Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszéd kutyájával, akit...

Szomszéd kutyájával, akit befogadtam, hogy bánjak?

Figyelt kérdés
Vidéken élünk, és a szomszéd néni sajnos meghalt. Nem volt nagyon idős, csak beteges volt szegény. Egyedül élt. Van egy kutyája, akit befogadtam. A lányával beszéltem, és mikor mondta a kegyetlen hírt, hogy a néni meghalt éjszaka otthon, akkor kérdezte, hogy a kutyát át tudom e vállalni, mert ő nem tudná felvinni pestre. Persze ez volt a legkevesebb, amit tehettem értük. 3 napja történt az eset. Kistestű 4 és fél kilós keverék kutya. A néni hússal etette, mindig főzött neki egy kis husit naponta. Így én is hússal próbálkoztam. Első nap semmit nem evett. Második nap sem. Vizet iszik.Biztos megviselte nagyon, és hiányzik a gazdája neki. Ma már kénytelen voltam felhívni a néni lányát, hogy mit tud még az etetésről, mert nem eszik a kutya semmit. Azt mondta, hogy az anyukája nagyon elkényeztette, állandóan babusgatta, és amikor nem evett a kutya, akkor kanállal etette. Mostmár aggódom tényleg a kutya miatt. Mivel, én dolgozom napközben, és a férjem is. A kutya egyedül van otthon. Megpróbáljam a kanalas etetést? Jól viseli, hogy otthon van (nem zártam ki a kertbe). Nem szed szét semmit, és a dolgát nem végzi el bent. Mikor hazaérek azonnal kiengedem, és elvégzi a dolgát. Simogatom, ő is bújik. Oltási könyvét mindent megkaptam, rendben van neki. Tudom, hogy időt kell adni neki, hogy megszokja mi történt, egyszerűen csak azt szeretném, hogy egyen. Mit tehetnék érte?
2018. máj. 11. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

szia!

két dolog van, megviseli a kutyust a gazdi hiánya és rettenetesen el van tutujgatva.

Kanállal etetni, eszedbe ne jusson, le kell szoktatnod a válogatósságról/kényeskedésről. A néni szegény eltutujgatta hiszen az egyetlen társa volt és egész nap otthon volt. Nektek ez nem fog működni munka mellett.

Tedd ki elé a kaját, ha nem nyúl hozzá 10perc alatt, akkor vedd el előle és majd csak a következő etetéskor tedd elé újra. Nem fog éhen halni, ha éhes lesz megeszi. Ezzel rájön, hogy nem ő dirigál és megszokja, hogy mikor van kaja.

2018. máj. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Azért annyit én hozzátennék, hogy eleinte próbálj türelmes lenni vele, ne ennyire szigorúan etesd, mint ahogy az előző válaszoló írta, legalábbis ne a kezdeti időszakban. Persze nem kell kiskanállal etetni, de én biztos többet próbálkoznék ennél, hogy 10 perc után elveszem. Ez egy átlag kutyánál oké, én is ezt csinálom a sajátommal, de ez a kutyus most veszítette el a gazdáját, gyászol, új helyen lakik, új gazdákkal. Fokozatosan kell átszoktatni.
2018. máj. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Kezd úgy, ahogy folytatni szeretnéd! Ahogy 1. Írta. Jobb neki is megszokni egy fix rendszert, mint hogy minden héten más van.

Nem fog éhen halni, nem öngyilkos lesz, csak most kicsit összeméritek a mentális erőtöket. Kiderül, ki az erősebb, kinek a szabályai lesznek érvényben a jövőben.

2018. máj. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hús helyett/mellett próbálkozhatsz táppal is, szárazzal, nedvessel. Az új ízek, illatok lehet, hogy elcsábítják.
2018. máj. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Ahogy első mondta. Van 10 perce, ha nem, hát majd következőnek.

Jobb neki, ha megtanulja a rendet. Így segítesz neki a legtöbbet. Amit ajánlani tudok, hogy csak magában a hús nem a legjobb. Vagy a barf módszert tudom ajánlani vagy jobb minőségű tápokat (josera, acana, orijen, taste of wild, marp). :)

2018. máj. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. A kutyus ma, ahogy leraktam elé meg is ette a husit. Váltok majd tápra, csak nem akartam, hogy hirtelen még ez is más legyen. Első szempont az volt, hogy egyen az új otthonában is.
2018. máj. 11. 21:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért nem jó a hús? A kutya nem ragadozó, húsevő állat lenne? Genetikailag a farkassal egyezik meg a szervezete. A farkas mikor is eszik tápot? El kéne gondolkodni a tápot reklámozóknak és utána kéne olvasni a dolgoknak! A táp csak az embernek kényelmes, de nem való a kutyának, macskának csak csemegének.De állandóan azzal etetni!

A néni jobban tudta, csak a kanál nem kell.

Jó hogy befogadtátok, legyetek vele türelemmel, szeressétek, játsszatok vele mikor otthon vagytok, hogy elfelejtse a gyászát.Van kutya, amelyik belehal imádott gazdája elvesztésébe, vagy belebetegszik.Fog ő enni, ha nem erőltetitek és nem ilyen sivár módon kezelitek a dolgot mint itt pár válaszadó írja. Türelem, szeretet. Hús, ahogy a néni csinálta, ha megeszi, néha kis táp, jobb fajta.

2018. jún. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!