Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd kutyájával mit...

A szomszéd kutyájával mit tehetek?

Figyelt kérdés

Folyamatosan ugat,éjszaka vonyít,már a házam felőlük lévő oldalát szétkaparta....Átjön és kerget,megfojtja a baromfit,tele sz@rja az udvaromat,kaparja a bejárati ajtómat....

Mit tehetek?A szomszéddal beszéltem,kértem kösse meg,de semmit sem tesz csak néz bambán.A jegyző tesz arra amit mondok... Valami gyors módszer ami csendben hat?Nem birom elkapni mert elszalad.....Vagy kutyasíp mennyire hatásos? Már teljesen kivagyok tőlle....



2019. nov. 11. 09:47
1 2
 11/19 anonim válasza:
42%
És még annyit hozzátennék, hogy fizetési meghagyást kértem a jegyzőnél a károkozásokért.
2019. nov. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%
Azt kifelejtettem a 4. válaszból, hogy ha egy bizonyos lyukon mászik át mindig hozzátok, tehetsz oda hurkot, ami megfogja. Ezt viszont nagyon át kell gondolni és vastag drótfonatból készíteni, mert ha rosszul csinálod, elpusztulhat tőle a kutya + állatkínzás! Emellett szorult helyzetben könnyen lehet, hogy megharap, mert nem tud menekülni. Ha nem értesz a kutyákhoz, inkább meg se próbáld! Nálunk egyszer régen csinált ilyet édesapám, egy csúnya baromfiudvarbeli vérengzés után fogta meg a következő éjszakai látogatót. Utána áthívta a gazdáját, vázolta a helyzetet, a gazda elnézést kért, mi megerősítettük még jobban a kerítést és utána azt a kutyát is kevesebbszer láttuk kóborolni. A kutyát nem bántottuk, mert minek. Amúgy jó fej volt, emberekkel barátságos, csak azok a fránya ösztönök :(. Mielőtt valaki szívtelennek tartaná az apámat: 10 évesen reggel arra mentem ki, hogy véres tyúktetemek hevernek szerteszét. Ez jobban sokkolt, mint a kutyát a dróthurok.
2019. nov. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
13%

"Én átmennék határozottan a szomszédhoz és kérném, hogy fizesse ki a károkat, amiket a kutya okozott. Illetve megkérném, hogy csináljuk meg közösen a közös kerítést."


És a kedves,aranyos szomszéd ezt természetesen azonnal,önként,dalolva meg is teszi... :-))


Én meg javasolnám,hogy húzz föl egy 1m vastag 3m magas tömör vasbetonkerítést végig a telekhatáron...mindennel együtt egy pár millából ki is jön,gondolom azt mellényzsebből kivágod.

2019. nov. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
utolsó végre valaki nem csak okoskodik hanem belátja a valóságot,egy hulyebkutya miatt verjem magam koltsegekbe....konnyu durrogni h mit kellene,meg h koltsem a penzt es az idomet milyen meloval toltswm....
2019. nov. 11. 15:06
 15/19 anonim ***** válasza:
27%

Kedves kérdező. A vasbetonos ötlet nyilván csak irónia volt az álomvilágban élő naiv kommentelő(k)nek :-)

Voltunk hasonló helyzetben.A területileg illetékes jegyző intézkedhetne a dologban(de nem fog),ha talán mégis akkor lesz csodaszép papírod,hogy neked van igazad,kb ennyit lehet elérni.Amennyiben a károkozástól majd lassan megöl a méreg és a napi 4-5 óra alvástól az idegrendszered kezdi fölmondani a szolgálatot a megoldásra magadtól is könnyen rájössz...

2019. nov. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
pontosan azt mondom h te vagy az egyetlen aki erti mirol beszelek,rajtad kivul okoskodik mindenki :) zooold pacsii
2019. nov. 11. 16:01
 17/19 anonim ***** válasza:
73%
Na es mit gondolsz? Kinyirod a kutyát, és a szomszed nem hoz majd egy ujat? Amit pont ugyanigy nem fog megnevelni? Vagy te a hátealévő életedet kutyagyilkolással tervezed tölteni?
2019. nov. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
61%

Igen, nagyon ostoba és szar emberek vagyunk, amiért nem támogatjuk, hogy kinyird a kutyát.

Tényleg borzasztóan szar ötlet, hogy vidd at a megfojtott tyukot és fizettess ki. Tényleg, véletlenül se állj ki az igazad mellett, inkább mergezd le, az a tuti

Ostoba

2019. nov. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

problem megoldva!

mindenkinek koszi

2019. nov. 13. 05:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!