Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kit fogadhatott el falkavezérn...

Kit fogadhatott el falkavezérnek, létezik hogy hiányozzon ez a szerep?

Figyelt kérdés
másfél éves tacskókeverék kiskutyánk van, kicsit szocializálatlan, nem járunk sétáltatni, és amíg az idő engedi "kinti kutya" (persze akkor is sok időt tölt benn) hárman élünk a háztartásban, én és ketten szüleim, mindhármónkra hallgat, jön hívásra, ugra-bugra hiperaktív jellem és sokat kérezkedik ölbe is. viszont így utánaolvasgatva nincsenek olyan dolgok pl. hogy ne rohanna előre egy kinyitott ajtónál vagy hogy hozzá lehessen érni elvenni a csontját mert mordul rögtön stb. viszont a tiltásra rögtön meghunyászkodik bármelyikünknek, lefekszik, hasát mutatja összehúzza magát létezik hogy míg így is ő érezze magát falkavezér szerepben, esetleg hogy ez teljesen hiányozzon?
2018. jan. 17. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Kb. 60-ig kell számolni, és megcsikizni a hasát. Utána 120-ig számolni, és a talpára állítani.
2018. jan. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
21%
Előttem szóló bölcs válaszadó azt akarta mondani,hogy közben 120-ig számol.
2018. jan. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 EvaSz86 ***** válasza:
54%
Te magad is kimondtad az igazságot, hogy szocializálatlan a kutyus. Sétáltatni még akkor is kellene a kutyát, ha csak kinti, a szocializáció szempontjából nagyon fontos, hogy más kutyákkal is találkozzon. És igen, nagyon keveset írtál a szokásairól, de nagyon valószínű, hogy ő érzi magát falkavezérnek. Attól, hogy a hasát mutatja, még nem jelenti azt, hogy ő meghunyászkodott. A kutya falkaállat, még akkor is, ha falkában csak ő van meg a gazdi. Nincs olyan, hogy hiányozzon ez a szerep. Na most, vagy elkezded te oktatni otthon, vagy elviszed kutyasuliba. A suli abból a szempontból jobb, mert ott tényleg szakemberek dolgoznak veletek, a kutyus találkozik más kutyákkal is. Ez a morgás-dolog nem a legjobb helyzet...én például simán belenyúlhatok a táljába, és elvehetek a tápjából, a kutyus húzódik hátra, addig amíg a tálkájával szöszölök. Nem azt akarom mondani, hogy én milyen szupi gazda vagyok, mert két kutyával járunk még mindig a suliba...mert rájöttem, hogy egyedül kevés leszek.
2018. jan. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy hiányzik a "falkavezéri" szerep. Vagy ti vagytok azok, vagy a kutya.

Teljesen alap dolog az, hogy az ember bármikor elvehet a kutyától bármit. Ha ti ezt nem tudjátok megtenni, mert morog rátok, akkor egyértelműen ő a főnök.

Ez stressz a kutyának és rossz az embernek.

Ha nem sétál, mindig csak otthon van, akkor meg az ingerszegény környezet miatt eleve van benne feszültség, hiszen nincs hol levezetnie az energiáit.

Ha lehet, járjatok kutyasuliba. Ha erre nincs jelenleg lehetőség, akkor viszont mindenképp kezdjetek el sétálni vele. Ha eddig nem sétált, akkor az sem lesz egyszerű menet. De egy ennyi idős kutya még nagyon fiatal, alkalmazkodni fog az új életritmushoz.

2018. jan. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!