Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babéziás a kutyám, tapasztalat...

Babéziás a kutyám, tapasztalatok? Segítség!

Figyelt kérdés

A kutyám keresházban él a nagyszüleimnél vidéken. En sajnos nem velük élek, így nem vagyok részese a mindennapoknak.


Fajtiszta kutyámra október 6-a körül kezdtek gyanakodni,hogy furcsán viselkedik. Mi el nem

Javult az állapota kedden elvitték az orvoshoz aki 3 imizolt adott be neki ha jól tudom és bekente valamivel a fejét. Nem csinált semmilyen vér-vizelti vizsgálatot. Elmondtak minden látványos tünetet ő meg is vizsgálta helyben. Mondta, hogy ha nem javul nagyon az állapota vigyük vissza. Azt mondták másnap nagyon jól érezte magát aztán újra vissazesett. Október 11-én vissza is vitte anyukám mert szegény nagyon nem akart kijönni az olból és csak áll folyamatosan. Akkor adott neki megint még vagy 1-2 imizolt. A nagyapám állítása szerint jobban volt mint előző nap, de persze nem olyan közel sem, mint szokott lenni. Vasárnaptól elvileg ma jobban volt, mert ma sikerült elmennem hozzá. Nagyon szomorkás szegény lehajtott fejjel megy, púpos a testtartása, remeg kicsit lehet lázas mert melegek a lábai az izületei, szemei amikor mentem nem voltak sárgásak, de előtte elvielg igen.

Vizeletének színét nem tudom/tudják. Eszik és iszik rendesen. Ma kint volt a napon kijött, mászkált, de persze nem az igazi. Amikor megérkeztem hozzá nagyon lassan lepegetett és egyszercsak fogta magát és elsétált vissza az óljába. Hiába szóltunk neki, nem figyelt. Bent az óllban is állt próbáltam fekvésre bírni. Simogattam hosszú percekig ha nem egy óráig de szegény végig állt és lehajtott fejjel kicsit remegve a simogatast “élvezte” már ha nem is látványosan.


Nagyon félek, mert mondta az ovros hogy hosszadalmas folyamat, de van aki bele is pusztul.

Én csak azt szeretném tudni, hogy szegény mikor billenhet át a jobbik oldalra. Nem szeretném hogy szenvedjen es hogyan tudunk neki segíteni? Valakinek tapasztalat?

Mit gondoltok a kilátásokról? :(


Köszönöm!



2019. okt. 14. 22:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Másik orvos egyértelmű! Nem is értem mire akartok még várni...
2019. okt. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Én erre csak annyit tudok mondani,az én babézuás kutyám nem élte túl.

Két orvoshoz is jártam vele.

2019. okt. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
A mi vizslánk (10 éves) csak feküdt és nem mozdult, nem evett, nem ivott. A kiszálló állatorvos felemelte és akkor a kutya levizelte egészen sötét vizelettel. Az állatkórházban kikezelték 250 ezerért (5-8 éve), de nem lett az igazi, mert valami húgyivarszervi rendellenessé kezdett kialakulni és egyre nehezebben tudta szabályozni a vizelet ürítést (hogy a gyógyszerek mellékhatása vagy más okok miatt, az nem derült ki). Végül 12 évesen el kellett altatni, mert sétáltatás közben már nem tudott vizelni, csak hazaérkezés után a nagyszőnyegre.
2019. okt. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Reggeli infó


Evett, nem meleg elvileg és nem remeg.


Vizeletét még nem tudták megnzéni

2019. okt. 15. 09:02
 15/22 anonim ***** válasza:
Van újabb hír??
2019. okt. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Estére megint kicsit felmelegedett meg remegett. Evett napközben meg sétálgatott. Visszavitték az orvoshoz kapott még egy adag imizolt es valami mast ma pedig az orvos kerte hogy vigyuk vissza ma es vert fog tőle venni valoszinu, szoval egy labor lesz es lehet infuziot is fog kapni.
2019. okt. 16. 09:36
 17/22 anonim ***** válasza:
Ez most komoly hogy képesek voltak ugyanoda visszavinni? Előre tudtam hogy megint imizolt fog belenyomni az az idióta. Ennek az orvosnak fingja nincs hogy mit csinál. Az első imizol után kellett volna labor nem a 6. után. Persze megvárja míg rosszabbul lesz a kutya és akkor "sajnos" csak drága hosszadalmas kezeléssel lehet gyógyítani.
2019. okt. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nagyon szorítok a kutyáknak!!
2019. okt. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem vagytok normálisak, már bocs!
2019. okt. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Hmm... Mint írtam már, az első vizsgálatnál alap lenne a vérvétel. Nem egy kutyát vittem és eggyel sem csinálták ezt... Mind ki lett kezelve károsodások nélkül. Jó, hogy nem 1 hónap elteltével veszi le az első vért. Aztán mit csinál, közli, jaj bocsi, károsodott ez és ez?! Na meg ezt sem értem, hogy egy darab infúziót sem kap, csak az imizolt nyomatja .... Míg nem tud stabilan enni és nem megy le normálra a hője, addig szoktak neki adni, hogy erősödjön.
2019. okt. 17. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!