Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfelelő nyakörv?

Megfelelő nyakörv?

Figyelt kérdés

Egy közepes testű nagyon húzós kutyusnak keresnék nyakörvet.


[link]


A fenn belinkelt nyakörvből (nyílván miattam, mert leültünk, és nem feszült rajta) kibújt. És nem szeretnék kockáztatni. És a lenn linkeltet ha megvásárolnánk jó lenne? Vagy hasonló esetben ebből is kitudja húzni a fejét?


[link]


(Méreteket ne nézzétek, csak a típus miatt írtam ezeket)



2019. nov. 7. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Egyik sem! Retriever pórázt ajánlok, ami rögzíthető, így nem tud kibújni belőle. Talán egy nagy kutyához gyengének, vékonynak tűnhet, de ha megfelelő helyen van, akkor nem tud húzni, és nem is árt a kutyád nyakának. Csak ajánlani tudom, én is ezzel tanítottam meg a 2 éves labradoromnak a helyes sétát. A nyakörv elhelyezkedése tényleg sokkal eredményesebb, mint az erős gazdi és a masszív póráz.
2019. nov. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%

Fojtó nyakörv? Kerülendő.

Ha a kutyánk már több éves és a folyamatos húzás nagyon berögzült, első körben szerezzünk be egy hámot a megfelelő méretben. Célszerű a kutyával együtt menni az üzletbe, így rögtön rá is lehet próbálni a kiválasztott darabot, hogy a méret biztosan megfelelő legyen.

Sokan gondolják, hogy a hám "komfortérzete" miatt a kutya még jobban fog húzni, de a gyakorlat ennek pont az ellenkezője szokott lenni, megszűnik a kutya számára berögzött kiváltó inger, nem fogja zavarni a nyakán a szorító érzés illetve a lábak közé is nehezebben akad majd be a póráz.

2019. nov. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
A kutya nem azért húz, mert zavarja a nyakörv. Egyessel értel egyet, én is retriver pórázt használok, és tökéletesen bevált.
2019. nov. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

A retriever póráz jó lehet, bár saját tapasztalatom nincs vele. Ha fojtóban gondolkodsz, akkor az egysoros láncot fel lehet fixen is rakni a kutyára, ha olyan helyzetben vagy, hogy félsz attól, hogy kibújna.

#2 Valószínűleg kutyától is függ és van, akinél használ, de én annak idején elkövettem azt a hibát, hogy lecseréltem a 2 soros fojtót hámra egy nagy-közepes kutyánál. Sétálni nem tanult meg, viszont megtartani sem tudtam, ha nekiindult, mert a hámba jobban bele tudott feküdni. Végül fix kerületűre állított egysoros láncnyakörvvel tanulta meg a kulturált sétát.

2019. nov. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%

Egy eves amstaffom van bivaj erovel. Parnazott bor nyakorve van.

A nem huzas visszafordulasos mpdstsrrel tanultuk! Heteken at gyakoroltuk falattal.


Ha 1 nap szabadon futas kimarad,akkor huz a km hiany miatt. Jarok vele futni is.


Az a fontos,h kozvetlen ful ala tesd a nyakorvet. Ott nem fog ugy huzni.


Fojto nem jo. Az lejjebb megy nyugalmi allapotban ,ahol minden kutya erosebb!!!

2019. nov. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!