Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az, amit feleslegesen...

Mi az, amit feleslegesen vettél meg a kutyádnak és mi az, amit bár előbb megvettél volna?

Figyelt kérdés

Volt olyan tárgy vagy bármi, amit megvettél még a kutyus érkezése előtt, készülve rá, de aztán felesleges volt?


Volt olyan, amit később szereztél be, de jó lett volna ezt már jóval előbb?


2019. nov. 5. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Labda nem kellett volna: az én kutyám furcsa mód nem szeret labdázni

Ami kellet volna (de utólag beszereztem): kutyahám - sokat autózunk és ezzel biztonságosan tudom rögzíteni a biztonsági övhöz.

2019. nov. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Kutya ágy 😂

Velem alszik az első perctől.

Amit az elején kellett volna:minőségi kaja. Most látom a különbséget.

2019. nov. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Feleslegesen vettem neki játék kötelet és frizbit. Egyik sem érdekli, labdázni szeret és a kiálló végtagú plüssjátékokat.


Sokkal előbb kellett volna neki emelvény, amin a táljai vannak. Szemmel láthatóan könnyebben eszik-iszik így, mint a földről. Illetve utólag tiltottam csak le a sípolós játékokat, miután többször az idegeimre ment, hogy addig rágja a sípot, amíg tönkre nem teszi, de addig csak sípol-sípol. Azóta csak csendes vackokat veszünk neki.

2019. nov. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Metionin ***** válasza:
88%

A játékok. Labdák, kötelek, frizbi, rágó játék, gumicsirke :D rá se bagózott. Egyetlen egy labdát fogadott el, az is az enyém volt gyerekkoromban, egy kosárlabda. Az első évben kiharapta de hiába kínáltam helyette a többit, nem kellett neki. Most 9 éves a kutya és ugyanazt a labdát nyúzza meg néha faágakat cipel. A sok biszbaszt eladományoztam egy menhelynek.

Amit jó lett volna hamarabb, az a világítós póráz, este külterületen sétánál nagyon hasznos.

2019. nov. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Feleslegesen vettem meg: a játékai fele. Nem azért mert nem játszik velük, hanem mert szétszedi pár nap alatt, pedig csak egy angol cocker. Dobálom neki a labdát egy darabig, szabadidejében pedig a lábai közé veszi és cibálja szét. Így csak olyan játékokat lehet neki venni, amik strapabíróak, de azok is csak 1 - 2 évig bírják általában. Minden ki van lőve, ami szövet, például cérna labda, vagy kötél, ami szivacs, ami plüss, ami vékony műanyag, amin kiálló részek vannak. Múltkor vettünk neki egy ilyen labdát, amihez tartozott egy eldobó bot. Még aznap szétszedte a labdát az eldobó botba meg nem passzol, csak ami hozzá járt :D . Teniszlabdák sem bírják. Jelenleg van két tömör gumilabdája, az egyik csengős, meg egy gumi karika, ami már megy szét, mondjuk az egész jól bírta. Kitaláltuk, hogy kis törölközzőket adunk neki, mert azok könnyen pótolhatók. Amúgy viszont semmit nem rág szét, ami nem játéka.


Amit hamarabb kellett volna: Hám. A nyakörv jó, ha lassan sétálunk, de hámmal sportosabban tudom vinni, szaladni, biciklizni, amiket szeret.

2019. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Feleslegesen vettem meg: rossz minőségű pórázok és nyakörvek (ebből sok bosszúságom lett), karomcsipesz (kozmetika igényes fajta, a kutyakozmetikában meg vágják amikor kell), klikker (baromira nem vált be)


Amit hamarabb kellett volna: jó minőségű póráz, nyakörv, izületvédő, és bikejöringhez való hám (eleinte sokat szenvedtem a fárasztással)

2019. nov. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Amit feleslegesen vettem:

rossz minőségű játékok. Legfőképp gumiból vagy plüssből készült, kitömött csipogó dolgok.


Taszító spray. Vannak olyan kábelek, amiket sehogy nem tudok elrejteni a kutya elől. Kétszer ha használtam. A határozott szóbeli tiltás vált be. Azóta sem bántja a kábeleket, ha egyedül van itthon, akkor sem.


Jutalomfalat. Ment tőle a hasa. Azóta 93% hústartalmú virslit használok.


Hám. Ma már semmiképp nem vennék, előre hámot.


Kutyaruha, amit nem feleslegesen vettem, viszont jó tanács, hogy 1-2 számmal nagyobbat vegyél, mert hamar bele fog nőni a kutya.


Amit később szereztem be, de jó lett volna hamarabb:


Törölköző, sampon, fültisztító folyadék, fekhely (egy puha plédje volt 2 hétig), mérőpohár száraztáphoz, evést lassító tál, kutyahordozó, szájkosár, takaró. Ezek a kutyám érkezése után 2 héttel érkeztek meg, de nagyon hiányoztak már az első pár napban.

