Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem mer elindulni a...

Miért nem mer elindulni a pórázon a yorkim?

Figyelt kérdés
3 éves yorkshire terrierem van, fél éve vagyok én a gazdija. Az lenne a problémám hogy a pórázt egyáltalán nem bírja pedig olyan van, ami magától húzódik ahogy megy bocsi a tudatlanságomért nemtudom a nevét..Na és ha ráteszem nem mer megmozdulni csak ül akármit csinálok abban nem indul el.Nemtudom előző gazdija sétáltatta e de tippem szerint nagyon nem. Hogy tudnám hozzá szoktatni? Látszik hogy fél tőle ül meg sem mozdul vagy lefekszik,de nem indul el. előre is köszi
2010. júl. 18. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak türelemmel tudod rászoktatni. Lehet, hogy volt egy rossz élménye (ezt már sose tudod meg, mert úgyse vallja be senki) és emiatt fél tőle, vagy a másik lehetőség, hogy életébe nem volt rákényszerítve, hogy a pórázon nem csak ölben csücsülni kell, hanem elindulni is. (Yorki gazdikra jellemző, hogy nem jut el az agyukig, hogy minek adott az Isten 4 lábat neki). De ha kitartóan próbálkozol, és nem erőlteted, hanem mondjuk elkezdesz játszani vele, míg rajtavan a póráz észre sem veszi és elindul. A lényeg, hogy ne kényszerből tegye, hanem ismerje fel, hogy az neki jó. Sok sikert!:)

Amúgy flexi póráznak hívják. (a flexibilis szóból ered)

2010. júl. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Flexi a póráz neve:)

Nem lehet h néha leesett mellette a póráz? Elég hangos ha leesik és lehet h amikor rajta volt, kiesett a gazdi kezéből és ezért fél.

Amúgy próbáld meg a sima pórázt, ami textilből van. Ha leesik nem hangos és nem is csattan mint a másik.

Csináld úgy h séta előtt 10 perccel már tedd rá h had szokja. Az sem baj ha rágja vagy le akarja szedni. Utána ugyebár sétálni mentek, így tudni fogja h nem bűnteted hanem "jutalmat" kap, hiszen sétálni viszed.

Sok sikert!

2010. júl. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
séta előtt joval rátettem. és nagyon fél tőle csak ül meg sem mozdul ha odamegyek hozzá játszani simogatni akkor sem mozdul hívom nem jön oda.:( lehet hogy verték vele? Nem nem esett le hangosan mellette meg semmi ilyesmi. Már többször probáltam hozzá szoktatni de semmi..rossz nézni h szenved tőle:(
2010. júl. 18. 11:54
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Hámot kéne tenni rá és egyszerűen hagyni hogy otthon abban legyen, ne törődj vele ha eleinte nem mozdul, hamar megszokja és jön megy vele(ne szorítsa). Ha megszokta, egy zsinór vékonyságú 1 méteres pórázt rácsatolsz úgy h észre se vegye és hagyod h úgy járkáljon, ne húzd, ha fogod is a végéd, soha ne feszüljön. Így szép lassan megfogod a végét és kisétáltok,észre se veszi majd h már pórázon sétál.

A flexi borzalmas ilyen kis kutyának, érzékeny a nyaka és húznia kéne hogy mehessen, akkor pedig bevág a nyakán a nyakörv.

2010. júl. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Normális vékony bőr vagy múanyag pórázd vegyél neki és avval tanítsd.
2010. júl. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hello!Nekem ugyn csak 3 hós a yorkim, de ugyan ez volt a baj!Mikor rátettem akkor csak ült és nézett, vagy kitámasztott a mellső lábaival és ellenállt.Egy hét után már gyönyörűen megy!Adj neki egy jutifalatot amikor ráadod a pórázt!
2010. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!