Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugat, csak elöl van. Baj vagy...

Szenderke kérdése:

Ugat, csak elöl van. Baj vagy nem? Részlet alább.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pénteken hoztunk el egy helyről egy 5 éves ivartalanított kan németjuhászt. Azaz 4 napja van nálunk. Első kutyánk, és igyekszünk biztosítani a falkavezéri szerepünket, illetve megadni a kutyának, amire szüksége van. Reggel, este egy 45 perces séta, egy kis játék a nap folyamán valamikor:

- játszani nem nagyon akar. Lehet nem voltak játékai, a fogócska már egészen érdekli, de nagyon rövid ideig (2-3 perc. Fog ez változni? Folyton a kapuhoz akar inkább menni.

- mindig elöl van és csak az utca érdekli, ami ott zajlik. Nem hiszem, hogy gond, addig is lefoglalja. Talán nem is viszi túlzásba az ugatást (felváltva ugat ill. csendes), de tudni szeretném, hogy ez változni fog-e, illetve mi az a szint, ahol még rendben van ez? Megunja, megszokja az utcán történő dolgokat, és jobban fogja érdekelni, hogy játszhatunk? Nem foglaljuk le eléggé az energiáit?

Sétáltatás:

- Az első sétákat, és most is igyekszünk erősíteni jutalomfalattal. Nem engedjük magunk elé, nem hagyjuk, hogy más kutyákkal balhézzon. Ma sikerült is elérnünk, hogy szimatolhasson, és mégse előzzön meg minket. De nem olyan lelkes, ha sétálni megyünk, és a póráz se tetszik neki annyira. Mikor kinn vagyunk nem akar visszamenni a kapun. Idővel megszokja és elkezdi élvezni a sétát? Hogy tudjuk élvezetesebbé tenni neki? Honnan tudjuk, hogy élvezi?



2019. dec. 3. 13:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

4 nap után ne várj csodát.

Tervezzetek majd sportot vele, vihetitek túrázni, futni... stb.

Nekem egy mentett mixem van, ő nem labdázós, de mostanra néhányat megkedvelt, egy régi zoknimba becsomagoltam egy szivacslabdát, az tetszik neki, van egy sötétben világító snacklabda, amire egyből rákapott, illetve van nekem egy régi pattogós labdám, teniszlabda méretű, az is tetszik neki, de ha kap egy új sima lasztit, aminek még nincs eléggé gazdiszaga, és kajával sem tudom megtölteni, az nem érdekli.

2019. dec. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%

A jókedvű kutyának van kedve játszani.

A tiétek nem jókedvű, egyelőre össze van zavarodva, hiányzik a régi gazda, a megszokott hely,... akármilyen is volt az.

A kutyában többek között a hűsége az egyik kiemelkedő jó tulajdonsága és ő egyelőre még lelkileg nem hozzátok tartozik, ezért is akar folyton a kapuhoz menni. Vár valakire...

2019. dec. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi! Nem is feltétlen csodát várok, csak minél jobban megakarom érteni a kutyát, hogy mikor mire van szüksége. De köszi, hogy válaszoltál!

Minél több ember tapasztalataira kíváncsi vagyok.

2019. dec. 3. 13:33
 4/22 anonim ***** válasza:
64%

4 nap, még semmi. Legyetek türelmesek vele, sétán kívül is jutalmazzátok finomsággal, ha valamit úgy csinál, ahogy szeretnétek (pl. odajön, ha hívjátok). Szeretgessétek, dögönyözzétek, ha azt kedveli.

A felesleges ugatást viszont érdemes lenne máris tiltani, hogy ne rögzüljön be. Az nem baj, ha nézeget, érdeklődik.

Először a hozzátok való kötődésnek kell kialakulnia, ez az első, utána a kutya a is és ti is könnyebben egymásra hangolódtok majd.

2019. dec. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
27%
Futni kell vinni. Km hianya van!!
2019. dec. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Párom elment dolgozni, és én se akarok mindig kinn lenni vele, mert hozzá kell szoknia, hogy pár órára egyedül lesz hagyva hétköznap. Ha holnap délután én is elmegyek (mert el kell), akkor se tudom folyton tiltani az ugatást. Ha nagyon túlzásba kezd esni, akkor kimegyek és valamivel elvonom a figyelmét.

Mikor kimentem dél körül egy picit játszani vele azóta nem ugat annyit, több a csendesebb időszak, meg az utca is nyugisabb így délutánra.

Délelőtt sok kóbor kutyát látott a kapu előtt.

2019. dec. 3. 13:38
 7/22 A kérdező kommentje:
Németjuhásznak kb mennyi a km, ami elég?
2019. dec. 3. 13:39
 8/22 anonim ***** válasza:
96%

#3

Milyen körülmények között élt és miért adták tovább?

Ezeket jó lenne tudni, hogy érdemben tudjunk válaszolni, mert egy 5 éves németjuhásznak már komoly múltja van szocializáció terén.

A miénket pl. 5évesen már nem lehetett volna odaadni senkinek, mert

- ignorálta volna az új gazdit és szökött volna, ahogy megteheti.

- ha meg erre nem lett volna módja, lefeküdt volna, nem fogadott volna el ételt-italt és elpusztult volna.

Utóbbira tett kísérletet kutyapanzióban, amiért aztán a nyaralást megszakítva haza kellett jönnünk.

Nem lesz egyszerű dolgotok!

Tényleg, írd le az előéletét, ha nem titok!

2019. dec. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Elvileg azért lett leadva, mert megette a szomszéd kacsáját, de igazából az se biztos, hogy ő volt. Egy labradorral és egy kuvasszal élt. Láttam videót az előző gazdájával, aki egy idős úr volt, vakargatta a hasát. Nem úgy tűnt, hogy nem szereti, mégis gyepmesteri telepre beadták talán októberben, ott volt 3 hétig. Onnan hozták ki. Egy nőnél volt 8 napig, azután került a panzióba. Egyszer már gazdásodott, de a másik kutya nem bírta. Így visszakerült. A panzióban egy kennelben élt, egy nap kerítésen belül lett futtatva hosszú pórázon.
2019. dec. 3. 13:50
 10/22 A kérdező kommentje:
Futtatásról annyit, hogy amikor le van fagyva az út, mint most, elég veszélyes. Első nap még futottunk vele, aztán minden lefagyott. Ilyenkor jobb ha hosszabb a séta?
2019. dec. 3. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!