Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nj ha idegen bejovot megharap,...

Nj ha idegen bejovot megharap, ratamad normalis?

Figyelt kérdés
Pld a gyerekeim jatszodnak vele az udvaron es bejon a kapun 1 idegen es a kutya ratamad,harap,leveri az normalis?Csak peldat hoztam fel...
2019. okt. 21. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szituációfüggő. Én egy ilyen viselkedésű kuvasz miatt paráztam évekig a kutyáktól gyerekkoromban. Rokonokat látogattunk meg, a kutya nem ismert, nagyobb volt, mint én, kiszaladtam az utcára, nem harapott, de nem is barátságosan közeledett.
2019. okt. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem az szerintem. Jelezzen a gazdinak, hogy jött valaki, igen, "állja útját" a bejövőnek, DE ne támadjon rá. Egy gyereknek is nekimegy? Az normális szerinted? Az agresszió nem engedhető meg. De ez a gazda hibája.
2019. okt. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy lett nevelve.
2019. okt. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha egy baltás gyilkos lép be a kapun és támad rá a háziakra, akkor normális, de egy ilyen szituáció esélye minimális.
2019. okt. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen,alap,h vedi a lakast,kertet a kutya azoktol,amik nem vele elnek. A mi kutyaink is utcan baratsagosak,de a nem vele eloket felvonxoljak,ha belepnek. Ez igy termeszetes. Mi sose hivunk vendeget otthonra.


A betoro meg megerdemli,h megoli a kutya.

2019. okt. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy erős védőösztönös, esetleg még örző védőzött kutyánál is, igen normális, sőt ennél a fajtánál szinte elvárás.

Ugyan ezt csinálná egy KAU egy KAJ egy Moszkvai még oktatás nélkül is.

Ugyan akkor ez nem fajta sztenderd. Egyedfüggő. Az enyém szétugatná az atya úristent is de nem valószínű, hogy harapna, sohasem lett neki tanítva, nem is akartam. Nem olyan természet.

Amúgy meg idegen ne jöjjön a portámra, engedély nélkül. ;)

2019. okt. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak mert valaki idegen a kutyának, még nem feltétlenül idegen a családnak. A gazdi joga eldönteni, hogy ki barát és ki nem, a kutya ezt ne bírálja felül. Anyai nagyanyám falujában például sokszor csak éjszaka zárják az utca felőli kerítéskapukat, nappal csak akkor, ha nincsenek a háznál vagy a kertben dolgoznak. Ha a házban vannak vagy az udvaron, bárki be tud menni, és át is járkálnak egymáshoz szomszédok, vendégségbe érkező rokonok, a postás is bemegy.
2019. okt. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!