Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan eredhetnek ezek a...

Honnan eredhetnek ezek a kutyákkal kapcsolatos óriási tévhitek mint pl: "a szukának egyszer szülnie kell", "a nyers hús megvadítja a kutyákat"? (ha eszetekbe jut még valami akkor írjátok le)

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
A nagyon mély emberi tudatlanságból ... és abból hogy jó magyar szokás nem megfogadni semmiféle olyan tanácsot amit más mond és homlokegyenes (márcsak azért is) az ellenkezőjét tenni.
2009. máj. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom nagyon régen,még az emberek így gondolták. Én is tudok 1-et: Elég gyakran hallani azt is,hogy a fajtatiszta szuka alkalmatlanná válik a fajtatiszta tenyésztésre, ha egyszer egy keverék már eredményesen fedezte, de ez megint tévhit.
2009. máj. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Ebben szerintem nagyon nagy szerepe van a rengeteg nemtörődöm állatorvosnak is. Nagyon sokan nem tartanak lépést az orvoslás fejlődésével és még többnek fogalma sincs a mai magyar állatvédelmi problémákkal. Sok esetben tőlük indul a hülyeség, ők adnak rossz tanácsot. Ezeket meg gyönyörűen lehet szájról szájra terjeszteni + ehhez társul a rendkívül alacsony szintű állattartó kultúra. Ezért van az, hogyha ezen az oldalon felelős állattartásról próbál valaki valakit meggyőzni, akkor ezrek vonulnak hadba ellene a fenti hülyeségeket felsorakoztatva.
2009. máj. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

első vagyok .. utolsóval 100%ig egyetértek

az ország állattartási kulturája a béka segge alatt van ...

2009. máj. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
81%

Apukámnak speciel hormonzavaros kutyája volt, s tényleg szülnie kellett (a kutyának):))))

Egyébként én azt szeretem, amikor a német juhászokat farkaskutyaként aposztrofálják, a kis keverék "sámlikat" pedig mindegyiket tacskónak.

2009. máj. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
"Szép,szép a fajtatiszta kutya, de a keverék egészségesebb és okosabb" Ez bizony mese,amely abból a téves felfogásból keletkezett, hogy a tiszta vonalú tenyésztés feltétlenül leromlással, degenerálódással jár. A gyakorlat ennek éppen az ellenkezőjét bizonyítja.
2009. máj. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

"A kutya füvet eszik: eső lesz"

A kutya vagy azért eszik füvet,mert (főként néhány cukortartalmú fűféle) ízlik neki, vagy azért, mert valami emészthetetlen dolgot körül akar vele burkolni,hogy könnyebben kihányhassa.


"A kutya a holdat ugatja: ez szerencsétlenséget jelent"

A kutya azért ugat éjszaka,mert ősétől a farkastól örökölte ezt a szokást, a falka tagjainak 1kor az éjszakai üvöltés volt a hírközlési módja.

2009. máj. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Az én kedvenc mondatom, amit itt is rengeteget hallok: "a kölyköknek jó gazdikat fogok találni, már jelentkeztek rájuk az ismerősök..."

Akkor miért van tele az összes gyepi + menhely? Erre valaki tudja a választ?

2009. máj. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!