Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kemény kutyákkal kapcsolatos...

Kemény kutyákkal kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

A csodálatos kutyadokiban ma adásban lement egy nagyon csúnya verekedés jópár pitbull között. Szörnyű tudni hogy a kutya ilyen agresszióra képes. Erről mit gondoltok?

A gazdák vállalták hogy teljesen megváltoznak, soha nem lazíthatnak, mindig magabiztosnak kell mutatkozniuk a kutya miatt, pedig személyiségre nem azok. Ti vállalnátok ilyesmit egy kutyáért? Ahhoz hogy magadat adhasd, el kell bújnod egy másik szobába, a saját otthonodban soha nem lazíthatsz, hogy urald a kutyát? Képes lennél rá, ha ez lenne az ára hogy gond nélkül megtarthasd?

És végül: tudtok olyan fajtát ami keménynek tűnik, h nem mennek oda séta alatt az idegenek simizni, de valójában nem kíván kemény kezű gazdát és nem agresszív?


2010. júl. 17. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Pont láttam :D Caesar nagyon tudta mit kell tenni, mondta hogy ha felemelik nem marcangol! Látszik a csákón, hogy tudja mi a teendő, megse lepődött! Victoria az már üvöltözött volna! Mióta megismertem Caesar műsorát sokkal jobban látom, hogy jobban ért a kutyákhoz mint Victoria, az Ő műsorába folyton csak üvöltözni láttam, nem is volt benne komoly verekedés, vagy ilyesmi!
2010. júl. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is láttam a mai részt. Én úgy vagyok ezzel, hogy ha már vállaltam egy kutya nevelését, akkor nem hagyom ott, inkább vállalok valamit érte, és egy idő után megtanulja, hol a helye, mikor mit lehet. A másik kérdésre pedig... Hát, szóval egy kutyát akarsz, aki keménynek tűnik, de nem igényel kemény kézt. Esetleg a boxer... Nagyon aranyos, bohókás kutya, de a testfelépítése és a pofája egyfajta keménységet sugároz neki. Nem tartozik a nehezen nevelhető kutyákhoz, de azért nem árt megnevelni. Például ha kajáért leül az asztalnál, ne dőlj be egy esdeklő szempárnak. Ha rosszat csinál, büntesd meg ( fogd meg a grabancát ). Határozott legyél előtte, mutasd meg, hogy te nagyobb tiszteletet érdemelsz. De inkább olvass kutyás könyveket, azokból többet tudsz meg, mint a Gyakori kérdéseken.
2010. júl. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sosem vállalnám ezeket. Nekem kifejezetten tetszenek a kemény kutyák de az amit írtál abnormális. Egy normális kutya nem verekszik így akármilyen kemény stb. Amúgy képes lennék így élni de miért tegyem ha nem tetszik.

Amúgy minden kutyának határozott gazda kell szóval nem hinném hogy nagyon találsz olyan kutyát akinek nem.

2010. júl. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És azt is tudjátok hogy a Debbie nevű kutyájának ki van szedetve mind a 4 szemfoga? Egy részben a hátán fekve játszott tátott szájjal és látszott is, műtéti úton eltávolítatta neki, így a kutya érzi hogy elvesztette a fegyverét és soha többet nem harap. Régen a pásztorok is használták ezt a módszert kuvaszoknál(persze fogóval, nem műtéttel, régi könyvekben le is van írva). Ő meg azt dumálta, évekig nevelte hogy jól kezelje a helyzeteket, valójában meg egy domináns kutya ami nem mer harapni mert akkor kiderülne h nincs szemfoga.
2010. júl. 17. 21:29
 5/8 A kérdező kommentje:
Utsó: 2 kutyám van, de néha zavaró h minden jöttment megsimogatná. Nagy kutyák, annyira vagyok kemény, de egy kaut, rotit pl. soha nem vállalnék be.
2010. júl. 17. 21:30
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Hát ezért nem kellene annyira imádni az ilyen fenneleket meg ilyen-olyan dokikat...

Amúgy megértem a bajod, engem is nagyon idegesít mert az olyan kutyákat szeretem akik bizalmatlanok és egygazdásak. Szerintem nem kell hogy keménynek nézzen ki a kutyád. Elég ha bizalmatlan, bátor. Erre "jó" egy agilis pásztorkutya is. Azán ha valaki simogatni akarja akkor udvariasan mondd meg neki hogy ntalán meg kéne kérdezni. Nem kell félni mert olyan sosem lesz hogy senki nem mer odamenni hozzá. Meg a "híre " is elterjed egy idő után, itt ott látja valami hogy bátor stb kutya és akikor máris nem másznak rá annyira. Legalábbis velem így van.

2010. júl. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz mindig kihúzva, magabiztosnak mutatkozni a nap 24 órájában, de az ő esetünkben a rossz választásuk levét isszák meg ilyen módon. Lehet erre én képtelen lennék, van akinek természetes. Ami az utolsó kérdésedet illeti ...

Ém egy németjuhászt (keverékét) vagy Óriás Schnautzer-t tudnám javasolni. Az emberek mindig odamennek simizni, ezt kikerülni nem tudod, csak határozottan közölni velük, hogy ne simogassák a kutyádat. Mondd meg neki(k), hogy ez a kiképzés része ;)


Küldök neked egy linket, itt elmondja hogyan kell felnevelni a tökéletes kutyát:


*****

/The%20Dog%20Whisperer%20-%20S06E01%20-%20How%20to%20Raise%20the%20Perfect%20Dog.avi


Talán már láttad, de lehet nem. Nekem csak angolul vannak meg a csodadoki részek, mert nálam nem jön a csatorna.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. júl. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Még Caesar is azt mondja, hogy a kutyának és a gazdának azoos energiaszinten kell lennie, akkor jó a kutya-gazdi páros. Tehát akkor kell ezt nagyon meggondolni, amikor kutyát választunk (és nem csak a külseje alapján dönteni). Ha a kutya meg a gazdi nem illik össze, akkor mindketten szenvednek, senkinek nem jó. Én nem választanék nem hozzám illő kutyát, vagy ha valami miatt megvan, engondolkodnék rajta, hogy odaadjam olyannak, akinél a kutya is sokkal jobban érezné magát.

Amúgy Caesar a nagy kutyákkal bánik jobban, Victoria inkább a házikedvencekkel.

2010. júl. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!