Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális? Elbizonytalanodtam

Ez normális? Elbizonytalanodtam

Figyelt kérdés

Van 1 kutyánk ő a mindenem. Most úgy tűnik a közel jövőben hozunk mellé mégegyet aminek nagyon örültem eddig. De így, hogy közeleg a nagy nap, hogy egy új csaladtag jöjjön, kezdek stresszelni. Lehet még sem kéne még egy kutya ha már most elbizonytalanodunk?

Veletek volt ilyen? Évekig vártuk a tenyésztőtől a hivast, hogy mehessunk de most egy kicsit félek. Mi van ha..

Mit tegyek?



2019. nov. 5. 17:15
 1/6 A kérdező kommentje:

Lemaradt:

Tudom mivel jár az egész, mennyi pénz idő energia stb...

Meg lévő kutyanknak is szuper élete van, és imádom ezt csinálni, ez a hobbim. (vagy inkább szenvedélyem)

Csak maga a felelősség most olyan nagynak tűnik, hogy már egyszerre 2 életért is felelős lesz az ember.

2019. nov. 5. 17:21
 2/6 anonim ***** válasza:
11%
Gondolj bele, hogy akár gyereked is lehetne...
2019. nov. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Te nem vagy normális 😂

Hogy jön ide a gyerek??

2019. nov. 5. 17:42
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Ez hülye... mmint ez a válaszoló. Na mindegy...


Szóval, szerintem ne aggódj. :) jól látod, több felelősség, dupla annyi munka, foglalkozás, nevelés stb. Ami nekem nehézség volt, az az, hogy kétfelé megy a figyelem, de meg lehet tanulni. Hamar belejön az ember.


Ami viszont nagyon fontos lesz, az az, hogy a "régi" kutya ne érezze meg azt, hogy hátránya származik az új kutya miatt. Tehát, amennyire csak lehet, próbáld meg úgy irsnyítani az ő kis életét, hogy ne álljon be benne jelentős változás. Ez az elején fontos, mert könnyen érezheti úgy, hogy háttérbe szorul. :)

2019. nov. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, amit érzel. Az ember alapvetően a megszokott körülményeit érzi biztonságosnak, és a változás hiába szebb-jobb, mégis tartunk tőle a kiszámíthatatlanság miatt. Ez mindennel így van, új munkahellyel, költözéssel, új háziállattal, sőt, még ha kistesót tervez is egy család, akkor is pánikol mindenki, hogy jaj mi lesz. Nem lesz semmi baj, jó lesz, imádni fogod amint hozzászoksz az új dologhoz.
2019. nov. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Ez most tényleg segített már komolyan attól féltem, hogy egy felelőtlen idióta vagyok.

Belegondolva az első kutyám teljesen felforgatta az életem és nehéz volt eleinte, de azóta meg is sokkal boldogabb vagyok. 😊

2019. nov. 5. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!