Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugat, csak elöl van. Baj vagy...

Szenderke kérdése:

Ugat, csak elöl van. Baj vagy nem? Részlet alább.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pénteken hoztunk el egy helyről egy 5 éves ivartalanított kan németjuhászt. Azaz 4 napja van nálunk. Első kutyánk, és igyekszünk biztosítani a falkavezéri szerepünket, illetve megadni a kutyának, amire szüksége van. Reggel, este egy 45 perces séta, egy kis játék a nap folyamán valamikor:

- játszani nem nagyon akar. Lehet nem voltak játékai, a fogócska már egészen érdekli, de nagyon rövid ideig (2-3 perc. Fog ez változni? Folyton a kapuhoz akar inkább menni.

- mindig elöl van és csak az utca érdekli, ami ott zajlik. Nem hiszem, hogy gond, addig is lefoglalja. Talán nem is viszi túlzásba az ugatást (felváltva ugat ill. csendes), de tudni szeretném, hogy ez változni fog-e, illetve mi az a szint, ahol még rendben van ez? Megunja, megszokja az utcán történő dolgokat, és jobban fogja érdekelni, hogy játszhatunk? Nem foglaljuk le eléggé az energiáit?

Sétáltatás:

- Az első sétákat, és most is igyekszünk erősíteni jutalomfalattal. Nem engedjük magunk elé, nem hagyjuk, hogy más kutyákkal balhézzon. Ma sikerült is elérnünk, hogy szimatolhasson, és mégse előzzön meg minket. De nem olyan lelkes, ha sétálni megyünk, és a póráz se tetszik neki annyira. Mikor kinn vagyunk nem akar visszamenni a kapun. Idővel megszokja és elkezdi élvezni a sétát? Hogy tudjuk élvezetesebbé tenni neki? Honnan tudjuk, hogy élvezi?



2019. dec. 3. 13:02
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rohantok.

Ahogy leírod, pár héten belül Ti vagytok az 5. helye. Adjatok neki sok időt. Nagyon sokmindent el lehet érni vele, de lassan.

A mi kutyánk pl utcakutya aztán menhelyi kutya volt, átszökött nálunk az első bap a szomszédba, nem is volt szökés, ott várt minket farkcsóvàlva, látszott hogy nem érti a kerítés lényegét. Pár hét után már nem tette ezt.

Érdemes trénerhez fordulni, mert első kutyának ez a kutya kemény ügy lehet, főleg ha többet akarsz kihozni belőle a kertbe kicsapva ugatásnál (ami dicséretes).


Futtatás: ez nem fiatal kutya már, vsz nem volt mozgatva, nem edzett. Álkatorvossal beszèljetek, mit tanácsol.


Egyelőre fáradt sztem, új hely, kert, séta stb.

2019. dec. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

A kinttartásról: szerintem ha nem vagytok itthon, akkor nyugodtan lehet kint. Én írtam az előző kommentet, és a mi kutyánkat kezdetben a szökésveszély miatt bent kellett tartani, ha elmentünk. Utálta, kint sokkal jobban szeret olyankir lenni.

A mienk amúgy benti, ezért ebben a hidegben bezárjuk, ha elmegyünk (de nem megyünk el gyakran, gyeden vagyok), de mondom, nem szereti.


A házba beengedést az otthon töltött időben mérlegeljétek. Ha eddig bentibkutxa volt, akkor érdemes mindenképp beengedni, de a kintik is jól megszokjàk a tutit.

Előnye a kutyával töltött idő és ezzel a kapcsolat javítása.

2019. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!