Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdjek a szomszéd kutyájá...

Mit kezdjek a szomszéd kutyájával?

Figyelt kérdés
Minden egyes éjjel hajnali 4-fél5 körül arra ébredek, hogy a szomszéd kutyája elviselhetetlenül ugat az ablakom alatt. Szóltam már miatta a szomszédnak, de azóta se változott semmi. Nem is zárja el éjjelre vagy valami.. Tarhatatlan ez az állapot, mert nem tudom magam kialudni és egész nap kialvatlan vagyok pedig egy elég komoly vizsgára kell készülnöm augusztus végére és képtelen vagyok koncentrálni. Valaki tudja,hogy hol tudom ezt feljenteni?? Vagy bármi mást tenni?
2018. aug. 10. 10:36
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
52%

Nyugi. Higgadj le.


Ha elzárná, csak mégrosszabb lenne. Valószínűleg csak dísznek tartja a kutyát, az meg szegény unatkozik, szenved mert nem foglalkoznak vele.


Thetsz feljelentêst birtokháborításért

2018. aug. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
0%
Feküdj le korábban, akkor elég lesz 4-ig aludni.
2018. aug. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem felesleges feljelenteni, a jegyző hatásköre, de nem sok olyanról hallottam, aki komolyan foglalkozott az ilyen ügyekkel.

Ha nem sikerült beszélni a szomszéddal, akkor a füldugót javasolnám. Legalábbis, ha nekem ilyen gondom lenne, akkor ezt tenném. Szerencsére tudok aludni, pedig egy unatkozó, hangos puli és egy terrier hajnalonként (is) 3 méterre a nyitott ablakomtól tolja. Vagy a csukott ablakot.

2018. aug. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
48%
persze az ablakot csukja be , mert a szomszéd korcsa az ablaka alatt ugat? nem is a szomszédnak kellene tenni valamit...
2018. aug. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
75%

Imádom a kutyákat, családtagnak tekintem a sajátjaimat is és tudom, hogy ilyen esetben sem a szomszéd kutya a hibás, hanem a gazdája, de könyörgöm!


Azért aludjon füldugóval meg csukott ablaknál a 30 °C-ban, mert a szomszéd nem foglalkozik a kutyájával? Gondolkodjunk már légyszíves.


Kérdező, igenis jelentsd a jegyzőnél, ha kell akkor többször is. Ha a kutyák azért ugatnak, mert nem foglalkoznak velük rendesen, akkor még helyi állatvédő szervezeteknek is szólj és mondd, hogy nem megfelelőek a tartási körülmények.

2018. aug. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Olyan éles hangja van hogy hiába teszem be az ablakot..


Voltam a jegyzőnél is, földbirtok háborításért tudok feljelentést tenni, de sok értelme nincs. Egyrészt bizonyítani kell a tényt hogy valóban zavar ez engen hajnali 4 órakor. (lol) Másrészt szakértőnek is meg kell állapítani a tényt hogy ugat a kutya. Itt csak ismételni tudom magam, hogy ez hajnali 4kor történik. Harmadrészt az egész procedúra több mint 100 ezer forintba kerülne...


Most vettem füldugót meglátom az mennyit használ.

2018. aug. 10. 11:41
 7/41 anonim ***** válasza:
61%

Aztak.... ez az utolso durva...

Kedves kerdezo! A fuldogo melle ajanlom meg, hogy vegyel zajvedot is, kb 3000 Ft-os beruhazas (ha jol emlekszem) en ezt hasznaltam a viszgakhoz valo felkeszuleshez, nekem nagyon bejott. Egyutt a 2 meg verhetetlen. Munkruha boltokban lehet megvasarolni.

2018. aug. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
0%

"persze az ablakot csukja be , mert a szomszéd korcsa az ablaka alatt ugat? nem is a szomszédnak kellene tenni valamit..."

Igen, szerintem teljesen alap, hogy ilyenkor becsukjuk az ablakot, bedugjuk a fülünket és probléma megoldva. Illetve még ajánlom, hogy nézz utána a "korcs" szó jelentésének. De akinek ennyi esze van, az világosítson már fel, a szomszéd mégis mit tud tenni? Elvágja a hangszálait? Te meg beállítasz egy olyan feljelentéssel, hogy "A szomszédom kutyát tart", vagy mi? :D

2018. aug. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
46%
Egyébként, én füldugóval még a 10 centire lévő férjem horkolása mellett is tudtam aludni, és hidd el, ahhoz képest egy kutya ugatása semmi. :'D
2018. aug. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Pl elzárja a hátsó udvarba és akkor legalább nem az ablakom alatt ugat.


Egyébként a kutya már a házam falában is kárt tett..

2018. aug. 10. 13:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!