Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ivartalanítási...

Miért van ivartalanítási kötelezettség?

Figyelt kérdés
Szeretnék örökbefogadni egy kiskutyát. Több helyen is belefutottam ebbe. Félre értés ne essék, nem pénzügyileg fáj a dolog, csak egyszerűen nem értem, hogy miért kell(ene) azt a szerencsétlen kiskutyát kiherélni? És, ha nem történik ez meg akkor nem kapom meg a kutyát. Ennek mi értelme van? Miért kell ezt tenni a kutyával? Ezek a nagy "állatvédők"?

2019. okt. 20. 17:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
49%
#9 Bár nem én másoltam be a szöveget, de azért vicces és furcsa, hogy aki ivartalaníttat, az nincs tisztában azzal, hogy bizony nem csak előnye van az ivartalanításnak. Ne mástól várd, hogy belinkelje, hanem vedd a fáradtságot és olvass utána. Nem értem miért csináltat valaki a kutyáján egy műtétet, mikor az esetleges következményekkel nincs is tisztában. Volt már itt ilyen kérdés bőven. Én nem vitázni jöttem, de ha már érvelsz, tudj mindent az adott dologról. Itt meg a tudatlanok lepontoznak, ha leírod az igazat (mint a #7). Gondolom én is leleszek, mert tisztában vagyok vele, hogy az éremnek két oldala van, míg mások csak egyet látnak...
2019. okt. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
72%
Utánaolvastam, köszi a tippet de ilyennel nem találkoztam. Ezért megkértem, hogy küldje már el a hiteles forrást. Nem hiszem, hogy ez olyan nagy probléma lenne.
2019. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%

Azért van ivartalanítási kötelezettség, mert egyrészt így tuti nem szaporodik tovább (nagyon helyesen), valamint tovább is él, számos betegséget megelőznek vele, valamint a szuka nem vérzik, a kan nem szenved folyamatosan az ingertől. Ennyi.


Idősebbeket már eleve ivartalanítva adnak ki.


Nekünk mindhárom kutyánk ivartalan, és ez így helyes.

2019. okt. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%

1. Tele vannak a menhelyek és fajtamentések.

2. Az ivartalanítás bizonyos betegségek kockázatát csökkenti.

3. Az ivartalanított kutya nem fog szökni tüzelés/tüzelő szuka miatt.

2019. okt. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%
+1 Ivartalanított kutyát nem fognak ellopni azért, hogy tovább szaporítsák.
2019. okt. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
2019. okt. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
72%

Ha abból indulsz ki, hogy a menhelyek, állatvédők mennyit szívnak azzal, hogy a nem kívánt kutyaszaporulat jelentős része náluk köt ki, akkor nem meglepő. Vagy felelős gazda vagy és megoldod, hogy ne legyen felesleges alom, vagy nem, ők ezt nem tudják rólad 100% biztossággal megmondani. Ha viszont ivartalaníttatják a kutyát, akkor legalább az általuk megmentett állatok nem gyarapítják a hazai kutyatömeget. A fajtamentőknél még egy érv, hogy így megelőzik azt, hogy szaporítás céljából vigyenek el tőlük kutyát. Az már egy másik történet, hogy a szaporítók viszont ki tudják őket azzal használni, hogy a gazdaságosan már nem ellethető kutyáikat leadják abban a tudatban, hogy a fajtamentők majd úgyis gondoskodnak róluk.

Sok állatvédő szemében - kis túlzással - a legnagyobb tragédia az, ha egy kutyának kölykei születnek. Mert minél több a kutya, annál többön kell segíteni. A mi dokink is ilyen: első körben jött, hogy miért akarunk fajtatisztát (nem nagyzolásból, adott feladatra kellett), amikor pedig elhoztuk a kölyköt, szóban egyből élezte a szikét. Azt sem tudta, mennyire lesz jó a munkában, egyből ivartalanítani akart. Jött az előnyeivel (a hátrányokról hallgatott), győzködött, hogy minél hamarabb, biztos tüzelt már (nagy kutya, 7 hónaposan) és hasonlók. Ugyanis mondtam neki, hogy az első tüzelést kivárnám, addig legalább nagyjából kiderül, mit várhatunk tőle felnőttként. Végül ivartalanítva lett. Egyébként rendes, lelkiismeretes orvos, csak túl sok felesleges almot látott már és ezért nagyon nyomja ezt a témát.

