Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összes kutyám magától megtanul...

Összes kutyám magától megtanulta a behívást. Ezek szerint egyből elfogadtak falkavezérnek?

Figyelt kérdés

Három kutyám van, mindegyik 2 nap után behívható volt és hallgat a tiltásra is. Aki kölyökként került hozzám, 3 hónaposan már szabadon sétált. Ezt egyébként külön tanítani kéne nekik?


Gyakran kérdik hogyan lettek ilyen szófogadóak, de egyszerűen mindennapi séta során megtanulták. Nektek hogy ment a behívás tanítása?


2019. dec. 25. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
Igen ,megfeleloen viselkedsz. Betartod a sorrendiseg szabalyait. Fennel ;Kutyapszichologia c konyve is leirja
2019. dec. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb esetben a póráz nélküli sétát én se tanítottam külön soha. Már kicsi koruk óta elengedtem őket, ha olyan helyen voltunk, és soha nem szöktek el. A behívást is megtanulták elég hamar tanítás nélkül a séták során, de azért ráerősítésnek gyakoroltam velük külön is.


Az egy kivétel az egy menhelyi kau volt, ő kb 5 évesen került hozzám, full neveletlenül, na vele már nehezebb volt ő hozzá vettem 10 méteres kiképző pórázt, és rohadt sokat gyakoroltunk. És egyszer így is megszökött, szerencsére nem voltunk olyan messze és kertek alatt haza futott nem pedig máshova, közben meg végig futottam utána. Ezekután jó sok ideig nem engedtem el, aztán a végére azért megtanulta, de 100%-ig behívható soha nem lett. Szóval azért erősen kutya és helyzet függő is szerintem ez.

2019. dec. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Sokat számít, milyen korban és honnan került hozzád a kutya. Egy neveletlen felnőtt mentettel nem megy ilyen könnyen. A kölyköknek szivacs agya van, gyorsan tanulnak.
2019. dec. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyik 7 évesen került hozzám menhelyről, másik kettő kölyökként :)
2019. dec. 26. 08:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerencséd volt a menhelyivel. Ne haragudj, de nem hiszem, hogy te vagy a következő Cesar Millan.
2019. dec. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok múlik azon is, hogy mennyire domináns az adott fajta. Nekem akitám van, elég domináns, most 1 éves, és szokott fejtörést okozni. Mondjuk behívás tekintetében már 95%-ban jók vagyunk, de még van hova fejlődnünk.
2019. dec. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!