Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban is lehet boldog egy...

Lakásban is lehet boldog egy kutya?

Figyelt kérdés
Bár a kutya tényleg napi 14-16 órát alszik vagy legalábbis szunyókál, tartja magát a hit, hogy kertes házban jobb neki. Tényleg jobb szerintetek? Ha mondjuk rendesen foglalkoznak vele a lakásban, plusz napi 2-3 órát kivisszük, akkor se érzi jól magát panelban? A lakás elég nagy (80 nm) és nagyon szeretjük az állatokat. Gyerekek is vannak.

2019. okt. 22. 19:10
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem skot juhaszom van alapvetoen kinti kutya de nagyon szeret bent is lenni❤ ez kutya fuggo pl egy csivavat nyilvan lakasban tartanek de mondjuk egy kaukazusit mar biztos hogy nem. Ha sokat foglalkozol vele lemozgatod es szellemileg is lefarasztod akkor szerintem ellenne a lakasban is a nemetjuhasz :)
2019. dec. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

A mentett kistermetű szuka kutyám kifejezetten szeret a lakásban lenni. Itt van velünk, játszik végig amikor itthon vagyunk, szinte mindig van itthon valaki. Naponta 3x sétáltatjuk ebből az egyik egy hosszabb, futis séta amikor barátkozhat és bőven van helye mozogni. Majdnem egész nap a közelünkben lehet és láthatóan nagyon élvezi. Ha esős nap van akkor kifejezetten nincs ínyére a séta, sokszor úgy vonszolom magam után és ahogy pisilt, kakilt megyünk is haza mert nem érzi jól magát kint, reszket a hidegtől. Ha itthon hagyjuk egyedül akkor egyetlen hangja nincs, többször figyeltük telefonos bébiőr alkalmazáson keresztül és meg sem nyikkan csak játszik vagy heverészik.

Szerintem egy kutya lehet akár sokkal boldogabb is lakásban ha az igényeinek megfelelő időt tudja vele tölteni a gazdi és figyel, hogy le legyen fárasztva.

Sajnos nem egy ember van körülöttem akinek a kutya kertidísz akit tényleg csak megpaskol ha jön - megy az udvaron, megeteti, hétvégente 5 percig dobálja neki a labdát, fél évente egyszer elviszi a családi kirándulásra és annyi a séta. Az élete javarészében a kutya kint van egyedül a házában gubbasztva bármilyen is legyen az időjárás és senki felé se néz. Rengeteg kutyát láttam aki szó szerint beleőrült ebbe és vállalhatatlanul viselkedik; rongál, eszeveszetten ugat, agresszív stb. Ne mondja nekem senki, hogy ez utóbbi példában az a kutya boldog...

2019. dec. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm a válaszokat, végül németjuhász kölykünk lett, nagyon cuki. Olyan, mint a németjuhászok általában: követ minket, mint az árnyék a lakásban, ott szeret lenni, ahol mi vagyunk; illetve sűrűn jelentkezik egy kis kényeztetésért, játékot kezdeményez. Gyerekeink vannak, úgyhogy szeretgetve van bőven. Gyakran visszük sétálni most, hogy megkapta az oltásokat – lent kinyargalássza magát, utána otthon pihenget, de azt is ott, ahol mi vagyunk. :)
2019. dec. 10. 06:56
 24/27 anonim ***** válasza:

Jaj dejó, nagyon örülök neki hogy végül bevállaltátok, és boldogok vagytok így, közösen. :)

Nekem is lakásban van tartva a nagyon nagy mozgásigényű sheltiem, napi 4x megyünk le, ebből 3 séta nagy séta, játékkal, tanulással, futkározással. Még így is van, hogy nem elég neki ennyi, ezért itthon is sokat tanulunk. Szerintem igenis boldog lehet a kutya lakásban is, de megvallva őszintén, én nagyon élvezném ha lenne egy picike kertünk. Ugyanennyit foglalkoznék vele, csak nyáron imád egy fa tövében hűsölni, akkor amikor nem játszunk vagy sétálunk, akkor henyélhetne kint. :)

2019. dec. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
De jo kerdezo orulok hogy lett kutyad!:)) Biztos jo helye lesz nalatok!❤
2019. dec. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Sok boldog kutyás évet kívánok. :-)
2019. dec. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen. :) 🐺😍
2019. dec. 11. 08:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!