Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sos! Nagyon rosszul van a kutya?

Sos! Nagyon rosszul van a kutya?

Figyelt kérdés

Kb 2-3 órája kezdődött, hogy nem találta a helyét, mindenhova mászkált, dörgölőzött, főleg a szeme környékét piszkálta, nyomta mindennek.

Egyre rosszabb a helyzet. Fél órája azt csinálja, hogy lefekszik, összegörnyedve, majd pár perc után felugrik, rázza magát, majd nagyon nagy vehemenciával mászkál ide-ode. Néha vakarja a nyakát, meg az állát, de nem gyakran, inkább ez a felugrálás, dörgölőzés és rázogatás van. Nyüszít folyamatosan.

1 órája a vacsoráját is kihányta.

Nagyon durván dobálja magát, és dörgöli a fejét. Viszket neki.


Advantix és Advocate is van a kutyán, ma szinte sehol nem voltunk, idegen állattal nem találkozott.

Benti kutya. 4 napja volt kozmetikában, ez a probléma most, hirtelen jött elő.


Mi ez? Légyszíves segítsetek!


2019. nov. 25. 01:12
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja, és semmi bőrtünete nincs. Semmi kiütés, seb vagy kipirosodás. Most már rágja is magát.
2019. nov. 25. 01:14
 2/21 anonim ***** válasza:
68%
Mit mondott az orvos?
2019. nov. 25. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%
Valamilyen mergezesnek tunik - miert nem viszed el egy ejszakai ugyeletre? Pl. Pesten az Allatorvosi egyetem rendeloje 24 oras, de mashol is kell lennie. Szegeden is van, bar nem irtad, merre elsz.
2019. nov. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Az, hogy a kutya viszket, az miféle méreg vajon?


Tudod a megyénkben és a környező megyékben közös megegyezés alapján beszüntették az éjszakai ügyeletet. Legközelebbi Pesten van 300 km.


Ha csak ennyit tudtok írni, inkább ne írjatok semmit

2019. nov. 25. 03:29
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

Mégis mit vártál??? Majd itt mi megmondjuk látatlanba, h mi a baja? Pfffff

Meghalt szerencsétlen, vagy mi van vele? Egyáltalán ránéztél este óta??

2019. nov. 25. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%
Márpedig simán lehet mérgezés, nem csak viszkethet, fájdalma is lehet, csak nem tud vele mit csinálni, ezért harapdálja, dörgölőzik, és külső szemlélőnek vakarózásnak tűnik. Pedig lehet fülfájás is pl. Látatlanban nem fogja senki diagnosztizálni a kutyád, ha azért írtál, hát kár volt. Meg kellene vizsgálni, vért venni, tőle, alaposan átnézni. A kutyának dokinál a helye. Én nyíregyi vagyok, az van Pesttől 300 km-re, tehát az ország külső csücske, és VAN éjjeli ügyelet. Egyszerűen nem hiszem el, hogy csak a fővárosban van ügyelet legközelebb. Ha a Krisna-völgyben laksz, vagy a Mecsekben, ez akkor sem igaz. Lehet ilyeneket mondani, de ez a 300 km ez nagyon durva ferdítés.
2019. nov. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Olyan érdekes, hogy akinek hirtelen nagyon rosszul lesz a kutyája, az mindig az univerzum legtávolabbi csücskén lakik?!!! Távgyógyítást mi nem vállalunk, de ha már ennyi időd van, hogy így írogass, miért nem hívtad fel az ország EGYETLEN ügyeletét és kértél egy orvost a telefonhoz, lehet ő tudna segíteni. De ma már ne legyél lusta, és vigye dokihoz!!!!
2019. nov. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
12%

Ha mérgezés akkor nem fog enni a kutya.Nézz bele a szájába,ott látnod kell a nyomokat.

Kérdés milyen szert használtak a kozmetikájában?

Ha a fajtának nem lehet nyírni a szőrét?!

Mégha benti kutya,akkor sem szokták lenyírni a szőrét a hideg beállta előtt,hiszen a dolgát,a sétát kint végzi el.

Nekem allergiás rohamnak tűnik,a viszketése miatt.

Nem tudni,hogy valamilyen étel,szer,váltotta vagy esetleg szőratkás.A szemük fehérje pirosassá válik!

Ilyenkor Calciumot kell adni az allergiában szenvedőknek és a leghamarabb orvoshoz vinni!

Le kellene szedni a bolhaírtókat a kutyáról,sok a kettő!

2019. nov. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

"a megyénkben és a környező megyékben közös megegyezés alapján beszüntették az éjszakai ügyeletet"


Uramisten, ekkorát hazudni... higgyük el, hogy 3-4 megyényi területen nincs állatorvosi ügyelet? A megyék nevét megkérdezhetem?

Kedves kérdező, mégha te tényleg el is hiszed ezt a baromságot, nincs olyan megyeszékhely Magyarországon, ahol nincs állatorvosi ügyelet valahogyan. Most utánanéztem, Veszprémben és Egerben nincs kijelölt ügyeletes kórház vagy rendelő, hanem mindenkori ügyeletes orvos van, akinek a száma fenn van a neten és fel lehet hívni. Tehát egy telefon belefért volna minimum.

Ráadásul egyik hely se 300 km Pesttől, mindkét esetben a szomszéd megyében már van ügyelet.

2019. nov. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%

Szolnokon nincs éjszakai ügyelet. Hiába írják a neten, nem egyszer ráfáztam és halál komolyan mondom!

Nekünk nincs autónk, így késő este/éjszaka taxival mentünk át másik városba, ahol tudtak segíteni. De volt olyan orvos is, aki felvette ugyan, de megmondta, hogy ő leszarja, biztos hogy ilyenkor nem fog segíteni.

2019. nov. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!