosszú percekig ha nem egy óráig de szegény végig állt és lehajtott fejjel kicsit remegve a simogatast “élvezte” már ha nem is látványosan.


Nagyon félek, mert mondta az ovros hogy hosszadalmas folyamat, de van aki bele is pusztul.

Én csak azt szeretném tudni, hogy szegény mikor billenhet át a jobbik oldalra. Nem szeretném hogy szenvedjen es hogyan tudunk neki segíteni? Valakinek tapasztalat?

Mit gondoltok a kilátásokról? :(


Köszönöm!



2019. okt. 14. 22:26
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam de gondolom értik majd hogy fertőzött kullancs csíphette meg valószínű.
2019. okt. 14. 22:30
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha babéziás lenne még mindig akkor már elpusztult volna szegény mert gyors lefolyású a dolog. Nekem is volt babéziás a kutyám és ő 1 imizoltól meggyógyult. Én azt javaslom vigyétek el másik orvoshoz mert ennek semmi értelme hogy beadott már neki 5 imizolt az orvos. Lehet hogy már attól van baja.
2019. okt. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi imizolt egy orvos sem adna be.

Labor kell, mert van a babéziának egy olyan szövődménye, hogy az immunrendszer a szervezet ellen fordul.

Egyszóval másik rendelő kell.

2019. okt. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Várunk még egy kicsit hogy javul majd e lassacskán de igen mindenkeppen en is elvinném mashová. De akkoe azr mondjátok a nehezén túl van és ezek a tünetek(melegség,remegés, szomorusag, pupos tartas) a velejaroja meg ezek utan is??
2019. okt. 14. 23:10
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ide ki tudsz írni, de elvinni nem? Mire vártok még? Kell egy labor minnél előbb. Nem érdemes várni. Mire vársz? Hátha feldobja a talpát? Nem tudjuk, hogy hol tart, mert fura ez a kezelési protokoll, meg az egész mese. Lehet,h ogy már tul van a nehezén, de lehet,h ogy 10 perc múlva már nem él. Innen labor, fizikális vizsgálat muiegymás nélkül senki nem tudja megmondani. Ha meg bizonytalan vagy, akkor másik doki, meg labor (Az már eleve régen megkkeltt volna legyen).
2019. okt. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Igen pontosítok egyszerre 3 injekciot kapott es az egyik volt csak imizol a masik kettő más és pénteken is egyet kapott.

Bocsánat a pontatlanságért.

2019. okt. 14. 23:23
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez így nincs jól. Ha babéziás a kutya akkor az imizoltól már jobban kéne, hogy legyen. Vérvizsgálat a minimum amit meg kell csinálni. Most konkrétan végignézitek, hogy szenved a kutya és az állapota nem javul.
2019. okt. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
A vese vagy májának károsodását is meg kellett volna néznie a dokinak. Mert honnan tudja azt, hogy nincs neki?! Bár szerencsére idejében el szokott lenni csípve a babesia és ritkábban marad vissza károsodás. De ezt mindenképp vérképpel nézik meg. Mert kellhet máj vagy vese támogatás. Mivel amiatt is lehet rosszul. A szemét, ínyét nézzétek meg milyen színű!? Illetve nem e dehidratált? A bőrét finomat csípjétek össze felül a nyakánál és ha össze tapad, nem ugrik azonnal vissza a helyére, akkor nem ártana neki egy kis infúzió. Nagyon változó amúgy, hogy ki, hogy viseli a fertőzést. Én állatmentéssel foglalkoztam évekig, volt olyan kutya aki 2-3 napig feküdt és se enni, se inni nem akart. Hányt, lázas volt, stb. Aztán 4-5.nap után kezdett jobban lenni. De napokon át kapott szurit és infúziót is. Plusz adtam neki a vitamint és ezüst kolloidot egy kisebb fecskendőnyit minden nap! Nagyon hatásos! De a legjobb valóban másik doki lenne. Jobbulást a kutyusnak!
2019. okt. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
Ne várjatok pár napot. Félő hogy addigra nagyobb baj lesz. Itt valami szövődmény van, az orvos meg nem normális.
2019. okt. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

A szeme feher nincs válrozás és az ínyével sincs szeeintem. Rendben holnap mindenképp mondom hogy valamit lépni kell. Köszönöm az eddigi válaszokat.

Még jöhetnek válaszok.

2019. okt. 15. 00:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!