Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg a kutyámma...

Hogyan értessem meg a kutyámmal, hogy én vagyok a főnök?

Figyelt kérdés

3 héttel ezelött kaptam egy spániel kislányt. 7 hetes korában került hozzám. Ahogy megyünk előre az időben,egyre dominánsabban kezd viselkedni, pedig én folyamatosan éreztetem vele,hogy ez nem így van, mégsem adja föl a harcot. Én megyek ki/be elsőként az ajtón. Hátra tolom mikor nyílik az ajtó és ő előre akar törni. Az ágyamba és a szobámba semmilyen körülmények közt nem mehet be. Ha mégis beszökik akkor határozott hangnemben kiküldöm. Ha nem megy magától akkor felkapom és kiviszem az ajtón kívűlre. Amikor fel akar “‘mászni” mellém a székbe én azt nem hagyom és ellököm a lábait. Ekkor elkezd morogni és ugatni, kifejezi nem tetszését. A kakit már majdhogynem reszeresen kint végzi a kertben étkezések után mikor leviszem őt. A pelust is már az első hét után szépen használta, és mostmár 10/7 alkalommal oda végzi a dolgát.Akkor megdicsérem. Ám amikor úgy gondolja,hogy nem foglalkozom vele akkor direkt az orrom elé pisil a kőre. Amikor rajta kapom akkor hangosan leszidom. Pedig nagyon jól tudja,hogy a pisi helye a peluson van.

Mi a véleményetek ezekről a dolgokról? Hogyan tudnám ezeket orvosolni? Valamit rosszul csinálok?



2019. nov. 29. 16:44
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
Spánielt csak lánynál láttam. Nem tudom miért.
2019. nov. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 Lizolu ***** válasza:
100%

Ha az udvaron tartod az is unalmas lesz neki egy idö utàn.A sétàk ugyanugy kellenek majd.

Javaslom 3 honapos koràig csak hagyd kölyöknek lenni.Ha rosszat csinàl akkor tereld el a figyelmét a jàtékàval.Én ilyen korba még leszidni se szoktam öket.

3 hònapos kora utàn meg iràny egy suli.

2019. nov. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 Lizolu ***** válasza:
89%

Amugy egy lakasban tartott kutya boldogabb szerintem ha megfelelöen van mozgatva.

A kutya alapvetöen az ember tårsa és mindig a közelében akar lenni.Mi kertes hàzban lakunk de most is itt fekszenek a szobàban,pihennek.Voltam velük màsfél òràs sètàn utàna 10 percet gyakoroltam velük külön külön majd vacsi és most pihi:-)

2019. nov. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Hát a séta az alap. Várom már,hogy vihessem. Igen amúgy párom is mondja,hogy majd késöbb jobb lesz, mert most még kicsi és túl sok mindent várok el tőle. De én meg attól félek,hogy kicsiként rossz szokásokat vesz fel és késöbb nem fog tisztelni.
2019. nov. 29. 19:51
 15/40 A kérdező kommentje:
Suliba mindenféleképpen vinni fogom.
2019. nov. 29. 19:52
 16/40 anonim ***** válasza:
81%

Már megbocsáts de ha este 8kor érsz haza mi a francnak kell neked kölyökkutya???

és törvény tiltja hogy 8 hetes kor előtt elvidd az anjától úgyhogy biztos valami "jó" szaporítótól vetted 20000ft ért chip meg törzskönyv nélkül mert egy tisztességes tenyésztő minimum 8 hetesen de inkább12 hetesen adja oda a kutyait... egyébkent nem sokkal jobb neki ha kint van....gondolj már bala van egy macskád a kutya pár hete van nálad nemtudhatot hogy viselkedhetnek egymással amíg te napi 10 órákra egyedül hagyod a kutya játszani akar a macskával akár meg is ölheti véletlen a macskát vagy a macska kikarmolja a szemét...és mi az hogy az ismerősödnek napi 2órát kellett sétálni a kutyájával 2óra séta naponta az alap...nagyon felelősségteljes gazda lehetsz gratulálok

2019. nov. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
49%
előző vagyok aztán majd pár hét múlva megy a kutya a menhelyre ha van hely.. ha meg nincsen majd elaltatjak e gyepin. gratulalok te aztan tenyleg attgondoltad hogy kell e neked kutya van e rá elég időd .....
2019. nov. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
70%

7 hetesen állatkínzásnak számít elszakítani az alomból! Gondolom szaporítótól van, mert azonnal kellett olcsón kutya, igaz?


Amit te teszel, az nem nevelés! Ha ki akar menni az ajtón és visszatolod, attól ő továbbra is ki akar menni! Az, hogy fizikailag nem tud kijutni, nem nevelés! Azt érd el nála, hogy szabadon van és a nyitott ajtón se menjen ki-be engedély nélkül! Ha rászólsz, érd el, hogy az első rászólás után hagyja abba az adott viselkedést, ne a sokadik után! Ha kiküldöd a szobából, ő menjen ki, ne te vidd ki ölbe! Abból mégis mit tanulna? Ha tilos bemennie valahova, akkor az tényleg legyen tilos! Akkor se menjen be, ha te épp nem látod és nyitva van az ajtó!

2019. nov. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%
És a pelenkával pont azt tanítod, hogy ne legyen szobatiszta! Hogy bent ürítsen! Ha a szobatisztaságra neveléshez is lusta vagy, miért kellett kutya?
2019. nov. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
92%

Kicsit túlmisztifikálod ezt a "főnök" dolgot.

10 hetes, ő nagyon nem akar főnök lenni. Most csupán annyi a dolga, hogy hülye legyen.


Túl sokat vársz tőle. Mellesleg egy spánielt kint tartani... A szőrével sem lesz egyszerű dolgod

2019. nov. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!