#9: A 7-es válaszoló szerintem innen idézett: [link] az írás alján vannak hivatkozások is. Ha nem gond, hogy angol nyelvű, ez sem egy rossz írás: [link] ez pedig egy kicsit másfajta megközelítés, de logikus: [link]

Az nem gond, hogy itthon hangoztatják az ivartalanítás fontosságát, de az már igen, hogy aki ismeri a hátrányait, nagyrészt hallgat róla, sok ember pedig úgy nyomatja a témát, hogy nem nézett utána, csak az előbbiek véleményét szajkózza. Aki pedig meg meri említeni, hogy esetlen nem csak előnyei lehetnek annak, ha egy kutya szaporító szerveit hormontermelésestül, mindenestül eltávolítják, azt egyből elkönyvelik mocskossötétállatkínzónak.

2019. okt. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván vannak hátrányok is, csak éppen szélmalomharc van a szaporítás ellen, és vannak helyek, ahol kicsapják a szuka kutyát, ha vemhes lesz, kölykökkel is, és az még a jobbik eset, ha nem ütik agyon, csak kiteszik valahol, mert akkor talán rátalál valaki, aki segíteni tud. Felelősséget vállalni, ha már megtörtént? Ugyan már...

A környékünkön (pedig itt van az egyik legismertebb menhely) nemrég belefutottam egy gazdiba bull típusú 5 hónapos szuka kutyussal (a pontos fajtát nem tudom), fajtatiszta, törzskönyves (a gazdi ezt mondta), nemhogy ivartalaníttatni nem akarja, de kölyköket is akar a kutyájától, nem is egy alkalommal. Ő maga nem tenyésztő, nem nagyon tudott mit kezdeni a kutyája - korából adódó - játszó, ugrándozó viselkedésével, és saját bevallása alapján nem tudja, mikor nyugszik le a kutya. No, és akkor itt egy hozzá nem értő ember, aki még szaporítani akar, mert azért egy normális tenyésztőtől elvárnám, hogy legalább ismerje a kutyáját és a fajtát, és tudja fegyelmezni meg hasonlók... Tudod, mi lesz az ilyenekből, elkezd szaporítani szakértelem nélkül, aztán a kölykökön meg kijönnek genetikai betegségek, viselkedési problémák, amikkel meg küzdjenek meg a leendő gazdik, a menhelyek, a fajtamentés...

2019. okt. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
67%

Ez egy biztosíték a menhelynek, hogy nem lesz újabb felelőtlen szaporulat valahol. Itt ebben az esetben nem az ivartalanítás előnyeiről és vagy hátrányairól beszélünk elsősorban, hanem hogy az adott menhely/állatvédő szervezet ezt miért követeli meg.

Nos ha véletlenül fajtatiszta jellegű kutyát viszel ki akkor ne szaporíts, ne bővítsd a menhelyek létszámát. Ha keverék akkor ha elszökik, vagy baleset történik szintén ne legyen még egy keverék, korcs szaporulat amivel nem lehet mit kezdeni, mert a menhelyeken lévő kutyák legnagyobb százaléka szintén keverék, korcsa, akiknek sokkal kevesebb az esélye az örökbefogadásra statisztikák alapján mint a fajtajellegű társaiknak.

A tenyésztőknél is egyre elterjedtebb az ivartalanítási kötelezettség főleg.

2019. okt. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
68%

Fajtatiszta, törzskönyves kutyáink voltak (ivarosak). Egyiket sem szaporítottuk tovább. Most van két azonos nemű szintén ivaros utcáról befogadott kutyánk. Egyszer sem volt ezzel probléma.

Nem vagyok a kötelező ivartalanítás pártján, de ha örökbe akarnék fogadni, akkor ám legyen, ez nem tartana vissza.

2019. nov. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!