Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit csináltak a...

Szerintetek mit csináltak a kutyámmal és a többivel?

Figyelt kérdés

Akitől lassan 4 hónapja el hoztam , az állat orvosnál derült ki, nem kapta meg az oltásait mint ahogy az öreg elő adta, 1-et kapott és annyit mondott a doki is,hogy azt sem biztos ,nagyon nem tetszett neki se a pecsét,a dátumot alig bírtuk ki sila bizálni,hogy pontosan mikor is született...Lényegre térek ...MINDENTŐL FÉL !

5 hónapos ,de szó szerint szinte mindentől, a kistestű kora beli kutyáktól,este nehezen megy a séta,húz haza alig akar jönni,a kocsiktól kegyetlen mód,az emberektől,minden zajra fel kapja a fejét.

Én viszem magammal minden hova ahova csak tudom ,hogy szoktassam ,szocializálódjon,de nagyon döcögős az egész ,és az a furi ,hogy sokszor meg akarjuk fogni és el fut,ugrik előlünk ,pedig senki nem bántja,se hangos szó ...nem értjük ezt sem .Már mindent ki próbáltam vele amit csak lehet de már nem tudok egyszerűen mit ki találni semmi se volt jó .Kereszteződésben ki akar ugrani a kezemből múltkor is alig bírtam már tartani csak haza akar menni .Kan 5 hónapos pincsi


2019. nov. 16. 17:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Tenyésztő volt az illető vagy csak szaporító...?
2019. nov. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tenyésztőként ismert az úri ember ... de már ez sem biztos ...sajnos
2019. nov. 16. 18:00
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Ezért nem veszünk szaporítótól. Törzskönyv nincs, lehet hogy idegrendszeri betegsége van, nem kizárt hogy az apja és az anyja testvérek voltak, és mindennek a tetejébe 1 hónaposan hoztad el, amit törvény tilt, LEGKORÁBBAN 2 hónaposan lehet az anyja mellől elhozni, az előtt állatkínzásnak minősül, és te ebben aktívan részt vettél.
2019. nov. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Ha kategória jó lenne, többen válaszolnának.
2019. nov. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Egy hónapos kutyának , mondd meg a kedves orvosodnak, még nem jár oltás. 6 hetesen oltják őket a normális orvosok.

A többi ről annyit, gyenge idegrendszere van a kiskutyádnak a leírtak szerint.

Szeretném tudni, mikor kezdted el mindenhova hordani? Mennyi idősen?

"Kereszteződésben ki akar ugrani a kezemből múltkor is alig bírtam már tartani"

Van póráz azon a kiskutyán?

2019. nov. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Valami nagyon nem stimmel. Ha most 5 hónapos a kutyád és 4 hónapja hoztad el, akkor neked 1 hónaposan kellett elhoznod.


Oda sem adhatta volna még és egy normális tenyésztő 8-12 hetes koráig nem is adja oda a kutyát. Akkor is oltva, féreghajtva és szocializálva teszi meg.


Ha 4 hónapja te neveled, akkor vagy te rontottál el valamit baromira, vagy a kölyöknek gyenge az idegrendszere nagyon.

Egy kiskutyának nem lenne szabad félnie.


Szerintem idegrendszeri probléma lesz, amivel sok mindent nem tudsz kezdeni. Lassan, fokozatosan lehet haladni és szoktatni dolgokhoz, de ehhez sok türelem és kitartás kell.


Milyen fajta amúgy?

2019. nov. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Akkor tisztázom az egészet mert már sajnos elkeseredésemben gyorsan írtam ki és nemfigyeltem....

2 hónaposan került hozzám !!!!!

Az oltási könyvében 1 db oltás szerepelt ,egyből mentünk dokihoz,ő annyit mondott erre ,hogy az sem biztos ,hogy ezt meg e kapta,fogai alapján tudtuk belőni a korát,mert a születési ideje is ahogy be lett írva elég érdekes volt !

Minden oltást,féregtelenítést meg kapott túl vagyunk már rajta .

Az volt még nekem a fura ,hogy a kedves úri ember annyit mondott,hogy vegyek egy led lámpát és kapcsoljam be éjjel ,hogy lássa a kaját ...Tudtommal a kutyáknak is elég jó éjjel a látása ,ez is fura volt,de nem volt szívem ott hagyni nála lesz ami lesz alapon el hoztam,szerelmes lettem belé ahogy megláttam ! :) Nagyon szeretem !!!

De az ,hogy ennyire fél, próbáltuk egyik ismerősömmel az ő 14 hetes yorkiával haverkodni,de nem igazán ment a dolog ...

2019. nov. 16. 22:08
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Olyan nincs, hogy "tenyésztőnek ismert." Vagy van bejegyzett kennelneve, szűrt, tenyészszemlén megfelelt kutyái, kiállítási és/vagy munkaeredményei, alombejelentő lapja vagy nincs. Vad ad hivatalos szerződésben garanciát vagy nem. Utóbbi esetben szaporító és ha még az oltások sincsenek rendben, akkor sajnos a rosszabb fajta.

Ha tényleg nagyon szereted a kutyád, akkor keresel egy jó kutyaiskolát, ahol hozzáértő szakemberek foglalkoznak a kutyaoviban is, esetleg van kifejezetten szocis kutyájuk, van külön rehabilitációs programjuk, mert ezt te meg a haverod a 14. hetes yorkijával nem fogjátok tudni megoldani, ahogy a többiek is írták valószínűleg komoly idegrendszeri problémái vannak, amit legjobb esetben is csak olyan ember fog neked mérsékelni, aki kifejezetten ezt tanulta. Elképzelhető, hogy az elején külön tréner kell, aki kezdetben még az otthoni helyzetekben is segít jól reagálni.

Ha nincs időd, pénzed, energiád szakemberre, akkor ezt sosem fogjátok tudni megoldani.

Elhiszem, hogy szereted a kutyádat, de a felelős kutyatartás és az igazi szeretet ott kezdődik, hogy megfelelő helyről, a te életedhez megfelelő kutyát veszel magadhoz és rászánod a pénzt, időt, energiát ennek megtalálására.

2019. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ezt esküszöm nem hiszem el !!!

Tényleg komolyan gondoltad ,hogy itt turkálsz valakinek a zsebében,idejében mellesleg olyan ortó nagy okosságokat írtál amitől plafont fogtam ?

Milyen rehabos kutya? Nem fogyatékos,nem 3 lábú és nem retardált te barom !

Rehabra inkább neked kénem enni és kezeltetni magad nem a kutyát kell oda küldeni !

Szép estét ... jó isten

2019. nov. 16. 22:39
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, te fájdalmasan hülye vagy! Az utolsó válaszolónak minden szava igaz, egyet értek vele.
2019. nov. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!