Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állat kínzásnak minősül-e?

Állat kínzásnak minősül-e?

Figyelt kérdés
A Labrador kutyám átment a szomszédunkba de a kutya egyáltalán nem harapós sőt nagyon barátságos és az ot lakok szó szerint agyonverték ez minek minősül mit tudnék tenni válaszokat köszönöm
2010. júl. 17. 18:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Mármint sokmindent tehetnél, értesíthetnéd a rendőrséget, vagy az állatvédőket, de senkit nem fog érdekelni és bizonyíték híjján nem tudnak majd semmit sem csinálni. Mert gondolom nincs bizonyíték.

Én is sokszor vagyok ilyen helyzetben. De csak annyit tudok tenni, hogy kerülöm az ilyen helyzeteket (te esetetben oldd meg, hogy ne tudjon átmenni többet a kutyád a szomszédba) majd pedig a saját módzsereimmel "állok bosszút". Sajnos ez van. Én is akartam a múltkor egy hasonló szituban kihívni a rendőrséget, de a nő elfutott a kutyájával, így meg nehéz elmondani a rendőröknek, hogy hol történt és mi, amikor nincs se gyanúsított, se bizonyíték se semmi... :S:S:S

2010. júl. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

és mi lett a kutyussal? orvoshoz elvitted?

a te felelősséged a kutyádra vigyázni, úgyhogy nem hiszem, hogy tudsz bármit is tenni hivatalosan, ha erdőben elcsavarog, a vadász is lelőheti a törvény értelmében. Viszont elbeszélgetnék én azért avval a szomszéddal, aki erre képes volt...

2010. júl. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
lehet, hogy mégis gondjuk akadt vele. lehet, hogy csak úgy szórakozásból verték agyon... passz. de valóban neked kellett volna figyelni, hogy ne csavarogjon össze vissza.
2010. júl. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
72%
Igen. Keresd fel a legközelebbi menhelyet, az ott dolgozók biztos segítenek. Mivel a kutya ment át ez nem tudom, hogy "nehezíti" a szomszédok beperelését. Én azt tenném. Részvétem a kutyu miatt.
2010. júl. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
hello!én sem örülnék ha más kutyája át jönn e a kertembe és ott boklászna!de a szomszédtól ez túlzás volt viszont hogy agyon verte!de magáőn területét állatoktól mindenki megvédheti föleg ha baromfi avgy más kis állatkája van!de vannak olyan emberek akik rűhelik az állatokat és képesek ilyenekre de ezt neked is tudnod kellene!inkább csináld meg a keritést mert nagyobb baj is lehet belöle!egyébként azt nem tom hogy ez állatkinzás e
2010. júl. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
viszont nagyon nehéz beperelni mivel a te kutyád jött át és nem ök hozzá ugyhogy nem tom.am az elözö voltam
2010. júl. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
elvittem volna a kutyát orvoshoz de azonnal meghalt úgy agyonverték
2010. júl. 17. 19:22
 8/17 A kérdező kommentje:
kennel van a kerítés meg az ö felelősségük volna karban tartani
2010. júl. 17. 19:24
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Buta paraszt az ilyen...

Érdemben viszont nem tudok hozzászólni, de szerintem is keress fel egy menhelyet, vagy vannak a neten kifejezetten kutyás/állatvédő fórumok, ahol szakértők is válaszolnak. Esetleg ott is rákérdezhetsz.

2010. júl. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
lehet hogy én vagyok csak a hülye de ha kenelbe van akor hogy ment át?én ugytudom a kenel azért van ha nem vagytok otthon akor a kutyát bezárni!nagyon sajnálom a kutyusodat :( amugy meg nem tök 8 kinek kell a keritést megcsinálni?mivel a tekeritésed is igy közösen kellett volna de mostmár a felelötlenségednek meg van az eredménye ugyhogy gratulálok van miért!viszont szerintem nem tucc semmit tenni esetleg ha bizonyitékod van rá akor állatvédöket felhivod és azok lehet hogy tudnak kezdeni valamit a helyzettel!amugy biztosan tudod melyik szomszéd volt?mivel ha otthon letetek volna látátok volna és megelöztétek volna de eszerint nem voltatok otthon ugyhogy nem tudhatjátok ki lehetett biztosan!
2010. júl. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!