Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mennyit tesztek félre...

Ti mennyit tesztek félre állatorvosra, vagy hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

A kutyának külön tartok számon pénzt, hónapra lebontva, ami étel, játék, orvos stb. Úgy gondoltam, hogy havi 15 ezret ha félreteszek, jó lesz. (Ha kell menni orvoshoz, van rá, ha nem kell menni, akkor is elteszem).


Na most, elkapott egy fertőzést, és ez a kis látogás eddig 27 ezer forintba került, 2 hét múlva újabb 15 ezerre számíthatok.


Szerencsére nem gond kifizetni, csak mostmár elbizonytalanodtam, hogy mégis mennyit tegyek félre erre a célra, vagy hogy csináljam?


Ti hogy csináljátok ezt?


2019. okt. 25. 10:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy kölyökkutya, 2 hónapja van meg, és nem vagyok túl jártas ebben. Ha esetleg segítenétek, mire számíthatok még, megköszönném. (Pl kennel köhögés elleni oltás, ivartalanítás stb.)
2019. okt. 25. 10:52
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Én kifejezetten erre a célra nem szoktam félretenni. Ha nagyobb összegbe kerül, akkor azt elveszem máshonnan. Tavaly év elején volt beteg a cicám, hetekig naponta-kétnaponta kellett vinnem az állatorvoshoz, 6 számjegynél állt meg a dolog, az bizony szűk 2 hónap lett anyagilag. Úgyhogy csak dicsérni tudom az előrelátásodat, hogy erre elkülönítesz egy keretet.
2019. okt. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Kicsit beteges fajtát választottam, úgyhogy biztosabbnak látom, ha erre mindig van külön. :)

2019. okt. 25. 10:59
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Biztosítást is lehet kötni, az kiszámíthatóbbá teszi a költségeket. Személyes tapasztalatom ezzel nincs, nem tudom, a gyakorlatban mennyire vált be.
2019. okt. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Itt van hozzá kalkulátor: [link]
2019. okt. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

Csak a kutyámra van külön kisállat biztosításom. Magamra van egészségpénztár, nyugdíjpénztár, lakáscélra még fut a lakáskasszám, amivel jövőre kifizetem a hitelt, illetve van lakásbiztosításom. Rendszeresen teszek félre éves bérletre. Ezeken kívül minden más megtakarításom olyan, hogy "bármire, ami közbejön". Idén például ebből a mindenre való tartalékból kifizettem a teljes ablakcserét, ez a tartalék jó, ha tönkremegy valami (hűtő, mosógép...), ha állatorvosra kell költeni (pár éve egy papapgájomnak kellett, sajnos nem élte túl, de a doki megtett mindent, ami tőle telt, ha a kutyára kellene nagyobb váratlan kiadás, az is mehet ebből a kisállat biztosításon felül, vagy ha olyan kiadás, amit az nem áll). A havi állandó költséggel nem megtakarításból kalkulálok, hanem már úgy tervezem a fizetésemet. Most kaptam emelést, így valamivel többet fogok tudni félretenni.

A fizetésemnek kb. 15-20%-a minden esetben megtakarításra megy, most ez lehet több is.

2019. okt. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem, ha nem gátolja azt, hogy meg tudj élni, akkor ennyit nyugodtan félretehetsz. Nagyon okos dolog, hogy előre gondolkodsz! Milyen fajta a kutyus?
2019. okt. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Mi nem volt hasznos a válaszokban?
2019. okt. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%
Beteges fajtát? Ha szapis kutyád van, akkor ennek a dupláját is félreteheted! :/
2019. okt. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#8: én nem értékeltem le senkit.


#9: tacskó

2019. okt. 25. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!