Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez kutyatartóknál megszokott/n...

Ez kutyatartóknál megszokott/normális?

Figyelt kérdés
Van egy nagynéném akit finoman szolva senkisem kedvel a családban,nagy (beteges) kutya rajongó.Az egészben a lényeg,hogy egy két alkalommal meglátogatuk,nagyon sajnáltam,hogy rossz véleménnyel van a család rólla (anyukám,testvéreik,tesómék,nagyanyám stb.) Gondoltam adok egy esélyt hátha jobb kapcsolatba kerülünk és nem lesz magányos.Van 4 kutyája,betegesen rajong értük (ágyában alszanak,bárhova felmehetnek,szájon nyalhatják szóval szinte mindent szabad a kutyainak) A lényeg,hogy amikor legutóbb meglátogattuk a kutyái össze vissza ugráltak minket,ellökték a kisfiam,a gyerekem szájába nyaltak,és amiért arrébb küldtem a kutyáit (mész innen ennyit mertem mondani) vérig sértődött,lehordott minden szívtelennek...probáltam békíteni,csillapítani,de hiába.A jó multkorában a fiam (2éves) meghúzta a kutya fülét,de egyből felvettem a kisfiam és mondtam h nem szabad,mutattam h kell símogati,akkor is verig sertòdött h neveljem meg,hát pont a szeme láttára magyaráztam/mutattam h szabad simogatni vagy vertem volna agyon egy 2 éves gyereket? Szerintem nem normális a nő,értem miért utálja mindenki,ez bolond.Kijelenti h egy kutya annyit sőt egyenesen többet ér mint egy ember/gyerek,úgy h neki nincs is gyereke.Ismertek ilyen fanatikus kutya őrülteket?

#kutya #antiszociális #bolond #őrült #brutálagyhalottlelkironcs
2019. nov. 11. 14:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos, egyre többen vannak ilyen emberek. és nem csak az idősebbek között.
2019. nov. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
49 éves de h valaki ennyire antiszoc legysn...
2019. nov. 11. 14:23
 3/28 A kérdező kommentje:

elősször:- férfi vagyok (az apuka)


masodszor:- ezzel h lehet hergelni barkit is?


miért lenne kamu? Attol h te még nem találkoztál ilyen emberrel igen is létezik

2019. nov. 11. 14:36
 4/28 anonim ***** válasza:
71%

Neki a kutyája a gyermekei. Úgy szereti, védi, óvja, mint te a gyerekedeid.nem mondom, hogy ez így normális, de teljesen jogos volt a reakciója.

Te is kiakadtal volna, ha valaki így beszél a gyerekeiddel v bántja őket.

Ha odamesz az otthonába, akkor az ő szabályait tartsd be.

Nyílván a te házában nem vagy köteles engedni a kutyákat, de a sajátban ő a főnök és neki van igaza.

2019. nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
75%
Te is jól tudod, hogy nem ez a normális és a megszokott.
2019. nov. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
43%
Nem ez a normális. Ha egy kicsi gyerek meghúzza a gyerekem fülét nem ordítom le.
2019. nov. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
24%
Ha jól megfigyeled,az aki nagy állatrajongónak mondja magát,rossz kapcsolatot ápol az emberekkel.
2019. nov. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
88%

Nyilván nem normális. Én feltétlen azzal sem értek egyet, hogy "az ő háza az ő szabályai" alapon összeugrálnak titeket a kutyák. Nekem két kutyám van, "az én házam az én szabályaim" szerint az én ágyamban alszanak, megnyalhatják az arcomat, de ha vendég jön, különösen kisgyerekkel, akkor a helyükre küldöm őket és várnak a sorukra, amíg a vendég úgy nem dönt, hogy üdvözli őket, nem ugrálhatnak fel, egyszerűen a vendég helyében én sem örülnék neki, másrészt rettenetes lenne az a káosz, amikor a kontrollálhatatlan örömködésben a vendég esetleg még a kabátját sem tudja kényelmesen levenni.

Szóval én is nagy állatbarátnak tartom magam, szeretem a kutyáim, abszolút társállatként, szinte családtagként tartom őket, de vannak szabályok még ha nem is sok, és ami szerintem a legfontosabb, hogy folyamatos kontroll alatt tudom tartani őket és mindig szem előtt tartom, hogy az ő szabadságuk addig terjed, amíg az másoknak nem okoz semmilyen problémát.

Ez különösen fontos szerintem kisgyerekeknél, egy kisgyereknek nem tudod elmagyarázni, hogy csak szeretetből borítja fel, nyálazza össze az arcát, nem tudja ösztönösen, hogy hogyan nyúljon egy kutyához, aki sokszor majdnem akkora mint ő, tehát még kicsit félelmetes is lehet és úgy gondolom, hogy az állatbarátoknak az is kötelessége, hogy ne traumatizáljanak annyira egy gyereket, hogy az utána esetleg rettegjen az édes kis anyaszemefénye kutyuskától.

Egyébként meg ebben az esetben én felhagynék a szorosabb kapcsolat kialakításával a nagynénivel, igen, vannak ennyire antiszociális emberek, akiknek ennyire nincs szükségük más emberek társaságára, valahol ez nyilván teljesen egészségtelen, de ettől függetlenül ezt is tiszteletben kell tartani.

2019. nov. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
71%
Én azért szívesen meghallgatnám a másik felet is.
2019. nov. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
#4 te nagyon félre értelmeztél valamit, és egy gyereket nem lehet kutyaval össze hasonlítani :) tudom mind kettő van ;)
2019. nov. 11. 19:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!