Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon ez mennyire...

Magyarországon ez mennyire szokás?

Figyelt kérdés
Többször hallottam, hogy sok tenyésztő megveszi az olcsó szaporítós kölyköket, letörzskönyveztetik, mint ha az ő kutyáik kölyke lenne és eladják több száz ezrekért.

2019. nov. 7. 18:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezért lesz egyre gyakoribb egy alom esetén a DNS teszt, apasági-anyasági teszt, egyre több fajtánál (főleg külföldön) ez már megjelent.
2019. nov. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem tartom kizártnak. Akitől én vettem a kutyámat egészen addig naívan azt hittem, hogy tenyésztő és törzskönyvesek a kutyái. Mikor adta át az oltási könyvet és a "kezdőcsomagot", rákérdeztem hogy ok, de hol a törzskönyv? Kiskutya már a táskában volt indulásra készen. Ekkor derült ki, hogy nincs a kutyáinak törzskönyve, de ha nagyon ragaszkodom hozzá, akkor az ár duplájáért tud neki szerezni. Nos úgy, hogy az ő kutyái nem törzskönyvesek valóban csak jó pénzért tudta volna elintézni. Végül elhoztam a kutyát, nem volt szívem ott hagyni egyébként is egy nagyon nehezen beszerezhető fajta, de megfogadtam, hogy legközelebb már gyakorlottabb leszek és előre fogok a törzskönyvről másolatot kérni, addig nem megyek el érte.


Az egyszeri embert meg simán átverik azzal, hogy a kutya oltási könyve a törzskönyve is egyben. Egy kollégám 1 éve boldogan újságolta, hogy vásároltak egy fajtatiszta border colliet. A családban van törzsönyves border collie és még gyerekkoromban volt egy berni pársztorunk, így mindkettőt elég jól ismerem. Telt-múlt az idő, a kollégám mutogatta a képeket a kutyájáról, de egyszer inkább egy keverék berni pásztorra kezdett emlékeztetni. Meg is említettem neki, hogy nézze már meg a törzskönyvön, hogy kik a felmenői, melyik kennelből származik. Ekkor derült ki, hogy őt azzal áltatta az eladó, hogy a kutya oltási könyve a törzskönyve.

2019. nov. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!