Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbullos kérdes! Csak a...

Pitbullos kérdes! Csak a másik oldalról közelítve?

Figyelt kérdés

Na, a kérdésem apropoja az, hogy mostanában gombamód szaporodnak itt a bull típusú kutyákat savazó kérdések. Ezért a következő sztorit elmesélem: tegnap sétáltunk, labdáztunk a pitünkkel és a tacsinkkal (el voltak engedve, de teljesen semlegesek, senkit le se tojnak, csak a labda es a gazdik léteznek számukra). Egyszer csak a semmiből felbukkant egy border, elkezdett ráugrálni a tacskó gerincére, akarta terelni, egyből tiltottam, a gazdája valhonnan 50 méterről füttyögött meg kiabált neki, kutya tett rá magasról. Ezt követően nekirohant a pitnek, el akarta venni tőle a labdát, a pitünk jól nevelt, kifordult, elment a közeléből egy mordulás nélkül. Jó, a gazdi már odaért, hívogatta, semmi. Ekkor a border ráugrott a tacsikára és elvette tőle a labdát. Szóltam a gazdájának, hogy mostmár marhára tudnám díjazni, ha leszerelné a kutyuskáját, mert már kezdek kicsit morcos lenni. A gazda próbálta elvenni a bordertől a labdát, konkrétan morgott rá a kutya, és látszott, hogy a gazda fél tőle. Nagy nehezen elvette tőle, kb 5-6 percbe telt. Visszakaptuk, indultunk volna tovább. A border a hazdát hátrahagyva hol ránk ugrált fel, hol a kutyáinkat piszkálta. Ekkor mondtam, hogy elég lesz ebből. Megálltunk, beültettük a kutyákat a lábunk közé (ez a biztonsági zóna nekik, bármi van, be láb közé, ott tudjuk őket védeni, ha kell), és mondtam a gazdának, hogy akkor most legyen szíves megfogni a kutyát, mert ez vicc kategória. Ott hajkurászta megint vagy 10 percig, addig mi helyben maradtunk. Nagy nehezen sikerült neki. Hurrrrá!


Ilyen borderből tegnap volt még egy, hasonló sztori. Nem írom le részletesen. Lényeg, az is elengedve, gazdája a nyakörvénél fogva, hason vonszolta el tőlünk.


A kérdés: ha a pitbull olyan borzasztó félelmetes, agresszív, kutyagyilkos fenevad, akkor a teljesen neveletlen, kezelhetetlen, idegesítő panel-bordereket miért is nem tartják pórázon?! Miért engedik rá a fenevadra?! Felisegesít amúgy ez nagyon...



2019. nov. 16. 09:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gyerekkoromban volt egy nagyon rossz tapasztalatom bull típusú kutyával, tipikus lakótelepi izomkutya volt, idősebb gazdával, póráz nélkül és habár nem szeretem a sztereotípiákat, őszintén bevallom, hogy sokáig féltem az összes erre a fajtára kicsit is emlékeztető kutyától.

Most felnőttként már látom, hogy rossz kategóriákban gondolkoztam, ma már sokkal inkább azt figyelem, hogy hogyan viselkedik egy kutya, fajtától teljesen függetlenül, mert azért teljesen laikusként is észre lehet venni, ha egy kutya nincs kontroll alatt, feszült vagy ha teljesen nyugodt és nyilván az előbbieket igyekszem kerülni.

Szerencsére azóta rengeteg pozitív tapasztalatot is gyűjtöttem bullokkal. Az egyik kedvenc állatbarát kávézómban például gyakori vendég volt egy gyönyörű, csupaizom pit és a világ legbarátságosabb kutyája volt, azok, akik mosolyogtak rá, akiken látszott, hogy nem bánják ha odamegy egy picit mindig odasomfordált egy kis simiért, rádőlt a lábukra és közben boldogan mosolygott, tényleg életemben olyan kiegyensúlyozott kutyát nem láttam még. Egy pillanatra még én is elgondolkoztam, hogy hazaviszem :D

Aztán ahová a jelenlegi kutyámmal (nem pit bull :D) járok suliba, ott az oktatónak is pit bullja van, szintén fantasztikus kutya, persze egészen máshogy, mint a kávézós kis szeretetgombóc, de elképesztően fegyelmezett, tökéletesen megállja a helyét a mostanában nagyon sztárolt malik között is.

Vannak bull típusú barátai is a kutyámnak, pedig ő egy elég visszahúzódó, érzékenyebb kutya, nem bírja a durvulást, de ezekben a kutyákban valahogy a gondolata se merül fel, hogy földbe döngöljék az enyémet. Érdekes, hogy a mostani kutyámat 2 év alatt egyedül egy csivava harapta meg (az enyém pórázon volt és tényleg a légyneksemártana báránylelkű típus, a csivava sem nem volt pórázon se nem volt báránylelkű, ő szaladt oda hozzánk) és egy vizsla van a környékünkön, aki folyton megpróbálja befenyíteni, a grabancánál fogva húzza, akkor is ugrál fölötte, amikor már az enyém rég megadta magát, egész addig, amíg én közbe nem lépek, ugyanis a vizsla gazdája meg úgy van vele, hogy "hát ő csak egy vizsla, ő játszani akar, a vizslák barátságosak, nem bántanak." Szóval én teljes mértékben egyet tudok érteni az előző hozzászólókkal, rengeteg múlik a gazdán, már a legelső pillanattól kezdve, hogy felismeri-e, hogy milyen fajta illik hozzá és hogyan tudja nevelni.


És hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak, szerintem annak is alapvetőnek kellene lennie, hogy kérdés nélkül egy kutyát sem engedünk oda a másikhoz, legyen bármilyen barátságos is, szóval ez a ráengedem a kutyám egy másik vadidegen kutyára úgy rossz, ahogy van, fajtától, mindentől függetlenül.

Remélem nem bánjátok, hogy leírtam, hogy kívülállóként én hogyan látom ezt a kérdést, milyen tapasztalataim vannak bizonyos fajtákkal, csak még annak ellenére is, hogy engem ez nem érint, nagyon zavar, hogy még mindig sokan "harci kutya" és "családi kutya" kategóriákban gondolkoznak, pedig egy pit bull sem lesz automatikusan agresszív, ahogyan egy border sem lesz automatikusan kiemelkedően okos.

2019. nov. 17. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi, aki válaszolt, sok korrekt választ kaptam! :)
2019. nov. 17. 05:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!