Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg a kutyámma...

Hogyan értessem meg a kutyámmal, hogy én vagyok a főnök?

Figyelt kérdés

3 héttel ezelött kaptam egy spániel kislányt. 7 hetes korában került hozzám. Ahogy megyünk előre az időben,egyre dominánsabban kezd viselkedni, pedig én folyamatosan éreztetem vele,hogy ez nem így van, mégsem adja föl a harcot. Én megyek ki/be elsőként az ajtón. Hátra tolom mikor nyílik az ajtó és ő előre akar törni. Az ágyamba és a szobámba semmilyen körülmények közt nem mehet be. Ha mégis beszökik akkor határozott hangnemben kiküldöm. Ha nem megy magától akkor felkapom és kiviszem az ajtón kívűlre. Amikor fel akar “‘mászni” mellém a székbe én azt nem hagyom és ellököm a lábait. Ekkor elkezd morogni és ugatni, kifejezi nem tetszését. A kakit már majdhogynem reszeresen kint végzi a kertben étkezések után mikor leviszem őt. A pelust is már az első hét után szépen használta, és mostmár 10/7 alkalommal oda végzi a dolgát.Akkor megdicsérem. Ám amikor úgy gondolja,hogy nem foglalkozom vele akkor direkt az orrom elé pisil a kőre. Amikor rajta kapom akkor hangosan leszidom. Pedig nagyon jól tudja,hogy a pisi helye a peluson van.

Mi a véleményetek ezekről a dolgokról? Hogyan tudnám ezeket orvosolni? Valamit rosszul csinálok?



2019. nov. 29. 16:44
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

1. Napi max 1 órát van egyedül amíg haza érek a munkából, mivel édesanyám akkor megy el otthonról mielőtt én haza érek.

2. Bátyám, sógornőm, apukám,párom is szokott rá vigyázni.

3. 40 ezer forint volt az első oltással együtt.

4. Nem, nem megy menhelyre

5. Nekünk van a legaranyosabb, legkedvesebb cicánk a világon. Mindenkivel jól kijön.

6. Nem szaporítótól vettük.

7. Nem tudom,hogy jöttök ti ahhoz,hogy megmondjátok kinek lehet kutyája és kinek nem, ilyen kevés információból mint amit ti tudtok rólam.

8. Nem tudom ti mennyi értetek egy kutya neveléséhez, de 2 könyvet is vettem ezzel kapcsolatban és mind azt írja,hogy a kiskutya nevelését már akkor el kell kezdeni mikor az új családjához kerül. De ti biztos nagyon vágjátok a témát, ha azzal hadakoztok,hogy állatkínzás. Prémium tápot kap a kiskutya, napi 10x van levíve a kertbe mivel anyukám egész nap otthon van vele, én is haza érek 1 óra után. Most dolgozok csak 5 órákat amíg nem nő fel a kutyus. Utána vissza térek a napi 8 óra munkámhoz. És nem mellesleg akkor ennyi erővel senkinek le legyen kutyája aki 8 órát dolgozik....

És nem 8 óra után érek haza ESTE. Egy kis szövegértés nem ártana egyeseknek. Szép napot.

2019. nov. 30. 09:30
 22/40 A kérdező kommentje:

Kedves 19/21!


Az,hogy azt állítod,hogy lusta vagyok a szobatisztára neveléshez, az csak azt mutatja,hogy ahhoz sincs annyi affinitásod,hogy elolvasd az előző kommentjeimet. Írtam,hogy napi többször van levíve ahol elvégzi a NAGY DOLGÁT. Nem tudom szerinted ez mi, de szerintem szobatisztaságra nevelés.

2019. nov. 30. 09:53
 23/40 A kérdező kommentje:
És nem tudom mennyi közötök volt eddig kiskutyához, de nagyon sokat pisilnek. Nem tudom kinek van annyi ideje az életéből,hogy minden egyes pillanatban távcsővel figyelje a kutyát,hogy vajon mikor fog pisilni. Ha már a nagy dolgát kint végzi egy 10 hetes kutya, szerintem az már hatalmas szó. A pisi az mehet a pelusra, mivel később már 2-3 órát is kibír egy felnőtt kutya vizelés nélkül. Egy kiskutyánál kivédhetetlen,hogy oda pisiljen bárhova is.
2019. nov. 30. 10:14
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

1.) 7 hetes korban még nem hozhattad volna el, törvény van rá, hogy 8 hetes kor előtt nem választható el a kölyök. Ez szocializáció miatt is fontos. Most már mindegy, csak nem hülyeségből írták neked többen is, jogszabályt szegtél te is, meg az is, aki odaadta neked ennyi idősen.

2.) Ne szoktasd pelenkára, csak kintre. A pelenkával azt fogja megtanulni, hogy bent is végezheti a dolgát. A kutyapelus max arra az esetre legyen opció, ha valamiért nem viheted ki (betegség, szilveszteri petárdázás, idős korban inkontinencia esetén).

3.) Kölyök, kölyökként viselkedik, még nagyon babakutya.

4.) Vidd kutyaoviba, amint lehet.

2019. nov. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

"nem akarom lakásban tartani,hogy megőrüljön mire 8 óra után haza érek a munkábol"


Teljes munkaidős munka mellett kölyökkutyát elég kockázatos volt bevállalnod.

Másrészt felétek még nem fordult elő, hogy mérgezett, fagyállóba áztatott vagy tűvel/szögekkel teletűzdelt kaját dobáltak be az udvarra a kutyáknak?

Az udvaron kívül milyen más ingert szánsz a kutyának? Napi séta? Később, felnőtt korban valami sport, túrázás? Vagy legyen elég neki az udvar?

2019. nov. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

Ja és nem mellesleg napi rutinja van a kutyusnak. Reggel 7-kor reggeli, utána udvarra levivés. (NEM HAGYJUK EGYEDÜL EGY PERCRE SE)

1-kor ebéd, újra kert.

7-kor vacsi és újra kert.

Mindeközben egész nap megy a játszás és napi többször futkározás a kertben.

Mielőtt hadakoztok és okoskodtok,nem árt tájékozódni, mivel információ MORZSÁKBÓL össze tenni egy teljes történetet, nem éppen vall sok észre.

2019. nov. 30. 10:32
 27/40 A kérdező kommentje:

Akkor rosszul fogalmaztam. 8 óra munka után!

Nem este 8 után...

De jelenleg szerencsére megtehetem,hogy napi 5 órát dolgozzak addig amíg fel nem nő.

2019. nov. 30. 10:41
 28/40 A kérdező kommentje:
Reggel fél 8-kor elmegyek dolgozni. Előtte reggeli, udvar. 1 után már otthon is vagyok és utána egészen lefekvésig kb el sem mozdulok mellőle.
2019. nov. 30. 10:43
 29/40 A kérdező kommentje:
Ja, és 8 és 1 óra között édesanyám van vele. Tehát abszolút nincsen egyedül hagyva.
2019. nov. 30. 10:44
 30/40 A kérdező kommentje:
Nem értem minek tépem itt a számat, ha utána mindent még egyszer le kell írnom. Már írtam az előző oldalakon,hogy a napi séta ALAP, a kutya suli ALAP, tavasszal, ősszel,nyáron a túra ALAP. Nyilván nem csak kirakom a kertbe.. Annyi mozgás nem elég neki, plusz unalmas is lesz egy idő után.
2019. nov. 30. 11:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!