2019. nov. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Amit nem kellett volna: többiekhez hasonlóan rengeteg felesleges játékot halmoztam fel, már hetekkel azelőtt, hogy bármit tudtunk volna a kutya jelleméről:

tömörgumi játékok - nehéz neki, nem szereti felemelni, pedig amúgy 20kg, csak nincs oda a megerőltető dolgokért :D

plüssjátékok - fél perc alatt leműti a kiálló részeket (fülek, farok, lábak) és amíg kölyök volt folyamatosan azon aggódtam, hogy vajon mennyit evett a szétszedhetetlen extra erősen varrott játékok vattabéléséből, ugyanis azok sem tartottak soha 5 percnél tovább, pedig az eladó égre földre esküdött, hogy azt még egy pit se tudná szétszedni

sípolós játékok: szintén kiműtés probléma: ha oda mertem neki adni végig árgus szemekkel álltam fölötte és rettegtem, hogy melyik pillanatban bontja meg és nyeli le a csipogóját

Gyönyörű, méregdrága textil póráz-nyakörv szett - pár hét őszi séta után teljesen tönkrementek, tisztíthatatlanokká váltak, bárhogy sikáltam sose tudtam újjá varázsolni és egy idő után bele is fáradtam, hogy a napi rutin részévé válik az órás nyakörv suvickolás

Fa, logikai fejlesztőjátékok - az én kutyám inkább a kreatív, mintsem a racionális megoldások híve

Kakizacsitartó - sokkal egyszerűbb zsebre vágni a kakizacsikat, minthogy az a kis műanyag ott lifegjen a pórázon


Amit KÉSŐBB kellett volna:

Gyönyörű, méregdrága fenyőből és rattanból készített hófehér, névreszóló kutyakosár/fekhely: kb. 2 hónapot élt meg nálunk mielőtt kidobtam, 4 hónapos kölyökkutyám volt ekkor, potyogó tejfogakkal, talán többet nem is kell mondanom :D


Amit előbb kellett volna:

zsinóros labda - imádja cipelni, hurcolni, rázni, elnyűhetetlen és az én kislabdadobási képességeimet is pillanatok alatt fejleszti

Jó minőségű bőr nyakörv, póráz - végre egy másfélórás sárban dagonyázás után is 5 perc letisztítani

Klikker - tudom, tudom megoszlanak a vélemények, de az én alapvetően nem túl intelligens kutyámmal csodákat tett (lehet valakinek túl okos a kutyája hozzá, nálunk ez nem probléma, lásd: logikai játékok pont)

"Kutyakulacs" és/vagy hordozható tálka: sokkal egyszerűbb, mint műanyagpalackot vinni, aminek a felét tál nélkül úgysem tudja meginni, nyáron sétákhoz elég a kulacs, abba vissza is lehet tölteni, amit nem kér, hosszabb túrákra, versenyekre szoktam neki külön tálat vinni

Megfelelő minőségű fésű - rengeteget összevásároltunk, mire megtaláltuk a megfelelőt

2019. nov. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%

Ami nagyon bevált, ajándékba kaptuk, mert egy labdabániás bordernek nem kellett: Aerobie Dogobie szilikon frizbi. Újonnan húzós ára van, de még mindig jó, pedig már 8 évesek a kutyák, ki van lyuggatva és fakulva, egy helyen kicsit szakadva is, de használható. Amit ebay-en árulnak szilikon frizbiként, az sima gumi, foltot hagy rajta a kutya foga és elsüllyed a vízben. Hiába olcsó, nem éri meg megrendelni. A kemény versenyfrizbiket sem szerették, meg egy nyeremény, nehezebb szilikont se, nehéz volt nekik. De ez lassan száll, el tudják kapni röptében is, puha és a labdával ellentétben irányt vált, így imádják. Párszor majdnem elvitte a folyó, de szerencsére versenyfutással mindig sikerült kimenteni eddig.


Ami szintén hatalmas találmány, a labdahajító kar. Simán a teszkóban vettük, már a másodikat nyúzzuk, nem jó ötlet napon hagyni, mert kifakul és eltörik. Én teniszezőktől szerzek ingyen labdákat, időnként besétálok a pályára, ahol az edzést tartják és elkérem, nem dobják ki őket, mert időnként mindig jön kérni egy-egy bolond kutyás. Best Buy, kár, hogy nem tudtam róla hamarabb. Nem kell a nyálas, sáros labdát fogdosni, a visszahozáskor rámugrásról is sikerült vele leszoktatni a kutyákat, addig minden séta után tiszta mocsok voltam, volt pár kutyázós szettem meg több, kabátra húzható nagyobb széldzsekim, ezek számát minimálisra csökkenthettem végre (ezt a dzsekis megoldást amúgy most is ajánlom, turiban ha rápróbálod a kabátra és jó, akkor jóval egyszerűbb kimosni-szárítani, mint a télikabátot, gumis legyen az ujja feltétlenül, tépőzáras is lehet. Ha nagyon sáros leszel se ciki végigmenni az utcán, mert addigra leveheted a kabát felől). Háti teniszlabda-tartóban vagy könnyű tornazsákban kényelmesen hordható a labdadobó, nem zavar. Ja, és kisebb erőkifejtéssel sokkal messzebbre repül a labda.


Nekünk nem vált be a fenti kutya kedvence, a zsinóros labda, se a plüssök-csipogók. Hámot se nagyon hordunk, az olcsó, filcbéléses bőrnyakörvekkel is megjártuk, elszakadtak, ami veszélyes.

2019. nov. 6. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Ja igen, és a kétoldalú bontófésű! Őszi időszakban még a sétákra is viszem, pihenőknél kiszedni a beléjük ragadt apróbojtorjánt. Frissen könnyebben kijön, mint mikor már belefilcesedik a kutyába.
2019. nov. 6. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!