Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vissza lehetne szorítani a...

Vissza lehetne szorítani a szaporítást?

Figyelt kérdés

Ha a tenyésztők kicsit ár alá mennének vissza lehetne szorítani a kutya szaporítást?

Tudom, hogy ők nem ebből élnek meg (jó esetben) és, hogy a szűrések stb egyáltalán nem olcsó dolgok.

De még mindig sok embertől hallom azt, hogy azért nem tenyésztőtől vesznek kutyát mert nem tudnák megfizetni. Viszont a fajtajelleg meg nagyon nem mindegy.

Bár azt bevallhatjuk, hogy ezek a normális körülmények között tenyésztett kutyák ára irreálisan drágák a magyar átlag fizetéshez mérve.

Más országokban ez valahogy jobban működik mint itt, lehet a magasabb életszínvonal miatt? (Pl Ausztria, Hollandia stb..)?

Ti mit gondoltok erről?

Mit lehetne tenni?



2019. nov. 18. 18:59
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
62%
Oh micsoda logika! Tehát egy kutyáért ami vele van 15 évig, azért nem adna 100 ezer forintnál többet, de egy Iphone amit használ 3 évig azért ad X százezret. Hatalmas taps, megérdemled!
2019. nov. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
82%
A szaporítást úgy lehetne visszaszorítani, ahogy nyugatabbi országokban teszik. A nem törzskönyves almok után nagy birságot kell fizetnie annak, aki szaporít, és magas adót azoknak, akik törzskönyv nélküli kutyát vesznek. Illetve az állam állja az ivartalanítások nagy részét, a menhelyeknek pedig nagy kampányuk van.
2019. nov. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
18%
Te tudsz olvasni? Még csak nem is Iphone telom van. Telefonért sose adtam ki 100 ezret. De még 80-at sem. :D
2019. nov. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
58%

"Törzskönyves kutya az átlag embernek irreálisan drága."


Mint már levezettem, egy átlagembernek nem drága egy törzskönyves kutya, csak nem AKAR ennyit adni érte, viszont a "márkához" ragaszkodik, mert sznob. És, mint már szintén levezettem, egy átlagember a 300-400 ezer forintos TV-t sem engedhetné meg magának, arra mégis felveszi a személyi kölcsönt.

Akinek pedig drága a törzskönyves és tényleg azért akar kutyát, mert állatbarát, annak millió lehetősége van akár ingyen, akár néhány ezer forintért kutyát kapni. Csak ugye az megint nem "márka". És itt jön képbe megint a sznobéria.

Nekem is két kutyám van és egyikért sem adtam, nemhogy 100.000 forintot, de semennyi pénzt sem. Sőt, továbbmegyek, még nem volt soha az életben olyan kutyám, akiért egyáltalán pénzt adtam volna.


"Nem csak a jó és a rossz létezik."- És nem csak tenyésztő és szaporító létezik. Van egy harmadik alternatíva is, ez pedig a befogadás. Magyarország még csak kezd afelé haladni, hogy divatos legyen a befogadott, menhelyi kutya. Fejlettebb társadalmak, ahol a kutya fajtáját nem státusz szimbólumnak tekintik, már eljutottak idáig.

2019. nov. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
81%
Ha általánosságban írtad, akkor igen, ez a valóság. Műszaki cikkek nagyon trendik. Lehet velük menőzni. De mint tudjuk van egy réteg, akinek ennyire fontos a telefonja. A többinek nem valószínű.
2019. nov. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
52%
A kutya fajtája nem sznobság. Szimplán nem mindenki akar bernáthegyi méretűre növő kölyköt, vagy egy energiabomba juhászkutya mixet. A fajtának vannak bizonyos tulajdonságai. A keverék kutya lutri. Főleg ha kölyök. Van aki bevállalja, van aki nem.
2019. nov. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
81%
#16 Fajtamentésről hallottál? Ott is azt kapod, amit a szapinál, csak ingyen. Noch dacu, pont a szaporítóktól kerül oda a legtöbb kutya, meg az olyan emberektől, akik később jönnek rá, hogy a kutya nem nekik való, mert macerás vagy mert nem tudják kifizetni az orvosi költségeket.
2019. nov. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
69%
Az esetek többségében miért kerül be egy kutya a menhelyre? Pontosan az anyagiak miatt. Nem azért kerül be egy 7 éves kutya, mert rájöttek hogy foglalkozni kell a kutyával (hiszen ezelőtt 7 évig foglalkoztak vele nyilván), hanem azért mert egyre többször kell látogatni az orvost, mert a kutya korához mérten nyilván betegeskedik. Nem kell nagy dolgokra gondolni, elég ha 1 évben duplájára emelkedik a költség. Ilyenkor van a "családi okok miatt került leadásra a kutya"... Na, ezek a családi okos gazdák azok, akik amúgy 100 ezret nem adnának egy kutyáért, pontosan azért mert NINCS rá keret. Ezért passzolják. És pontosan ezért írtam azt, hogy ha nincs 300 ezer forintod egy kutyára amit 15 évre veszünk, akkor NE akarj kutyát, mert nem fogsz tudni kifizetni se egy műtétet, se egy olyan évet amikor megszaporodik az állatorvosi látogatások száma. Az én kutyám 10 éves, 7 évig semmi baja nem volt, az utolsó 3 évben konkrétan a fejétől a farkáig amit el tudsz képzelni. Az elmúlt 3 évben 500 ezer simán elment rá. De ezt vállaltam, ez ezzel jár. Ezt hívják úgy, hogy felelős kutyatartás. Ahogy nem passzolok le kutyát azért sem, mert nekem most albérletbe kell mennem. Akkor keresel addig, míg nem találsz. De ugye az sokszor drágább vagy esetleg jobb környéken van, és hát arra már nem futja...Ezek a bizonyos max 100 ezret adnék egy kutyáért emberek...De azért kell 3 is...
2019. nov. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
70%

Fajtamentésnél ritka a kölyök. Amúgy elég jól viszik őket. De sosem a yorkik meg csivavák örökbeadásával van a gond, hanem a rengeteg, nagyobb testű keverékkel. Valahol ezen kutyák megszületését kéne meggátolni.


Egyébként a németjuhaszokat nem a szapik tették guggolva járóvá. Némelyik szapinal szebb hátú kutyát találni, mint a mestertenyésztőknél. Mennyire jó az a tenyésztő, aki képes a kutya egészségét feláldozni a győztes címért? Milyen bíró az, aki ezt preferálja? Miért elhízott az összes mopsz a ringben? Miért kell a pekinginek egy járni alig képes szőrgombócnak lennie? Tenyésztőkkel is van ám baj rendesen. Csak most mindenki a szaporítókra van kiélezve. Sikerült megnyomorítaniuk egy munkakutya fajtát. Törzskönyves ugyan, csak kár, hogy a feneke a földet súrolja.

2019. nov. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
70%

"Az esetek többségében miért kerül be egy kutya a menhelyre?"


Ha csak menhelyre kerülne... Én a legutóbbi kutyámat az út szélén szedtem fel, mert annyi gerinc sem volt az előző "gazdáiban", hogy bevigyék egy menhelyre, szimplán kirakták a kocsiból. Csórikám, meg már (állítólag) napok óta az út szélén várta, hogy visszajöjjenek érte. Öreg is, süket is, így volt a legegyszerűbb megszabadulni tőle.

2019. nov. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!