Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak szerintem nagyon morbid...

Csak szerintem nagyon morbid dolog ez a kutyakíállításosdi?

Figyelt kérdés

Anélkül is lehetne tenyésztőkkel ismerkedni,képeket csinálni, hogy nem töröd ki a lábát, nem nyomod le a hátsóját, nem rángatod a nyakát felfelé.

Szerintem totál természetellenes az egésznek a felállása, mintha tárgyak lennének az állatok, meg összehasonlíthatóak, hogy melyik szebb, mint valami agyagedényfestő verseny. A jóllakott gazdik meg ott pózolnak, mintha atomonként építették volna azt a négylábút, s annak szépsége csakis az ő érdmeük volna. Mintha az egész a gazdagok sportja lenne, mutogatják az új Guccit, az új díjnyertes kutyát, mint ahogy a rókavadászok a lőtt rókát.

Persze büszkén elmondja a gazdi azt is mióta "készülnek" a versenyre, már hónapok óta nem mehet ki az udvarra, a szőrének makulátlannak kell lennie, a tápot szemenként számolom, napi 60 db...

Arról ahogy a kutya mellett ügetget a felvezető, már nem is szólok semmit, bár az vicces is nem csak természetellenes.

A törzskönyves, szűrt kutyák tenyésztése mellett állok, de ez természetellenesség sehogy se fér össze ezzel. Tenyésztők összeméregetik a micsodájukat.

Kutyaiskolába is az egész a felvezetésről szólt, többen el is jöttek onnan, elkezdett üvöltözni a kiképző hogy márpedig a kiállításon a kutyát a bal oldalamon kell vinnem, meg ne lássa hogy átveszem a kutyát másik oldalra.



2019. dec. 18. 18:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
92%
Én hordom az enyémet kiállításra. Nem vagyok tenyésztő, hobbiból csinàlom. Közös idő, a szünetekben játszunk, új dolgokat lát, neki is élmény. Sok kutya közt van, megfogja a bíró, szépen felvezetem. Az én kutyám egyébként imád parádézni, látom rajta. Amúgy teljesen normális élete van. Dunában úszik, játszik a másik kutyánkkal, agilityzünk. Semmiben sem szenved hiányt. Nem értem az averziódat.
2019. dec. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!