Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vissza lehetne szorítani a...

Vissza lehetne szorítani a szaporítást?

Figyelt kérdés

Ha a tenyésztők kicsit ár alá mennének vissza lehetne szorítani a kutya szaporítást?

Tudom, hogy ők nem ebből élnek meg (jó esetben) és, hogy a szűrések stb egyáltalán nem olcsó dolgok.

De még mindig sok embertől hallom azt, hogy azért nem tenyésztőtől vesznek kutyát mert nem tudnák megfizetni. Viszont a fajtajelleg meg nagyon nem mindegy.

Bár azt bevallhatjuk, hogy ezek a normális körülmények között tenyésztett kutyák ára irreálisan drágák a magyar átlag fizetéshez mérve.

Más országokban ez valahogy jobban működik mint itt, lehet a magasabb életszínvonal miatt? (Pl Ausztria, Hollandia stb..)?

Ti mit gondoltok erről?

Mit lehetne tenni?



2019. nov. 18. 18:59
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
38%
Égy Tv-vel hogy lehet menőzni áruld már el, mert nem látja senki csak te otthon. Egy hobbikutyáért nem adnék háromszázat. Pontosan. Nekem nem kell, hogy díjnyertes szülei legyenek stb. Csak egy kutya és kész.
2019. nov. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
56%
Ohh simán. Vendégeknek, de szoc. médián keresztül is jól mutat egy plazma tv :D
2019. nov. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 mis123 válasza:
az nem lenne rossz dolog.
2019. nov. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
70%

"Tudom, hogy ők nem ebből élnek meg"


100-200 ezer egy kölyök, és még így is bőven mínuszban vannak.


Állatszeretet ide vagy oda, azért ők sem akarnak éhen halni.

2019. nov. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
80%

"és magas adót azoknak, akik törzskönyv nélküli kutyát vesznek" - Nekem fajtamentéstől van kutyám, sokaknak van a környéken, ahol élek, menhelyről, ezt is megadóztatnád?


A törzskönyv nekem nem garancia, mert az elmúlt pár évben több mestertenyésztő is lebukott szaporítóteleppel, és némelyik fajtát pont a tenyésztők rontották el (német juhász show vonal, rövid orrú kutyák...). Egyébként amíg lesz fajtamentéseknél és menhelyeken gazdikereső kutya, nekem inkább onnan lesz kutyám, nem tenyésztőtől, de nem is szaporítótól. Azoknak is jár még egy esély, akiknek nem kezdődhetett jól vagy valamiért megváltak tőlük.

2019. nov. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben ezt kellene nálunk is elérni:

[link]

2019. nov. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
54%

Csak a tenyésztői árak leszorításával NEM. Ameddig lesz 30-40 E különbség és az ár számít elsősorban addig mindig az olcsóbbra fog esni a választás.

Magyarországon a szaporítás visszaszorítására nagyon sok mindent lehetne csinálni, de elsősorban célirányos, megfelelő törvényekkel, és azok betartatásával.

- törvényileg meghatározni a szaporítás fogalmát, és ez alapján a szaporítókat tényleges büntetéssel sújthatóvá tenni.

- bevezetni az ebadót, a kutyaállomány pontos összeírása.

- a befolyt adókból államilag finanszírozva kötelezővé tenni az ivartalanítást, ezzel mondjuk mérsékelve az adott állatra sújtott adót vagy meg is szüntetni.

- csak bizonyos feltételeknek megfelelő személy vagy személyek használhassák a tenyésztő kifejezést, őket szigorúan ellenőrizni kellene

- A rendőrség keretein belül létrehozni egy állatokkal foglalkozó "részleget" mely intézkedési joggal rendelkezne.


A probléma nagyon összetett, elsősorban törvényhozási és végrehajtói szinten kéne történnie valaminek, hogy itthon bármi változzon szaporítás fronton.

2019. nov. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
56%
Kell egy pár év mire átfut a rendszeren, de az ivaros kutyákat meg kéne adóztatni. Emellett hatalmas ivartalanítási kampány, és az iskolákban való oktatás a felelős állattartás róla. Igen sokan beadják a kutyát menhelyre, de ha drasztikusan lecsökken az új kölykök száma, akkor pár év alatt jobban lehet rendszerezni a helyzetet. Viszont amikor még az egészségügy is romokban, nem ez lesz a prioritás.
2019. nov. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
73%
Sokan írnak itt 100-200 ezret tk-s kutyáért. Biztosan vannak fajták ahol ez az árfolyam. Sajnos a két fajtára ami érdekel, 1200-1500 eurót mondtak mindenhol, ahol érdeklődtem. A maximum ameddig elmennék az 300k HUF, de többet biztos nem adok senkinek egy kölyökért. Ha, és amennyiben tenyészteni szeretnék, akkor nyilván többet is megérne. De nekem elsősorban arra kell a kutya, mint a nagy többségnek: ugassa meg a postást, lehessen megsimogatni, kergesse el a macskákat a verandáról.
2019. nov. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudná visszaszorítani, hiszen ha a szaporítós kutya 20-ba kerül, a tenyésztős kutya is 20-ba kerül, akkor a szaporítók nem eltűnnének a piacról, hanem csak szimplán megnőne a kínálat az adott árkategóriában. Viszont, tenyésztő nem fog havonta új almot lehozni, csak mert elkapkodják a kölyköket az olcsóság miatt, így tulajdonképpen végeredményben a kínálat csak szezonális jelleggel nőne meg, aminek abszolút semmi hatása nem lenne a szaporítókra nézve. Továbbmegyek, ezért a pénzért a tenyésztőknek nem érné meg almot lehozni, így drasztikusan lecsökkenne a törzskönyves kölykök száma, ami pont hogy a szaporítók által eladott kölykök számát fogja megnövelni arányaiban.
2019. nov. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!