Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezdjek el tenni a...

Hogyan kezdjek el tenni a kutyám egészségéért?

Figyelt kérdés

Van egy tacsi (keverék) kutyusom. Jó öreg már szegénykém és látszik rajta, hogy megviselt.

Felelőtlen gazdi voltam az évek alatt bevallom, de szeretném a megmaradó idejét kicsit boldogabbá és hosszabbá tenni amennyire tőlem telhetően tudom azt.

Tanácsokat szeretnék kérni, hogy hol kezdhetném.

Szeretném kicsit lefogyasztani, de sajnos édesapám túletetni tök mindegy mit mond neki az ember, esetleg azt tudom befolyásolni mit adjon neki meg kompenzálni egy kis mozgással, de szegénynek már annyira fáj mindene nem tudom mennyi kedve lenne sétálni (főleg ilyen hidegben)

Amikre gondoltam: Elkezdeni a rendszeres sétáltatást, kimozdulást, étrend váltást, esetleg megejteni egy állatorvost, több időt vele tölteni.

Előre is köszönöm a válaszokat - egy kutyus jobb életét segítitek vele!



2019. dec. 7. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Elkezdeni a rendszeres sétáltatást, kimozdulást, étrend váltást, esetleg megejteni egy állatorvost, több időt vele tölteni.
2019. dec. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Mostantól etesd normális táppal(természetesen, ha eddig nem tetted. nagy vonalakban, akkor jó egy táp, ha minnél nagyobb a hús részaránya, minimúm 30% pl brit premium, bosch, de az sem baj, ha emellett gabonamentes is.), legyen egy jó fekhelye, kezdj el neki izületvédőt adni(pl luposan) és két hét után megpróbálhatjátok a sétát.
2019. dec. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Lizolu ***** válasza:
100%

Az én tacsi keverékem 17 éves.

Hidegben nem akar nagyon megindulni de ha a kapun kimegyünk már élvezi.Ruha kell rá!Az állatorvoshoz 3 havonta viszem karom vágásra igy mindig megvizsgálják.Nem lát már jól,a hallása is rossz,de boldog.

Én orijent adok neki.Fogtisztitasnak száritott csirkemell filét.

Vehetsz neki ortopéd fekhelyet pl.

2019. dec. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Emellé èn javaslok vitamint is. A Béres-nek van direkt kutyás változata,én meg vagyok vele elégedve.

Illetve a fogait nagyon nézesd meg,mert kritikus szokott lenni az állatok életében. Tovàbbá vannak "diétás" tápok,amik a lustább àllatoknak készültek.

S mivel öreg,a hugyutakat is csekkoltasd,ha kell,kimélő tápot vegyél.

2019. dec. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hónod alá csapod apádat meg a kutyádat, elmentek állatorvoshoz, általános állapotfelmérés, hogy egyáltalán tudd, mi a helyzet. Szívféregteszt, ha eddig még nem volt. Apád is hátha máshogy áll a kutya túletetéséhez, ha orvostól hallja, hogy mennyit árt vele a kutyának. A kajára is rákérdezhetsz a dokinál - ha komoly diétára kell fogni, arra is tud ajánlani spec. tápot.


Ha az ízületeivel van gond, akkor kellene valami ízületvédő. Nekünk az Arthrocol Mobility vált be, de ezen kívül jó minőségű vált be. Mivel az enyém erősen ízületes, ortopéd fekhelyet is kapott (memóriahabos kutyaágy + vetbed).


Ilyen hidegben a kutyaruha alap. Kösd fel a gatyád, tacskoidra nem egyszerű normális ruhát találni, túl hosszúak (tacskónak meg általában túl szélesek), ráadásul kicsit későn is kaptál észbe.


Folytatva a sort: tedd a szívedre a kezed, a szocializációja, nevelése mennyire van elhanyagolva? A rendszeres sétáltatással, kimozdulással fogják olyan ingerek érni a kutyát, amik eddig nem vagy csak ritkán: ezerféle szag, másik kutya, szaladós macska, visító gyerek, kukás autó stb. - szóval számolj azzal, hogy ezt is rendbe kell tenned.

2019. dec. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Van egy szuper könyv erre: Idős kutya a családban. 120 jó tanáccsal ellát.


Erre gondoltál kérdező?

2019. dec. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tippeket! Rajta vagyok az ügyön amit tudok megteszek.
2020. márc. 8. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!