Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsunk egy labradort...

Hogyan tanítsunk egy labradort "jómodorra"?

Figyelt kérdés
Örököltünk egy 2,5 éves labrador kan kutyust. Nagyon bartáságos, kedves, okos kutya, pár nap alatt a szívünkhöz nőtt. Az egyetlen probléma vele, hogy szörnyen neveletlen, folyton lepisili a tujáinkat, kapar a füvünk kellős közepén, ráadásul össze-vissza végzi a dolgát. Szeretnénk valahogy leszoktatni ezekről a dolgokról. S.O.S várjuk a válaszokat, mert most kicsit le kellett a "pusztítás" miatt korlátoznunk a mozgásterét, csak felügyelettel jöhet velünk a fűbe, de nem szeretnénk, ha tartósan így maradna. Jólnevelt kutyát szeretnénk faragni belőle.
2010. júl. 18. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Kutyasuli esetleg? Vagy nem megoldható?
2010. júl. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tuják ellen:


[link]


kaki ellen:

Kaja után pórázra vele, és a kijelölt helyen "sétálgatni" vele amíg nem kakil. ha kakilt nagy dícséret.

Ez egy nehéz, és unalmas harc lesz.

Ásás ellen a rajtakapás a megoldás, rajtakapni és letolni.

Nagyon nehéz dolgok ezek és nagyon nagyon sok kitartásra lesz szükségetek.



Ezek amugy nem neveletlenségek, hanem kutyadolgok. A neveletlenség, ha a nyakadbaugrik, vagy nem jön vissza, vagy a lopkodja az ételt.

2010. júl. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez nem lesz könnyű menet.

A fent leírtak alapján, egy nagy fő problémája van, ami sürgősen kezelni kell: nincsenek lekötve az energiái, és ami a legjobb: azzal hogy lekorlátoztáotk a mozgásterét, nem hogy jobb lesz, hanem idővel egyre nagyobb pusztítást fog véghezvinni! Pontosan az ellenkezőjét kell vele csinálni: (mivel a labi munkakutya) rengeteg feladat, játék, séta, futás. Ha többen vagytok, ossztáok be ki mikor ér rá. Legyen egy napirend, amihez a kutya is hamar hozzászokik, és majd nem rongál, hanem türelmesen kivárja míg el nem mentek a nap azaonos időpontjában sétálni. Ezen kívül, ha örököltétek még annyival súlyosabb a helyzet, hogy őt is nagyon megviseli ez az egész, a kutyák nagyon érzékeny lelkek, alkalmazkodnak nem van akinek nem megy könnyen, pláne ha az előző helyén teljesen másként működtek a dolgok mint itt.

Sok-sok simi, szeretet és játék!

2010. júl. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A kutyasuli sajnos nem megoldható, de köszönöm! Második válaszolónak is köszönet, hasznos volt!:) Várok még válaszokat esetleg.
2010. júl. 18. 18:11
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Helló!

Amikor rápipil a tujára, akkor rá kell vágni egyet az orrára (sajnálom, de csak így fogja megtanulni), és ki kell alakítani egy helyet, ahova szánjátok a wc-jét. Aztán pedig ha egyszer oda végzi a dolgát, akkor meg kell dicsérni egy jutalomfalattal, és egy simogatással.

Ha kapar, akkor megint csak kissé rá kell küldeni az orrára egy üdvözlést, és elhajtjuk onnan. Egy idő után megtanulja.

Egy kis tanács: Amikor leszidtad, utána ne nagyon simogassad, csak kb egy 10-8 perc múlva!

Ülni meg úgy taníthatod meg, h fogsz egy kis jutalomfalatot,a kutya elé állsz, és mondod neki; ÜL! Úgy fogod a j.falatot, h a kutya lássa, a levegőbe. Addig nem adod oda neki a kaját, ameddig le nem ül

Ennyi

Remélem tudtam segíteni

10/L

2010. júl. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a két utóbbi válaszolónak is. Ülés, fekvés, visszajövés hasonlók nem okoznak nála gondot, csak amiket a kiírásnál is írtam. Tudom, hogy nem szerencsés lekorlátozni, de hihetetlen mély krátereket ásott a fűbe, így ideiglenesen így döntöttünk. Próbálgatjuk a módszereket, remélem, sikerrel járunk majd, mert már most nagyon megszerettük, pedig még csak egy hete van nálunk.
2010. júl. 18. 18:16
 7/9 anonim ***** válasza:

kedves 18:14 ... a kutyát soha nem ütjük, föleg azért nem mert egy neki természetes dolgot csinál ...


kedves kérdező, az összes problémád orvosolható napi 3 sétával, ami után a kutya tuti nem a kertben fogja a dolgát végezni

2010. júl. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

szia a 18:09es vagyok, szerintem az orrkokit csak azokban az esetekben érdemes alkalmazni amik tényleg sarkalatos pontok(pl. nem mehet ki az utcára)

Szerintem ez a nevelés nagyon szélsősées formája, amit csak nagyon indokolt esetben kell alkalmazni.


Egy kutya alapvetően jó akar lenni, nektek az a dolgotok hogy megmutassátok neki, mi az hogy jónak lenni.A verekedés nem nevelés hanem elrettentés.(pl. attól, hogy kimenjen az utcára)

2010. júl. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nos, az az igazság, hogy meg sem fordult a fejünkben, hogy verni kellene, de még az orrára sem akarunk koppintani, hiszen ha kicsit más oldalról nézzük a dolgot, ő sem harap belénk, amiért mi nem azt csináljuk, amit ő akar... Szóval verés, orrkoppintás és társai kizárva, ha erőszakkal akarnánk nevelni, akkor nyilván nem is írtam volna ki a kérdést. Nyilván van, aki orrkoppintós elvek szerint neveli a kutyáját, szíve joga, tanácsot is adhat, nekem pedig van annyi eszem, hogy ezt a részét nem fogadom meg. Na, erről ennyit, ettől függetlenül neki is, és a többieknek is köszönöm a tanácsokat, biztosan tudunk belőlük profitálni.
2010. júl. 18. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!