Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne kitérni a "törzsk...

Hogy lehetne kitérni a "törzskönyves? " kérdés elől?

Figyelt kérdés

Van egy gyönyörű szép kutyám, aki "fajtatiszta", tisztában vagyok vele hogy ez jogi fogalom és csak a törzskönyves kutyákat illeti, ő nem az. Igen, tudom hogy fajta jellegű keverék. Ennek ellenére a megkérdezik milyen fajta, elmondom hogy xy, és nem megyek bele ebbe a fajta jellegű keverék témába, mert a legtöbb ember azt se tudja mi az.


A lényeg, hogy időről-időre agyon dicsérgetés után rákérdeznek, hogy törzskönyves-e. Igazából nem szeretem ezt a kérdést, mert egy idegennek, vagy távolabbi ismerősnek nem értem miért fontos ez, hogy van-e törzskönyve, másrészt rossz érzés ilyenkor elkezdeni magyarázni hogy nincs neki, és belemenni ebbe a témába.


Így azon gondolkoztam hogy ti mit válaszolnátok rá? Mármint van valami kitérő vissza-válasz amivel ezt le lehetne szerelni? Gondolok ilyesmire hogy ha rákérdeznek visszakérdezzek hogy miért, minek látszik? Vagy nem tudom. Nem akarom, hogy az emberek ezzel legyenek elfoglalva, ahogy én se vagyok elfoglalva vele és nem is érdekel, így imádom a kutyámat is és valahogy azt várom hogy mást se ez érdekelje amikor meg akarja simogatni...

Esetleg valaki van ilyen helyzetben?



2018. jún. 9. 16:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálam fordítva megy, törzskönyves kutyám van, mégis rendszeresen keveréknek nézik :'D gyönyörű kutya, de ritka, mivel sokan nem ismerik simán oda szólnak hogy "milyen szép keverék" én meg csak vigyorgok :D szerintem úgy tudnád legjobban elkerülni hogy ha oda szúrod hogy "xy keverék" és akkor érteni fogják.
2018. jún. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
77%
Hát ha nem zavar, ha megsértődik, tudod neki mondeni ezt: ' Semmi közöd hozzá. '
2018. jún. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Ja és lehet hogy azért kérdezik mert tetszik nekik a fajta és szeretnének olyan kutyát mint a tiéd, ez úgy a leg egyszerűbb ha ugyan onnan veszek (mostanában meg szerencsére kezd változni agondlkkosás és sokan döntenek a törzskönyves kutya mellett) én imádom a f. Bulldogokat, ha egy szép pofival rendelkező, jó alkatú kutyával találkoznék lehet hogy én is megkérdezném hogy törzskönyves-e hogy magam is felkereshessem a tenyésztőt pl
2018. jún. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Vagy az igazat mondod, hogy nem, nincs törzskönyve, vagy ha kínos neked akkor hazudsz, azt mondod törzskönyves.


Én sokat járok kutyás társaságba, már ilyen futtató, park szinten a kutyámmal, de a 7 év alatt még sose volt téma törzskönyves-e a kutya, vagy fajtajellegű keverék. Kiállításnál már téma lenne, ugye ha nem ilyen mezei szépségversenyre viszi az ember, oda igazolt fajtatiszta kutya kell.

2018. jún. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez a jobbik eset. nekem két kutyám van. Mindkettő keverék. Mégi mindenki azzal jön ,hogy nem szeretnénk kiskutyát ? Nekik pont ilyen kan kutyusuk van .. A döbbenetet látni kellene mikor közlöm ,hogy emelem a kalapom a kutyája előtt ha sikerül az én ivartalanitott kutyáimmal kiskutyát összehozzon .
2018. jún. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Hazudni semmiképpen se szeretnék, se félrevezetni kennelekkel kapcsolatban embereket. Sokan kérdezték már valóban a törzskönyvet azért, mert ilyen fajtát szerettek volna (sajnos nem mindenkinek való mert munkakutya), de ők még a jobbik esetek voltak, legalább volt egy kis kutyás rálátásuk, mert sajnos rengetegen jönnek oda azért is mert mint ahogy valamelyikőtök írja kölyköt akarnának tőle.


Sőt, olyan is volt aki mondta hogy neki van egy törzskönyves más fajta kutyája, és pároztatná az enyémmel, ha az is törzskönyves. Amikor mondtam hogy vajmi keveset ér a törzskönyv ha amúgy két külön fajtáról van szó még ő volt megsértődve, arról nem is beszélve hogy ivartalan a kutyám.


De igazából nem az érint kellemetlenül engem hogy nem törzskönyves a kutyám, hanem amit "komolyabb" kutyások szemében látom amikor oda jutottunk hogy kiderült, hogy nem az. Szó szerint előtte nyalta falta a kutyám hogy de édes, de szép, milyen gyönyörű a külleme és hogy nem vinném-e legközelebb vele kiállításra amikor megy az övével, és amint kiderült hogy nem pedigrés kutya a megvetést láttam a szemében, és ez nagyon rosszul esett. Utána már nem volt olyan jó a kutyám neki, mint előtte, pedig ha nem egy versenybíró értékeli ki a kutyám senki nem mondaná meg róla hogy nem egy törzskönyves fajtatiszta kutya.

2018. jún. 9. 17:03
 7/30 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is mindig azt hiszik a kutyámra, hogy keverék, meg még sokszor le is rondázzák, hogy micsodaegy korcs.

Meg ha jó inulatú is az illető ilyeneket mond, hogy "benned aztán sok minden van" (mármint a kutyában)...

Ha tudnák, hogy több mint egy millió forint volt, s hogy törzskönyvezett...

Szóval engem !eg ez zavar.


Nem értem amikor az elején megkérdezik Tőled, hogy milyen fajta akkor miért nem tudod az igazat mondani, hogy "egy erősen fajtajellegű németjuhász keverék" stb.

2018. jún. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
88%

Miért kellene kitérni? Közlöd, hogy nincs, és ennyi.

Ha a megvételkor nem volt fontos, most se kell magyarázkodni.

2018. jún. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Valamint arról, hogy miért van keverék kutyád és hogy került hozzád még könnyebb hazudni, mint hogy melyik kennelből való.
2018. jún. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Azért nem kezdem mint mondtam azzal hogy "erősen fajta jellegű keverék" mert baromi fajtatisztának néz ki és egyből megváltozik egy bizonyos embertípusú gazdik hozzáállása hozzám. Ami szerintem elég bunkó és indokolatlan dolog csak azért, mert nincs törzskönyve a kutyának. Kicsit olyan érzés hogy akkor már nem is méltó arra hogy simogassák vagy hagyják a kutyájukat játszani vele.
2018. jún. 9. 17:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!